Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Bir Avuç Cenneterhaab

2 Eylül 2017 08:06

Çok özgün bir senaryo. Zaten senaryoya bol ödül verilmiş ki hak ediyor da. Tarık Akan'a Erdal Özyağcılar dublajını hiç beğenmedim, hiç olmamış bence.

Cevap Yaz

Göztepe

23 Nisan 2016 19:56

Tarık Akan'ın konut ve göç sorununu şehir yaşantısı zorluğunu orta ya koyan belgesel tarzda bir film. Komple bir hurda evde geçen yaşam yönetmen Muammer Özer'in izlediğim ilk filmi kanaatim hoş bir film.

Cevap Yaz

AlınYazısı

4 Nisan 2016 19:02

Tarık Akan'a Erdal Özyağcıların sesi ilginç olmuş ama yakışmış da. Filmin Afişi bu filme hiç olmamış. Belki başka afişide vardır bilemiyorum.Senaryo güzel, Hale Soygazi çok başarılı tam bir saf temiz anadolu kadını profili çizmiş. Köy yerinde artık yaşamın zorluğu ve yoksulluğu dile getirilir. Büyük şehre bir göç teması işlenmiş, büyük şehre gelinir ama planlanan aslında bu değil Bambaşka bir manzara ile karşılaşılır. Gidicek bir yer yoktur İmkanlar kısıtlı olduğu için sokakta perişan halde kalınır. Bir hurda kamyonet göze kestirilir ve sığınırlar. O hurda yığını Zamanla Cennet olur kendilerine. Sanki öz mallarıymış gibi etrafını çevirir çiçek eker bahçe yaparlar. Tıpkı Bir Avuç Cennet. Güya bir ev bulup iş bulup yeni bir yaşam yeni bir hayat kurma çabasındaki ufacık bir aile. Güzel bir film oyuncu kadrosu az ama anlatılanlar öz ve anlamlı.Fakir ve zengin farkı biraz göze çarpmış. Fidan halinde umutların yeşerdiği dünyaların, zamanla kökünden sökülüp atılmaya yüz tutmuş insanların yaşam hiyakesidir. Üzerlerinden sökülüp alınan hurda bir çatı onları yıkmaz, bir bez parçası ile çatı yapıp günü kurtarmak isterler. Yarın Gün doğumunda onlar için Yeni Umutlar yeşerecektir kim bilir!

Cevap Yaz

MGUNAY

25 Şubat 2016 14:46

Yeşilçamın en iyi filmlerinden biri Muammer Özer keşke buna benzer çok film yönetseydi.

Cevap Yaz

Kpax08

11 Temmuz 2014 15:30

Yaklaşık 15 yıl önce izlediğim ve çok beğendiğim bir film. Filmin özgün ve çok başarılı bir senaryosu var. Oyuncular, özellikle Tarık Akan rollerinde oldukça başarılı. Muammer Özer'i ayrıca kutlamak lazım.

Cevap Yaz

hüdayfa

5 Ekim 2008 15:40

Günümüz izlenimcilerinin de beslendiği filmlerden biri olduğunu düşünüyorum.

Cevap Yaz

molloyadam

25 Eylül 2008 18:08

Filmde çok güzel ayrıntılar var. Fakat hikaye problemi var. Anlattığı hikaye akıcı olmadığı için film çok durağan ilerliyor. Çok güzel ayrıntılar var, fakat genel resim problemli. Keşke daha akıcı, daha tempolu bir hikaye oturtabilselermiş.

Cevap Yaz

B a r b a r o S

23 Ağustos 2008 00:07

Ne güzel bir yuva yaptılar o hurda yığını otobüsü valla benim bile evi bırakıp gidip orda yaşayasım geldi. Güzel film. İç göç ve konut sıkıntısı yoksulluk gibi konulara parmak basılmış.

Cevap Yaz

yedikule_zindanı

21 Mayıs 2008 23:04

Ben de beğenmiştim bu filmi.O otobüs Küçükçekmece de uzun süre kalmıştı.Ayna tutma sahnesi de ilginç ve hoştu.

Cevap Yaz

badem ağacı

7 Aralık 2007 20:38

iç göç, konut sıkıntısı,gelir adaletsizliği...gibi sosyal problemlerimizi bire bir gözler önüne seren dolaylı değil adeta tüm çıplaklığı ile anlatan:) güzel bir film.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica