Dünyayı Kurtaran Adam

7,30

( 46 kişi yorum yaptı )

Dünyayı Kurtaran Adam

(The Man Who Saves the World)

Sinema Filmi

1982

İnsanoğlunun ilk uzaya açılıp aya gitmesiyle uzay çağı başlar. Uzay çağı dünyalılar için bir ilerleme çağıdır; binlerce yıl böyle yaşamışlardır. Uzay çağı geçmiş, zaman ve yaşam galaksi çağına ulaşmıştı. Yüz binlerce yıl geride kalmış, dünya ve gezegenler sistemi uzayda galaksi sistemine dönüşmüştü. Medeniyetler, tarihler geride kalmış, insanlar ilk çağlardaki gibi basit yaşamla yetinmeye başlamışlardı. Ve bütün güçleriyle ölümsüzlüğü bulmak, devamlı yaşamı sağlamak için amansız bir çalışma ve mücadeleye girişmişlerdi. Bu çağlarda dünya milletleri, medeniyetleri, ırkları, dinleri ayrı devletler halinden çıkıp tek bir varlık haline geldiler. Tek bir dünyalının yayışları ve kavimleri galaksi çağının dünya insanlarını meydana getiriyordu.Bazı gezegenlerde hayat devam etmekte, yaşam sürmekteyd i.Ama nükleer savaş çok hızlanmıştı. Tek çare düşmanı bulup savaşmaktı. en güçlü, en büyük iki Türk savaşçısı ve diğer dünyalılar uzaya açılıp, bilinmeyen düşmana savaş ilan ettiler.


REPLİKLER: Bilinmeyen bir güç bizi kendine çekiyor. Bilemiyorum bu gücün ne olduğunu. Çok tehlikeli bir durumdayız, dikkatli olmak lazım. Tayfun 2 cevap ver! Atom savaşı neden çıktı biliyor musun? İnsanlar çok ciddiydiler de ondan. Çok gelişmiş bir tekniğin makineleşmiş insanlarıydınız siz.

Oynayanlar

Cüneyt Arkın Cüneyt Arkın Murat
Aytekin Akkaya Aytekin Akkaya Ali
Necla Fide Necla Fide Kraliçe
Hüseyin Peyda Hüseyin Peyda Bilgin
Hikmet Taşdemir Hikmet Taşdemir Sihirbaz
Füsun Uçar Füsun Uçar Bilgin'in kızı
Aydın Haberdar Aydın Haberdar Yaratık
Mehmet Uğur Mehmet Uğur Yaratık
Yadigar Ejder Yadigar Ejder Yaratık
Sönmez Yıkılmaz Sönmez Yıkılmaz Yaratık
Vala Önengüt Vala Önengüt Aytekin Akkaya Seslendirme
Sadettin Erbil Sadettin Erbil Hikmet Taşdemir Seslendirme
Abdurrahman Palay Abdurrahman Palay Cüneyt Arkın Seslendirme
Dinçer Çekmez Dinçer Çekmez Hüseyin Peyda Seslendirme
Muhip Arcıman Muhip Arcıman Anlatıcı
Elif Baysal Elif Baysal Necla Fide Seslendirmesi
Nihat Yiğit Nihat Yiğit
Esen Günay Esen Günay Aytekin Akkaya Seslendirmesi
Abdurrahman Palay Abdurrahman Palay Fragman Seslendirmesi

Ekip

Kurgu Necdet Tok (Kurgu)
Sanat Yönetmeni Nuri Kırgeç (Sanat Yönetmeni)
Yapım Ekibi Cihat Karahan (Yapım Amiri)
Yılmaz Eşsiz (Yapım Amiri)
Nizam Ergüden (Set Amiri)
Yönetmen Ekibi Nurettin Erişen (Yönetmen Yardımcısı)
Post-Prodüksiyon Aslan Tektaş (Laboratuar Şefi)
Ses Ekibi Kunt Tulgar (Ses Kayıt)
Necdet Tok (Senkron)

Firmalar

Anıt Film (Yapım)
Kunt Film (Film Hazırlık)
Anıt Film (Işık)

Son Yorumlar (46)

Caligula83ersin 16 Kasım 2016 22:56:17

Cetin Inanc ve Cüneyt Arkin bu filimlen sinema tarihine gectiler.

Trash olarak görülen film, imkansizliklar yüzünden biraz ucuz gözüküyor, ama güzel fikirler iceren cok enteresan filim.

Ama filmin basindaki araklama sahneler ne öyle, Cüneyt Abi ba sinda bir motor kasketi ile, ben iniyorum diyip öne egiliyor.

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 13 Nisan 2015 20:02:37

6

Eğlenceli bir cüneyt arkın filmi film daha çok star wars filiminden sahneler ve o dönemde ses getirmiş bir çok yabancı filmin karışımdan oluşuyor dünyada kült olmuş bir film dvd si her ülkede satılıyor eğlencesine zaman geçirmek için izlenebilir.

ugurcan010203 avatar ugurcan010203 14 Mart 2014 21:39:18

10

bence çok güzel bir film bu film amerikada ders olarak gösteriliyor örnek olarak o dönemim imkanlarıyla müthiş

bysiirtli56 avatar bysiirtli56 14 Mart 2014 15:46:37

10

filmin yapıldığı dönemde türkiye dışında bu tür konulu filmler çok işlendi.ama bizdeki bu dünyayı kurtaran adamdaki eksiklik kostüm ve efektler oldu.zor şartlar altında yapılan bu film gene bir nevi başarıdır.yazan ve oynayan ekip buna inanmış ve arş ivlerde yer almayı hak etmiş bir film genel olarak

kral_affetmez avatar kral_affetmez 08 Kasım 2013 11:57:20

çocukluğumda en sevdiğim filmlerden birisiydi.

Göztepe avatar Göztepe 02 Ekim 2013 01:02:49

5

Tuhaf bir film daha doğrusu sarmadı ilk defa bir Cüneyt Arkın filminden tat alamadım. Uzayda yapılan savaşlar Cüneyt Arkın ve Aytekin Akkaya'nın yaratıklarla dövüşmesi,ayaklara taş bağlayıp zıplamalar,kılıcı ağızla iki taraftan kırmalar malesef abar tılı şekilde saçma sahneler. Filmin ismini yıllardır çok duymuştum hatta geçen aylarda Amerikan sinemalarında farklı dublajlarla izlendiğini okumuştum gazetelerde. Öncelerden dünyanın en kötü filmlerden biri diye okumuştum gazetelerde. Amerika'lılara benimde şöyle bir eleştirim var o zaman. Tamam film kötü olabilir bir Türk olarak kabul ediyorum ama onca güzel filmimiz var siyah beyaz ve renkli olarak Amerika'lılar bunları izleyip niye en kötü demiyorda bu filme diyor örnek versem sayfalar yetmez . Niye o zaman bu filmi izleyip gülüp en kötü film olarak lanse ediyorsunuz? Bu durumda ben bu olayda art niyet ararım kimse kusura bakmasın. Filmi beğenmedim ama verilen ciddi bir emek var bunun yanısıra jenerik ve rahmetli Muhip Arcıman'ın güzel anlatım biçimi var. Bunları göze aldığımda ortalama her ne kadar hiç beğenmesemde,sarmasada, film sevimsiz gelsede 5 puan veriyorum herşeye rağmen emeğe saygı diyorum..

Yandex.Metrica