Acıların Kadını

8,22

( 17 kişi yorum yaptı )

Acıların Kadını

Sinema Filmi

1986

Hem sesiyle hem de fiziğiyle ün kazanmış bir assolisttir Bergen. Çalıştığı pavyonun sahibi Necdet'e (Ali Rıza Özbilgiç) annesiyle (Asuman Arsan) birlikte bağımlı olan Bergen, patronu tarafından her türlü pis işlere sürülmüştür.Yine böyle bir işle uğraşırken tanıştığı ünlü ve başarılı ceza avukatı Yalçın Bey'e (Yalçın Gülhan) aşık olur. Necdet bu ilişkiyi öğrenir ve Bergen'in yüzünü kezzapla yakar.Bu felaketten sonra Bergen,hayata yeniden tutunmak için büyük bir mücadeleye girer. Bergen, bu filmi çektikten iki yıl sonra (Ağustos 1989), dört ay önce boşandığı eski eşi tarafından kurşunlanarak öldürüldü.


Şarkıcı Bergen\'in yaşam öyküsü

Künye

Yönetmen Ülkü Erakalın
Senaryo
Yapımcı Zeki Kafalı
Müzik Uğur Bayar , Burhan Bayar
Görüntü Yönetmeni Erhan Canan
Tür Arabesk, Dram, Duygusal, Müzikal
Özellikler 35 mm, Renkli
Ülke Türkiye
Etiketler Pamuk Eller Daha Fazlası

Ekip

Yapımcı Cihat Karahan (Yapım Yönetmeni)
Kurgu Necdet Tok (Kurgu)
Yönetmen Ekibi Önder Bargı (Yönetmen Yardımcısı)
Kamera Ekibi Mustafa Kuzu (Kameraman)
Post-Prodüksiyon Mustafa Kul (Negatif Kurgu)
Selahattin Kaya (Laboratuar)
Mustafa Yıldız (Laboratuar)
Ses Ekibi Yusuf Aldırmaz (Senkron)

Firmalar

Metro Film (Yapım)
Lale Film (Laboratuvar)
Yeni Stüdyo (Seslendirme)

Son Yorumlar (17)

YesilcamFanatizm avatar YesilcamFanatizm 05 Nisan 2018 01:06:06

10

Rahmetli Bergenin İlk ve Tek Filmi... Maalesef... Ama Film çok etkileyici... Ve Bergenin Hayatı canlandırılmış... Müthiş bir Film.

mrt-2202 24 Ekim 2014 17:29:05

Filmi yazın izledim bir arabesk filmden ziyade klasik alışık olduğumuz yeşilçam filmleri gibiydi çok germedi beni tabii duygusal etki bıraktı tek abartılı bulduğum sahne ise kezzap sahnesi tamam Bergen'in gerçek hayatında başına gelen olaydı fakat fi lmde gereksiz buldum açıkçası. Oyuncu kadrosu güzel. Başta Bergen olmak üzere hayatını kaybeden oyunculara Allahtan rahmet hayatlarını sürdüren oyunculara ise sağlık diliyorum

Göztepe avatar Göztepe 20 Şubat 2013 21:53:14

7

Bir zamanlar fırtına gibi esen rahmetli ses sanatçımız Bergen'in ilk ve tek filmi. Filmden ziyade Bergen'in hayatından kesitler var yaşadığı acılar, zorluklar. En önemlisi patronu tarafından yüzüne kezzap atılması gibi. Filme gelirsek sinemasal açıda n pek iyi bir film değil ne yazıkki Ülkü Erakalın filmi bayağı bir amatörce çekmiş. Bu filmi Memduh Ün,Orhan Elmas yada Orhan Aksoy gibi bu tip filmleri iyi kıvırabilen yönetmenlerden birisi çekseydi keşke. En başından en sonuna kadar filmde sırf Bergen'in yaşadığı acılar ekrana yansımış filmde. Çokta merak ediyorum acaba hiçmi yüzü gülmedi rahmetli Bergen'in hayatı byunca. Film olarak pek birşeye benzemesede rahmetlinin ardı ardına söylediği güzel şarkılar. İnsanı fazlasıyla ekran başında tutmaya yetiyor. Bergen'in anısına ve güzel şarkıları hatrına filme 7 puan verip favorilerime ekliyorum .Bergen hayranlarına filmi izlemelerine tavsiye ederim pişman pek olmazlar kanımca.!

performer avatar performer 26 Kasım 2011 23:35:11

8

rahmetli sanatçımızı saygı ile anıyorum.

sinemaaşığı avatar sinemaaşığı 23 Mayıs 2009 21:55:05

9

bergen süper bir gırtlak  filmde süper

aşk ölümden soğuktur avatar aşk ölümden soğuktur 03 Eylül 2008 12:38:09

filmi seyrettim bende var filmi defalarca seyretmeme rağmen halen seyrederim bergeni çoks eviyorum çok talihsiz bir kadın mekanı cennet toprağı bol olsun arabeskin kraliçesi seni seviyoruz sen affsten yunus

Yandex.Metrica