Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Seni Seviyorum Rosa (Seni Seviyorum Rosa)

Seni Seviyorum Rosa

8,21

(10 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 30 Dk Dram Dram

Yönetmen: Işıl Özgentürk Işıl Özgentürk

Ülke: türkiye

Oyuncular: Mevlüt Demirağ, Alişan Çapan, Şerif Erol, Mustafa Suphi Baltacı, Oktay Güzeloğlu, Selçuk Erez, Meral Okay, Mevlüt Demiryay, Güzin Özyağcılar, Mustafa Göçmen Devamını Gör...

Ödüller: En İyi Kadın OyuncuJüri Özel ÖdülüEn İyi Özgün MüzikEn İyi Görüntü YönetmeniEn İyi Yardımcı Erkek OyuncuEn İyi 3. FilmEn İyi Kadın Oyuncu

Konusu : Hiçbir şey öğrenemeden ve öğretemeden yaşayan bir kadının, İstanbul' un tarihsel büyütecinde, yaşamının düşler ve gerçek hayat arasında gel-gitleri konu ediliyor.mansuryıldırım

14 Ekim 2015 15:14

Film baştan sona fransız sanat filimlerini anımsatıyor buna rağmen bir ilk filme göre fena film değil ışıl özgentürk hem yönetmen hemde senarist olarak iyi iş çıkarmış sumru yavrucuk rosa rolünde iyi performansıyla filmi izlenilir kılmış ismet ay da eskici rolünde fena değildi kısaca sanat filmlerini sevenlere tavsiye edebileceğim iyi bir film.

Cevap Yaz

karademir1981

24 Kasım 2014 19:32

Işıl Özgentürk'ten özgün bir fim. Özellikle 80 sonrası sanat filmlerine ilgi duyanlar beğenecektir diye düşünüyorum. Öncelikle hikaye bana biraz yabancı geldi fakat daha sonra sadece kendi aidiyetlerim üzerinden yorum yapmamam gerektiğini bu coğrafyada farklı aidiyetlere sahip insanlar ve onların hikayeleri olduğunu fark ettim. Rosa'nın bir türlü istenen kalıba girmeyen karakteri, onu yaşadığı topluma yabancılaştırmaktadır. Aradığı tutkuyu bir türlü bulamayan Rosa yalnız kalır ne yazı ki. Filmi biraz da Fellinİ'nin tarzına yakın buldum. Yer yer abartılı bir gerçeküstücülük ya da mizahi durumlar. Sumru Yavrucuk da rolünde gayet başarılı. Müjdat Gezen ve İsmet Ay ise filmin sürprizlerinden. Herkese hitap etmese de türün meraklısının beklentilerini karşılıyor film.

Cevap Yaz

sinemadelisi

9 Temmuz 2014 19:53

Küçülüğünden beri kibirli birisi olarak yetişen ve kendisini prenses zanneden Rosa'nın hayalle gerçek arasındaki öyküsü.Beyazperdeye çok güzel aktarılmış sürrealist bir çalışma olmuş.Sanat kokan Fransız sinemasından izler taşıdığını söylemek mümkün.Sumru Yavrucuk gitgelleri olan bencil ve mükemmeliyetçi Rosa'yı harika canlandırmış.Aldığı ödülleri sonuna kadar hakediyor kariyer rolünü oynamış.Filmde Halil Ergün ve Müjdat Gezen gibi konuk oyuncuların oynaması ayrı bir tat katmış.Toplamda 10 dk'lık erotik sahneler var filmin içerisinde ama genelde bu yoğunluk yok.Çok ağır bir sanat filmi daha önce bu tür filmler izlemeyenin direk bu filmden başlamasını tavsiye etmem.Filmin sonunda umutlarını yitiren ve istediğini gerçekleştiremeyen Rosa kocasının da terketmesiyle gittikçe paranoyaklaşır.Papağanı eve aldıktan sonra yalnızlığını bir nebze yenen Rosa'nın finaldeki hali çok trajiktir.

