Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

İzmansuryıldırım

30 Eylül 2015 06:34

Film baştan sona bir gizem içinde geçiyor kendini izleten bir film yeşim ustaoğlu nun ilk uzun metraj filmi sinemaya iyi bir başlangıç yapmış gelecekteki başarılarının habercisi olan bir film senaryoda tayfun pirselimoğlu da iyi iş çıkarmış ama özellikle aytaç arman muhteşem performansıyla filmi izlenilir kılmış ayrıca derya alabora ve ismet ay da rollerinde fena değildi filme renk katmışlar kısaca izlemeye değer iyi bir film.

Cevap Yaz

karademir1981

28 Eylül 2015 23:48

Eğer politik temalı filmlere ilginiz varsa ve David Lynch, Ömer Kavur gibi yönetmenlerin gizemli öykü anlatışını seviyorsanız 10 üzerinden 10 vereceğinizi garanti ederim. Keşke bu filmlere ulaşmak bu kadar zor olmasa ve ekranlarda birazcık gösterilseler. İnsanın sinemamıza bakışı değişiyor. Aytaç Arman'ın performansı ve Yeşim Ustaoğlu'nun harika yönetimiyle türünün en iyi örneklerinden bir çıkmış ortaya. Bu film Lynch filminden de değerli benim için. Kendi yaşadığım coğrafyanın acılarını, o acıların bastırılma şeklini ve yol açtığı travmaları anlatırsa bir film ve bunu türünün iyi örnekleri gibi sunarsa daha ne istenebilir ki? Derya Alabora ve İsmet Ay'ı da unutmamak lazım. Eliniz sağlık çok iyi bir film...

Cevap Yaz

engerek

4 Aralık 2006 16:53

gizem karmaşa sır perdesi içinde geçen vede sürükleyici bir film bence filme en yakışmayan sonuuu...

Cevap Yaz

nova

2 Mart 2005 02:14

Gizem, metafizik ve gerilimin kusursuz harmanlandığı, kalite ve teknik düzeyiyle insanı duvara çarpacak denli iyi bir film. Üzerine sayfalarca yazı yazılabilecek, plastik değerleri inanılmaz yüksek bir yapıt. Film boyunca karanlık bir atmosfer hakim ve bizi içine çekiyor. Ama içine girdikçe daha da çıkılmaz bir hal alıyor. Öyküye giren nerdeyse her kişi ve obje bize daha çok fikir vermekten ziyade bizi daha karmaşık, içinden çıkılmaz ve umutsuz düşüncelere sürüklüyor. Yeşim Ustaoğlu`nun sanat yaşamının çok erken döneminde böyle bir yapıt vermesi de gerçekten şaşırtıcı.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica