Acı Hayat

Yorumlar

TubaArtan avatar TubaArtan 16 Ağustos 2017 16:34:17

10

Klas oyuncuların senteziyle oluşmuş başyapıt diyebileceğim Metin Erksan 'ın en güzel filmlerinden biri.. .Keşke diğer başyapıtlar gibi kendisiyle özdeşleşen bir de şarkısı olsaydı..

kamilzafer 06 Nisan 2016 15:57:40

7

En yukarıda konusunu anlatmışlar ancak sonunu getirmemişler,biz de getirelim kaldığı yerden.
Evet,piyango zengini kaynakçı Mehmet intikamını almıştır Filiz'i iğfal ederek,gelgelelim Nermin'i hala sevmektedir lakin tercihini,onun yanında Filiz'e evl enme teklif ederek kullanır.Nermin ise artık emin olmuştur reddedildiğine.Koşarak ayrılır yanlarından,soluğu sahil de alır dalgalar da onu,geriye atkısı kalmıştır.
Mehmet perişan bir hal de mezarı başındadır Filiz ve Ender'le birlikte ve itiraf eder hep onu sevdiğini ancak tren kalkmıştır.
Film güzel seyredilmesi gerek.Zamanında da övgüler yağdırılmış artık bize lafa düşmez.Yalnız anlamadığım bir nokta var.Hem bir iğfalle intikam al bir mağdur yarat hem de tercihini mağdura kullan inat için,yani esas sevdiğini reddet intiharına sebep ol,git mezarı başında günah çıkart,sonrasında peşinden koşan Filiz'e iki sefer el verme üçüncüde tut.İşte anlaşılmaz nokta burası zira o el tutulmayacaktı,tutturulmayacaktı. Zafer Algan

fahri.07 avatar fahri.07 09 Ekim 2015 17:12:37

7

güzel bi aşk filmi.diziside güzel.10/7

benimsinema avatar benimsinema 05 Mayıs 2015 20:32:57

9

Türkan soray. Ekrem.bora ve nebahat cehre yi yildizlastiran bir film.. inanilmaz ask filmi. Icinde hersey var.. ozamanlari bile gise rekorlari kirdirmis... türkan bu filmde ödül bile alir. Metin erksanin en iyi filmlerinden biri.. müzìkte bile cok ba sarili fecri ebcioglu.. izlerken nasil vakit gectigini bile anlamayacaksiniz... o yillara göre heryönden cok basarili

sinemadelisi avatar sinemadelisi 31 Ağustos 2013 01:39:56

9

O yıllara göre çekim tekniği,konusu,kamera açıları bakımından sıradışı ve devrim niteliğinde bir filmdir. Metin Erksan sinemasının oluşmaya başladığı,Türk sinemasının kilometretaşlarındandır.Film o kadar özgündür ki defalarca uyarlanmıştır.Türkan Şo ray 17 yaşında oynadığı bu rolle ilk çıkışını yapmış,büyük bir yıldız olacağının sinyallerini vermiştir.Ayhan Işık zaten taçsız kral söyleyecek laf bulamıyorum. Ayrıca Nebahat Çehre de o yıllarda beklenmeyecek bir performansa imza atıp,çıkış yapmıştır.Yeşilçamın siyaz-beyaz döneminde Sevmek Zamanı ve Vesikalı Yarimle birlikte en iyi 3 aşk filminden biridir. Bu arada sinemamızda devrim yaratan ve hep ilkleri yaşatan Metin Erksanı saygıyla anıyorum.

borabora avatar borabora 12 Ağustos 2012 16:54:43

10

süper bir film diziside güzeldi kadroda cok güzel

Yandex.Metrica