Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Baba Kartal

Baba Kartal

8,73

(19 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Mart 1979 Macera Dram Macera, Dram

Yönetmen: Cüneyt Arkın Cüneyt Arkın

Ülke: türkiye

Oyuncular: Deniz Akbulut, Cüneyt Arkın, Tuğrul Meteer, Nejat Özbek, Bilal İnci, Aytaç Yörükaslan, Merih Fırat, Tevfik Şen, Aydın Haberdar, Turgut Özatay Devamını Gör...

Konusu : Köyden ağanın baskısı sonucu büyük kente (İstanbul)a gelen iki çocuklu bir babanın dramı. Girdiği işlerde tutunamayan en son çare bir bar kavgasında tanıdığı. "Rafet" Bilal İnci ile tanışan ve tanıdığında eline para ve silah verilen "K artal" Cüneyt Arkın'ın. En son yükselerek holdingin ikinci başkanlğına kadar yükselir. Oğulları "Binali" Nejat Özbek ve "Ahmet" Tuğrul Meteer için elinden geleni yapar. Birisi okur diğeri ise okumaz. Babasına silah doğrultma seviyesine kadar gelir binali. Küçük oğlu "Ahmet" Tuğrul Meteer'in babasının kiri işlerini öğrenince. Holding patronu "Osman" Aytaç Yörükaslan tarafından vurdurulur. Ve en sonunda çıldıran "Baba Kartal" Cüneyt Arkın hepsini temizler. Süper bir aksiyon dram filmi olmakla birlikte bir babanın çaresiz durumlarda çocukları için herşeyi yapabileceği konu edinmiş. - See more at: http://www.sinematurk.com/film/1005-baba-kartal/#sthash.x8i3bvG9.dpufRevorse

28 Temmuz 2020 21:21

Filmi beğendim,konusu hiç sıkmıyor. Oyuncular da iyi tabi Cüneyt Arkın farkı açık ara ortada. Yönetmen olarak da bence iyi bir iş çıkarmış ama sanırım filmin görüntü ve ses kaliteleri düşük bütçeli olmuş.

Cevap Yaz

performer

19 Ekim 2019 21:13

güzel film ama erman filmin düşük bitçeli filmlerinden...

Cevap Yaz

Mranonim

20 Mayıs 2017 20:12

Cüneyt Arkın'ın yönetmenliğine vasat diyenler var ama bence burda oyunculuğunu konuşturduğu gibi yönetmenliğini'de konuşturuyor. Güzel bir film.

Cevap Yaz

sinemaadamı

21 Temmuz 2016 13:16

babanın en baba filmlerinden. film baştan sona her sahnesiyle ayrı bir güzel . taşradan büyük umutlarla istanbula gelen kartal ve iki oğlunun başından geçen sürükleyici olaylar. kartal önce dolandırılır, sonra kandırılır katil olur. en sonunda en büyük mafya liderlerinden olur. oğullarından biriyle çok iyi anlaşır.oğlu çalışkan,uysal, idealist bir kişiliğe sahiptir. ama diğer oğlu yüzünden çeşitli sorunlar yaşamaktadır. oğlu onu öldürmeye bile kalkışır kardeşinin bile istemedende olsa ölümüne sebebiyet verir. tuğrulda nejatta rollerinin hakkını sonuna kadar vermiş. murat eronda tuğrulun çoçukluğunu oynamış ve nilgün seslendirmiş. taşralı iken oynadığı sahneler ayrı bir güzel mafya lideriyken canlandırdığı sahneler ayrı bir güzeldi cüneyt babanın. zaten her rolün adamı. ayrıca eşkiya dünyaya hükümdar olmaz parçası slow olarak filme ayrı bir renk katmış. filmde genelde ennio morriconenin parçaları kullanmış zannerdersem. karanlık dönemin ortasında bence cüneyt baba gayet başarılı bir çalışma yapmış.turgut abiyi yumruklayıp osman osman diye bağırdığı sahne ve turgutun ben osman değilim repliği hala kulaklarımda. tvlerde son zamanlarda baya sık gösteriliiyor allahtan planette veriyor bazen normalde şu korsan kanallar makaslamazdı ama şimdi sigara şiddet herşey sansürleniyor bu filmi en iyi youtube de veya planette seyrediliyoruz ama onlar bile az da olsa makaslı.filmin vhs si 80 dk ama oda bulunmuyor piyasada en fazla 77 dk sı mevcut.onada şükür. gerçekten güzel bir film kavga sahnelerindeki abartı olmasaydı 10 verirdim ama 9 alabildi benden. teşekkürler saygılar.

Cevap Yaz

fahri.07

24 Aralık 2014 12:22

çok dramatik bi film.mutlaka izlenmeli.10/9

Cevap Yaz

Loverman

28 Şubat 2014 19:30

Cüneyt Arkın'ın yönettiği en iyi filmlerden biri. Drama yönü çok başarılı.

Cevap Yaz

kral_affetmez

8 Kasım 2013 11:24

ne denilebilir ki türk sinemasının kralı cüneyt arkın için izlemek gerek. benim sadece bir kez izlediğim ve keşke birdaha denk gelsemde televizyonda yeniden izlesem dediğim dörtdörtlük bir film.cüneyt arkın çok gerçekci bu filmde.

Cevap Yaz

jeremiekhan

4 Ağustos 2013 01:20

fena değil izlenebilir ama yan roller bilal inci dışında vasat

Cevap Yaz

liondaddy

16 Nisan 2013 18:36

filmde kırsal kesimden büyük kente göç eden bir babanın öyküsü anlatılıyor. ağa cüneyt arkın'ın topraklarına zorla el koyar. arkın da iki oğluyla birlikte kente gelir. oğulları büyür. bir mafya çetesinin kirli işlerine karışan arkın, çocuklarını bu kirli işlerin dışında tutmaya çalışır.

Cevap Yaz

inkisaf

17 Nisan 2011 12:46

seneryoda birkaç kopukluk hissettim. bunun dışında sıcak ve güzel bir film.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica