Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Yolcu

Yolcu

8,12

(4 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970

Yönetmen: Başar Sabuncu Başar Sabuncu

Ülke: isveç, türkiye

Oyuncular: Berhan Şimşek, Alev Sayın, Halil Ergün, Müjde Ar, Tarık Akan, Mehmet Esen, Devrim Parscan, Ayşegül Gökçe, Ümit Ziya Işık, Mustafa Alabora Devamını Gör...

Ödüller: En İyi Kadın OyuncuEn İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Konusu : Çok çetin geçen 1921 kışında durmadan gidip gelen trenlerin gelip geçtiği karla kaplı bomboş bir ovanın ortasında bir tren istasyonunda tüm pencerelerini dünyaya kapamış tecrit edilmişcesine yaşayan üç kişinin etrafında gelişen olaylar.

Kurgu

Sanat Yönetmeni

Yapım Ekibi

Yönetmen Ekibi

Kamera Ekibi

Post-Prodüksiyon

Işık Ekibi

Sanat Ekibi

Makyaj Ekibi

Ses Ekibi

Efektler

Müzik ekibi

Seslendirme

Tasarım

Ulaşım

DiğerGöztepe

28 Eylül 2018 04:41

Tiyatro oyunu havasında geçsede güzel filmdi Tarık Akan ile Halil Ergün'ün sırf kadın yüzünden.Tabi karısı Ergün'ün rolündeki Müjde Ar yüzünden kapışmaları harikaydı.1921 yılının Türkiye'si boylu boyunca kar çok çetin hava şartları henüz teknolojinin neredeyse hiç gelişmediği dönem. Müjde Ar ise amacına ulaşmak için her türlü aşifteliği yaptığı oyuncu kadrosunun çok az olduğu bir film.

Cevap Yaz

kameraarkasi

16 Eylül 2016 16:21

Ülkenin ilk Nazım Hikmet filmini çekiyorduk. Başar Sabuncu'nun yönettiği ''Yolcu'' Başrollerde Müjde Ar, Halil Ergün, Berhan Şimşek ve Tarık Akan vardı. Başar Sabuncu ve reji ekibi bir hata yapmamak için uğraşıyordu. Öyle ya ilk defa Nazım'ın bir romanı çekiliyor ve bütün sinema camiasının gözü üzerimizde. Fakat Erzurum, Pasinler hava eksi 35 derece soğuk mu soğuk, hava şartları ile mi mücadele edeceğiz çekimle mi? Özellikle gece dış çekimlerde ekibin işi daha da zorlaşıyor. Donuyoruz... Böyle bir gecede seti hazırladık, ışığı yaptık oyuncuları ve yönetmeni sete davet ettik. Biz hazırdık ama reji grubu tartışıyordu. Şimdi hatırlamıyorum ama sanıyorum bir sahne önceki kostüm ile bu uyuyor mu falanlar... Bu arada Tarık abinin üzerindeki elbise ince üstelik de sobanın başından çıkmış üşüyor tabii. Tartışmalar sürerken o bekliyor ama üşüyor da, bir şey söylemiyor ama sıkıldığı belli. Rol olarak istasyon şefinin yardımcısını oynuyor. Cephede bir ayağı sakat kalmış onu istasyona vermişler, hem savaşamadığı için hem de burada sıkışıp kaldığı için üzgün bir adamı oynuyor. Hadi çekelim dediler ve kamera motor denildi. Tarık abi hızla kamera önünden geçti arkasında camdan müjde ar ona doğru koştu, istasyon şefi de ikisine baktığını gördük. Stop... Başar Sabuncu tamam bir şey yoksa, diğer plana geçelim dedi. Reji grubu yine tartışmaya başladı. Tarık abi - Bir daha çekeceğiz bozmayın dedi. Başar Sabuncu - Neden Tarık abi - Rejiye dönerek, Ben hangi ayağımla topalladım dedi. Herkes şaşkın, aklımdan bir düşündüm ben de dikkat etmemişim. Kimsede çıt yok. Tarık abi - Sağlam ayağımla sektim farkına bile varmadınız, bir daha çekeceğiz. Başar Sabuncu'dan sonra Tarık Akan'ı da kaybettik. Yolcu yolunda gerek.

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

20 Şubat 2012 02:53

Kültür Bakanlığı ve TRT Katkılarıyla çekilen bir film. Sinemanın tek mekan 3 kişi ile çekilmiş olan nadir filmlerinden biri de. Genelde bu tür çekilen filmler ağır tempolu ve monoton olur. Bende Tarık AKAN ve Müjde AR'IN üst düzey oyunları ile filmide izlenir kılacaklarını umut ederek izledim. Halil ERGÜN ve Berhan ŞİMŞEK'İN oyunları hiç ilgimi çekmedi. Eserin de Nazım Hikmet'e ait olmasını nacizane fikrim film'e katkı olduğunu söylemem zor. Oysa olmalıydı... Filmografi kayıtlarında Aytaç ARMAN ve Alev SAYIN'IN ismi var ama filmde onları da görmedim. Film için de: Beğenmekle beğenmemek arasında kararsız kaldığım bir filmde bu oldu diyorum.   

Cevap Yaz

gercekdost54

13 Eylül 2007 20:21

güzel bir film Türk sinemasında ilk defa tek mekanda ve 3 kişiyle çekilen film gördüm belki de sinemamızda başka örneği yoktur

Cevap Yaz
Yandex.Metrica