Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Ağıt

Ağıt

8,97

(19 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1972 1 Saat 17 Dk Dram Dram

Yönetmen: Yılmaz Güney Yılmaz Güney

Ülke: türkiye

Oyuncular: Nizam Ergüden, Şahin Dilbaz, Yusuf Koç, Bilal İnci, Sermin Hürmeriç, Hayati Hamzaoğlu, Tülay Arkun, Osman Han, Dündar Aydınlı, Oktay Yavuz Devamını Gör...

Ödüller: En İyi SenaryoEn İyi YönetmenEn İyi Film

Konusu : Film, bir kaçakçı çetesinin reisi olan Çobanoğlu’nun hikâyesini anlatır. Kaçakçılık yapan Çobanoğlu, yörede efsaneleşmiştir. Ekibiyle birlikte dağlarda hem ölümle hem de yoklukla baş etmeye çalışır. Ramazan Efendi ve Sarı Veli yeni bir iş bahanesiyle Çobanoğlu’nu oyuna getirirler. Bu oyundan kurtulmayı başaran Çobanoğlu, pusuyu kuranların peşine düşer. Ancak başına ödül konan Çobanoğlu’nu köyde zor bir süreç beklemektedir.performer

12 Ocak 2018 22:44

güzel bir film. senaryo umutsuzlar filmini andırıyor sadece karakterler ve mekan farklı. ama dublaj kadrosu aynı yıllarda çekilen umutsuzlar filminin kadrosu ile aynı.

Cevap Yaz

AlınYazısı

11 Ağustos 2014 11:33

Yılmaz Güney, tehlikeli filmler çekmeyi sever, kopan kayaların altında atlatılan sayısız tehlike var, bir kaç büyük kaya parçaları, göründüğü kadarıyla bir çok kez oyunculara değip, tehlike demeden. Film çekilmiştir. Güzel bir konusu var...Biraz iyi incelendiğinde Cumhuriyet dönemindeki sistemi eleştiren tarafı var. Anlamlı bir Yılmaz Güney filmi.

Cevap Yaz

liondaddy

5 Şubat 2013 18:17

Yılmaz Güney'in zor şartlar altında çekmiş olduğu mükemmel bir film.

Cevap Yaz

Göztepe

5 Şubat 2013 00:46

Büyük zorluklar içinde çekilmiş Yılmaz Güney'in en iyi filmlerinden birisi. Hele o kaya parçalarının yuvarlandığı sahneler filme apayrı bir hava katmış. Dağlarda yaşayan birkaç eşkiyanın hayatı irdelenmiş filmde. Müziği,görüntü kalitesi her yönden on numara ödüllü bir film.!

Cevap Yaz

performer

23 Eylül 2011 23:44

güzel bir film, birde dağların karlı halini gösterseymiş  tartışmasız 1 numara olurdu.

Cevap Yaz

MGUNAY

25 Kasım 2010 08:46

bayağı zorluklar içinde çekilen bir film hatta figuran bir oyuncunun kaza geçirip hastaneye yattığını duymuştum.

Cevap Yaz

mawi yel

30 Nisan 2009 13:39

Muhteşem bir film Yılmaz Güneyin tüm filmlerini mükemmel olarak buldugum için ayıramıyorum ama çok etkileyici Yılmaz Güney hayattan kesintiler anlattıgı ve tüm yalınlıgıyla kamera karşısına geçirdigi için bu kadar çok beyeniliyor bence...

Cevap Yaz

erkan_2236

3 Ağustos 2007 03:10

Başarılı bi Yılmaz Güney filmi...

Cevap Yaz

faruk duran

28 Aralık 2006 18:13

Ağıt\'ın senaryosu ve oyunculukları hakkında fazla birşey söylemeye gerek yok. Kuşkusuz Türkiye\'de epik sinema adına üretilmiş önemli eserlerin başında yer alıyor. Ancak fazla değinilmeyen bir konuda, filmin görüntü yönetmeni Gani TURANLI\'yı tebrik etmek gerekir. Filmin meşhur mağara çekimleri, yapay ışık kullanılmadan, mağaranın deliğinden içeri sızan güneş ışınlarının ayna ile yansıtılması neticesinde gerçekleştirilmiştir ki; belki dünyada ilk deneyimdir. Film sadece Yılmaz Güney sinemasının içe işleyen toplumsal söylemiyle değil, harcanan bu sıradışı emek ile de öenmli bir yapıttır.

Cevap Yaz

fıratım13

3 Mayıs 2006 16:46

Bu filmde oynayan ve Büyük oyuncu ve Türk sinemasına canını ortay koyan \'\'KARGA\'\' LAKAPLI OYUNCU ŞAHİN DİLBAZ\'I YÜREKTEN KUTLUYORUM.ÇÜNKÜ DAĞ SAHNESİNDE KAYALARIN ÜSTÜNE DÜŞMESİ SONUCU 10 GÜN HASTANEDE YOĞUN BAKIMDA YATMIŞ VE İYİLEŞİR İYİLEŞMEZ TEKRAR AYNI SAHNEYİ ÇEKTİĞİNE DAİR YAZILARINI OKUDUM.HELAL OLSUN!

Cevap Yaz
Yandex.Metrica