Cevap Yaz

zindan58

25 Aralık 2010 04:51

FİLMİN KONUSU VE FİLMİ ANLAMAYANLAR İÇİN KISA ÖZET! Konusu:Seni Seviyorum Rosa yitmeye yüz tutmuş zamanların İstanbul'unu kişiliğinde yaşatan ve yaşamı gerçek ve düşlerin iç içe geçmişliği üstüne kurulu bir kadının öyküsüdür. Yaşamını içgüdülerine göre yönlendirmeyi seven kadının, peşinde olduğu tek bir duygu vardır, o da aşktır. Kadın geçmişin aşkları üstüne aşklar yaşayacak ve geleceğin aşklarına yol açacaktır. Aşkları Ayşe'ler, Janet'ler ve Rosa'lar yaşayacak, kadının öyküsü sonsuza dek söylenip duracak ve aşk şarkılarının kimi zaman yaşam dolu bir örneği olarak kalacaktır.Sevgi Soysal'ın Tante Rosa adlı öyküler toplamından sinemaya uyarlanan film, hayatı herkesten farklı sevdiği için kimse tarafından anlaşılamayan bir kadının öyküsünü anlatır. kendisini prenses sanan küçük rosa, coşkusu disiplin altına alınsın diye rahibeler okuluna gönderilir ancak sıradan olmayı reddeden doğasıyla okuldan kısa sürede atılır. geride bıraktıklarının ilkidir bu. daha sonra evliliğini, çocuklarını, bir başka kadına aşık olan sevgilisini, yaşamını sürdürmek için ucuna eklendiği işleri ve gitgide coşkusunu geride bırakır. ne yaparsa yapsın sevilen olmayacaktır."Seni Seviyorum Rosa" sevgi ve mutluluk peşinde hayatını tüketen Rosa adında bir kadının hikayesidir. Çok zor bir çocukluk yaşamış, kendine özgü bir hayal gücü olmasına ragmencok disiplinli, kuralcı bir okula gönderilmiş olan Rosa evlenir ve üç çocuğu olur. Ancak bir gün hayalleri ve duygularının sesi ağır basacak ve kocasını, çocuklarını genç bir kemaniste aşık olarak terk edecektir. Terk edilmesi ise uzun sürmez. Yaşadığı büyük sarsıntıdan, yalnızlıktankendisini kurtarmaya çabalar, ancak ne yapsa bunu başaramaz. Yaşı ilerledikçe sevgiye olan ihtiyacı artmaktadır. Sonunda en çok özlem duyduğu sözleri işitmek için bir çözüm bulur.Kendisine bir papağan alıp ona "Seni seviyorum Rosa" demesini öğretmeye çalışır. Ne var ki papağan Rosa ölene kadar bu cümleyi söylemez. Aldığı Ödüller:28. Antalya Film Şenliği,1991 En İyi Kadın Oyuncu-Sumru Yavrucuk4.Antalya Film Festivali,1992 En İyi 3. Film4.Antalya Film Festivali,1992 En iyi Yardımcı Erkek Oyuncu-İsmet Ay4.Antalya Film Festivali,1992 En iyi Görüntü Yönetmeni-Ertunç Şenkay4.Antalya Film Festivali,1992 En iyi Özgün Müzik-Thesia Panayiotou1992 Adana Altın Koza Film Festivali En İyi Kadın Oyuncu-Sumru Yavrucak11. Uluslararası İstanbul Film Festivali,1992Jüri Özel Ödülü(film)Katıldığı Festivaller ve Gösterildiği Ülkeler:"Seni Seviyorum Rosa" Cairo International Film Festivali, Alexandria Film Festivali, San Sebastian Film Festivali, Uluslararası Locarno Film Festivali, Uluslar arası Varna Film Festivali, Montpellier Film Festivali, Uluslararası Tokyo film Festivali, Valencia Film Festivali ve New York Film Festivali'ne katılmıştır.Film ayrıca, Avrupa televizyonlarında da gösterilmiştir.

Cevap Yaz

melisrenan

3 Haziran 2010 16:35

Filmi izlemedim ama cast'a bakınca mükemmel duruyor yani isimler çok iyi bence bu kadar isim birleşip kötü bir filmde oynamaz diye düşünüyorum.

Merak ettim bende izlicem filmi...

Cevap Yaz

jeniferdeniz

11 Ağustos 2008 19:04

emre84 Allah aşkına bir kere de çok iyi film cast mükemmel deme izledin mi çok merak ediyorum izlediysen de bana mesajyoluyla anlat çünkü hiçbirşey anlamadım ben...

Cevap Yaz

emre84

13 Mayıs 2008 13:04

Çok iyi bir film cast mükemmel

Cevap Yaz

MİNİ COOPER

24 Ekim 2007 22:27

trt 2 de gördüm ve klasik türk erotik furyası filmlerde olduğunu düşündüğüm için izlemedim

Cevap Yaz

zindan58

24 Mayıs 2007 10:09

trt2 de izlemiştim bu filmi ve beni inanılmaz etkilemişti,uzun zaman aklımdan çıkmadı ve o güne kadar 'seni seviyorum' sözünü sevdiklerime söylemeyi ne kadar ertelediğimi düşündüm.ARTIK ERTELEMİYORUM.

Cevap Yaz

ranger

4 Kasım 2003 19:35

Cevap Yaz
Yandex.Metrica