Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Yemin

Yemin

8,23

(7 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 24 Ocak 1974 1 Saat 24 Dk Aksiyon Dram Aksiyon, Dram

Yönetmen: Melih Gülgen Melih Gülgen

Ülke: türkiye

Oyuncular: Ünsal Emre, Perihan Savaş, Yalçın Gülhan, Nükhet Duru, Kazım Kartal, Oktay Yavuz, Hüseyin Zan, Atilla Ergün, Leman Akçatepe, Ali Ekdal Devamını Gör...

Konusu : Film, İstanbul’a çalışmaya gelen Kadir ve Hıdır adlı iki amcaoğlunun öyküsünü anlatır. Kadir ve Hıdır, İstanbul’a geldiklerinde birbirlerinin izlerini kaybederler. Kadir, bir gazino kavgasında mafyanın dikkatini çeker ve suçsuz yere hapse düşer. Hapisten çıkınca sabıkalı olduğu için iş bulamaz. Kenan’ın aracılığıyla kiralık katillik yapar. Aynı zamanda Kenan’ın gözleri görmeyen kız kardeşi Nevin’e âşık olmuştur. Kazandığı parayla Nevin’i ameliyat ettirecek ve beraberce memlekete geri döneceklerdir. Hıdır, tesadüfen karşılaştığı Nükhet adındaki bir şarkıcının evinde bahçıvanlık yapmaya başlar. Cesareti ve kararlılığıyla Nükhet’in kalbini kazanır. Şöhret basamaklarını hızla tırmanarak Alkopon Osman namıyla anılan İstanbul’un en azılı mafya babası olur. İki amcaoğlu, hiç beklemedikleri bir anda yeniden karşılaşır.benimsinema

4 Temmuz 2015 14:33

Biseyler sanki oturmamis filmde. Bi yandan baktiimizda duygusal bi yandan mafia isleri. Nükhet duruyu farkli rolde imkani saglamis degisiklik olarak. Perihanla olan duygusal sahnelerde güzel ama bi heyecan vermiyor. Ya da filmin ilk yarim saati cok sıkıcıydi ondanda olabilir. Sonlarina dogru olmasi gerek buydu derken yine is bambaska yerlere gidiyor

Cevap Yaz

FOSTERKANE

5 Ağustos 2011 21:24

 bir mafya filmi, melih gülgen göre iyi bir film bakilmaya deger fakat bu filmdede tipki kara mehmet/cetin inanc filmi gibi birsey eksik, kara mehmete finlal eksikti, bu filmdede finalden evvel bir veya bir kac sahne eksik.

filmin sonuna gelmeden önce kadir (yalcin gülhan) hidiri (ünsal emre) öldürüyor, filmdeki mafya patronu izzet (kazim kartal) filmin burasina gelince kadar en son onu diger adamlariyla bir masada oturyorken görürüz. ve ne olduysa olur ve izzet (kazim kartal) bir cani gibi nevin (perihan savas) in evine gelir ve bütün bu aileyi ödürür, peki ama ne olduda izzet cinnet gecirdi. diger adamlarin ne oldu ve kenan (atilla ergün) nerde nereye kayb oldu.

ya bu sahneler cekildi ve kayip oldu yada sänsür tarafindan cikarldi, mantik hatasi olacigini sanmiyorum cünkü melih gülgen ve nurettin erisen böyle bir hata yapicagini sanmiyorum.

Cevap Yaz

delikadir39

17 Temmuz 2011 19:34

Ünsal Emre en iyi performansını burada göstermiş.Bu filmde ayriyeten Hüseyin Zan'ı da beğendim.

Cevap Yaz

kariz_ma_35

15 Temmuz 2011 00:37

Rahatlık,huzur, refah ve zenginlik içinde yaşamayı amaçlayan ve sonrasından birbirlerinden ayrılarak. İzlerini kaybeden iki amcaoğlunun hayat hikayesi. "Kadir" Yalçın Gülhan ve "Hıdır" Ünsal Emre bu amaçla büyük şehre gelirler. Tesadüfler sonucu biri zengin bir kadına tutunarak mafya babası olur hıdır. Diğeri Kadir ortada kalmış bir pavyon kavgasında mafyanın dikkatini çekmiş. Yavaş yavaş alıştıra önce hapise sonradan bol paraya boğularak tetikçi olmuştur. Arkadaşının kör kardeşine aşık olan Kadir. Hatta para bulmak için bile bunları kabul eder. Ne yazıkki tuzağa düşürdüğü vurduğu bilmeyerek amcasının oğlunu vurur ve ölür. İyi bir castı olmasına rağmen filmin tam bir noktaya bağlanamamış. Ünsal Emre'nin mafya babası rolü ağır gelmiş kasmış biraz. Şahsen filmde Yalçın Gülhan ile filmin ortalarına doğru rolleri değiştirilseydi daha mantıklı olurdu. Ve filmin asıl sürükleyen iki karakteri. Acımasız mafya babası Kazım Kartal ile adamı Atilla Ergün oluşturmuş.  

Cevap Yaz

kartal_tibet_1938

14 Haziran 2011 16:21

İstanbula zengin olmak hayali ile gelen iki genç mafyaya girer.birbirlerini kaybeden hıdır ile kadir çeşitli olayların içine girer.bir müddet snr hıdır (ünsal emre) namlı kabadayı alkapon osman olmuş,kadirde kör bir kıza aşık olan tetikçi kadir oluverir.2 side namlı ve güçlüdür.kadir kurban olarak seçilen osmanın aslında amcaoğlu hıdır olduğunu son anda öğrenir.perihan savaşta filmin son sahnelerinde çok iyi oynamış.kazım kartal kademsiz rolünde.hele rahmetli Hüseyin zan zaten dehşet.kara rolünü çok iyi oynamış Hüseyin zan.sadettin erbilde sesiyle harikalar yaratmış.

Cevap Yaz

Sadece Ünsal Emre

17 Aralık 2010 21:52

Biri mafya babası biri tetikçi olan iki gencin hikayesi ünsal emre'nin mafya rolünde oynadığı ilk filmi, filmde çok iyi aksiyon sahneleri var.

Cevap Yaz

duygummelek

24 Aralık 2006 21:50

izlenmeye değer güzel bir film

Cevap Yaz
Yandex.Metrica