Aşk Rüzgarı

8,54

( 4 kişi yorum yaptı )

Aşk Rüzgarı

Sinema Filmi

1960

Trende üç kızla ( Nil/T.Şoray, Nalan/S.Uslu, Suna/S.Pekuysal ) tanışan Sedat (G.Arsoy) şarkıcı sevgilisine (Cahide/L.Sayar) rağmen gönlünü kaptırdığı Nalan'la evlenir.


18.1.1961 çarşamba Beyoğlu "Lüks" ve Pangaltı "İnci"sinemalarında gösterime girmiş.

Künye

Yönetmen Nevzat Pesen
Senaryo
Yapımcı Nevzat Pesen
Görüntü Yönetmeni Menasi Filmeridis
Tür Duygusal
Özellikler Siyah Beyaz
Ülke Türkiye

Ekip

Tasarım Kemal Borteçin (Afiş)

Firmalar

Pesen Film (Yapım)
Apa Ofset Basımevi (Afiş Baskı)

Son Yorumlar (4)

Kleberson avatar Kleberson 20 Haziran 2015 15:15:00

8

cok iyi bir film izlemeyenler izlemeli

kamilzafer 12 Kasım 2013 13:28:22

8

Bir şarkıcıyla sevişen Sedat tren de 3 kızla tanışır ve birini sever diğer ikisini ise sessizden.Nalan'la evlenir, şarkıcı sevgilisinden de özür diler.Nil'de evlenir Suna evde kalır.
Filmin konusu böyle.Kısaca seyrettikçe ağlanılacak bir komedi. 26.5 .07 Zafer ALGAN

yalnızlar_rıhtımı avatar yalnızlar_rıhtımı 05 Mart 2009 22:49:03

t.şorayın sanırım ilk filmi fena bir film değildi.

sinemaseverim avatar sinemaseverim 22 Eylül 2007 07:23:09

Gemide alevlenen bu ilk aşk sırasında denizde çıkan şiddetli rüzgarın esintileri, Pesen Filmin yazıhanesindeki kağıt parçalarını uçuşturup etrafı birbirine katınca, Nevzat Pesen’in üzerinde çalıştığı senaryonun karalamalarını pencereden atıp gi tmiş. Bu tabiat olayından esinlenen yönetmen, “Aşk Rüzgarı” isimli senaryosunu alelacele yazıvermiş akşam güneşi Adaların arkasından batmak üzereyken. Kadro hazır zaten, görüntüyü kara kutu içine hapsedecek olan Manasi Filmeridis de bekliyor, iş çıksın eve ekmek götüreyim diye. Oyuncular zaten hep aç. Aldıkları senetler zamanında ödenmiyor ki.
“Bir tren yolculuğu sırasında Göksel Arsoy üç genç kızla (Sunay Uslu, Türkan Şoray, Suna Pekuysal) tanışır arkadaş olurlar. Ancak yakışıklı genç, içlerinden Türkan Şoray’a kalbini kaptırmıştır. Artık pavyonda şarkıcılık yapan sevgilisini (Leyla Sayar) terk etme zamanı gelmiştir de geçmiştir bile.” Filmde bir de Yalçın Kaya adında birinin olduğundan bahis ediliyor, ama ben bu gence film içinde bir görev veremedim, üstelik tek bir filmle de sinema oyuncusu kervanına katılmış!

Kyn: "Aşk Üzerine Söylenmiş Herşey" isimli çalışmamdan

Yandex.Metrica