Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Otostop

Otostop

5,98

(9 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 27 Eylül 1996 1 Saat 30 Dk Polisiye Polisiye


Göztepe

3 Mayıs 2019 06:51

Yapılan olumsuz yorumların aksine ben iyi ve farklı bir senaryosu olduğunu düşünüyorum bu filmin. Bir işadamının keyifle başlayan bir yolculuğu ve otostop,gasp ve cinayetle hayatının cehenneme dönmesi. Finalde Salih Güney'in geçmişinde karısının gerçek yüzünü öğrenmesi ve çifte cinayetin adada gerçekleşmesi benim nezdimde iyi sayılır bir film ama dahada iyi olabilirdi Salih Güney,Engin Koç ve Sevda Demirel filme damgasını vuran oyuncular.

Cevap Yaz

mansuryıldırım

25 Temmuz 2015 08:34

Beklentileri karşılamayan filmlerden biri daha video filmi olduğu her yerinden belli oluyor ciddi bir soruşturmadaki komserin yardımcısıyla komik diyalogları böyle ciddi bir takipteyken akıl alır gibi değil finalide hiç inandırıcı değil engin koçun ilginç karakteri filme renk katmış performansıda fena değil sevda demirel bu filme hiç olmamış rolünde durgun ve donuktu salih güneyde sanki zorla oynuyor gibiydi çok karanlık bir çekim tarzı var filmin temposuda düşük kısaca ortalama bir düzeyi bile yakalayamayan hayal kırıklığı bir film.

Cevap Yaz

sofican07

25 Kasım 2010 01:01

konu olarak güzel fakat seslendirme yapılmış ayrıca çekimler felan çok kötü 3 puan değerinde bir film

Cevap Yaz

Halil Güneşli

25 Ocak 2010 23:10

Sanılanın aksine sıkıcı bir film değildir. Salih Güney karizmasıyla, Engin Koç yaşam felsefesiyle, Sevda Demirel ise sevişme sahneleriyle filmde ön plana çıkmıştır.

Basit bir senaryosu olmasına rağmen sürükleyici bir film olması ilgi çekici bir özellik katmıştır. Filmin sonunda tekrar başına döndüğü sahne, Salih Güney gerçekten kısa ama iyi oynamıştır.

Sevda Demirel (Deniz) ile Salih Güney (Orhan Yılmaz) diskotek'te eğlenirlerken, çalan parçalar dönemin popüler müzikleri, Michael Jackson'dan " They Don't Care About " ve  Mr. President'ten " Coco Jambo" 

Filmde Deniz eski sevgilisi, Engin Koç (Ümit) onun en yakın hapishane arkadaşının lakabı Coco olması yukarda bahsi geçen şarkıyla bağlantılı olduğunu düşünüyorum.

Aslında filmi kısaca bakacak olursanız, eski sevgilinin ihaneti hazmedemeyen sıradışı kişinin farklı bir intikam olması olarak bağlayabiliriz.

Ümit'in hapishane arkadaşı Coco ona kaçmaları için tekne ayarlarken, Ümit'e bir miktar dolar ile uyuşturucu vermesi ve buna memmun olan Ümit'e, Coco " senin ne isteyeceğini her zaman bilir. " cümlesi aralarında dostluğun ne derece sıkı olduğunun bir kanıtıdır.

Filmde dün kaybettiğimiz değerli oyuncu Erdinç Dinçer'e ço kısa bir polis memuru rolu verilmiş, kısa olmasının ötesinde,  amirinin " ver bir sigara " dialogu, akabinde sigara veren Erdinç Dinçer'in çakmakla sigarayı yakması üzerine, kendisine sinirlenen ve onu azarlayan amirinin dialogları fazlasıyla sıkıcı, üç-dört kere tekrar edilen ve bunaltıcı sahneler olmuştur. Halbuki Erdinç Dinçer daha ağır bir rolü hak eden bir oyuncudur ve bunun üstünde de rahatlıkla kalkabilirdi. Ayrıca filmde Kaygısızlardan tanıdığımız Mustafa Arslan (Müdür Musti) arabası kaçırılan birini ve yine Kaygısızlar dizisinde tanıdığımız Tevfik İnceoğlu (Kürşat; Kültigin Abinin Adamı) Sivil Polis, Ömer Duran'da (Alper; Kültigin Abinin Diğer Adamı) diğer sivil polisi oynamıştır. Rollerin az olması beni son derece üzmüştür. Keşke daha çok görebilseydik.

Son olarak filmin görüntü kalitesi oldukça zayıftır.

Cevap Yaz

enigmacuture

10 Ocak 2009 12:52

beğendim. sevda demireli de çok severim. düzgün bir insandır.

Cevap Yaz

casusbellı44

29 Eylül 2008 17:08

gereksiz ve ağır işleyen sahnelerden ibaret bir film.izlemeye değmez.

Cevap Yaz

xxx

20 Mayıs 2005 02:15

tamamı ile iğrenç, salakça ve çok basit bir film. Değil 1.5 saat ,5 dakikalık fragmanı bile izlemeye değmez. Yazık, yazık, yazık..........

Cevap Yaz

faramarz

22 Mart 2004 21:17

Cevap Yaz

sevdasız

30 Kasım -1 00:00

Aslında film benim gibi Sevda Demirel hayranları için kaçırılmaması gereken bir film. çünkü Sevda bu filmde açıkçası iyi oyunculuk sergilemese de vücudunu güzel bir biçimde sergiliyor. Kaçırmayın:)

Cevap Yaz
Yandex.Metrica