Ah Bu Dünya

8,43

( 5 kişi yorum yaptı )

Ah Bu Dünya

Sinema Filmi

1965

Künye

Yönetmen O. Nuri Ergün
Senaryo
Yapımcı Fahriye Tamkan
Müzik Suat Sayın
Görüntü Yönetmeni Necati İlktaç
Süre 71 dk
Tür Dram, Duygusal
Özellikler Siyah Beyaz
Ülke Türkiye
Etiketler Beşik Kertiği Daha Fazlası

Firmalar

Fer Film (Yapım)

Son Yorumlar (5)

Kaptan34 avatar Kaptan34 05 Ocak 2017 21:29:11

Ben çok beğendim

yesilçamsever38 avatar yesilçamsever38 20 Ekim 2016 01:59:22

Film çok güzel izledim

iigood avatar iigood 21 Kasım 2010 23:01:11

Hulya Kocyigit ve Kartal Tibet'in cevirdigi Bos Cerceve adli filminin tipa tip aynisi

isocum avatar isocum 31 Ekim 2010 21:39:10

9

Doğuştan sözlü olan iki genç büyüyünce ayrılırlar.Doktor olan delikanlı eski sözlüsünün kardeşine aşık olur.Oysa doktor hasta iki yıllık ömrü kalmıştır.Sevgilisi ile en yakın arkadaşının evlenmesini vasiyet eden doktor,yattığı hapishaneden kaçar oysa düğüne yetişemeden ölür.

sinemaseverim avatar sinemaseverim 22 Eylül 2007 19:21:09

Yeşilçam sinemasında çok eskilerde filmler, daha sonraki yıllarda ismi değiştirilerek tekrar seyircinin karşına yeni çekilmiş bir film gibi arz edilir, masrafsız ve zahmetsizce yapımcılar kasalarını doldururlardı. Daha önce aynı filmi başka bir isiml e gören seyirci/lerin tepkisi herhalde pek hoş olmamıştır.
İşte bu filmlerden biri de “Ah Bu Dünya”, değiştirilen afişteki ismi ise “Aşk Bana Yasak” Yapımcısı Fer Film sahibi ve oyuncu Evrim Fer’in annesi olduğunu belirttiğim Fahriye Tamkan.
Çoğu Yelşilçam senaristlerinin yaptığını senarist Bülent Oran’da yapmış ve Hint sinemasının efsane ismi Raj Kapoor ve Nargis’in 1953 yılında rol aldığı “Aah” isimli filmini beyaz perdemize uyarlayarak, bizlere sunmuştur. Bu sunumu yapımcıyla beraber yönetmen Osman Nuri Ergün uygun görmüş olacak ki, Necati İlktaç görüntülemiş, Suat Sayın müziklerini yapmış.
Cüneyt Arkın, Safiye Filiz, Gürel Ünlüsoy, Bilge Tandoğaç, Kadir Savun, Mürüvvet Sim, Hamit Türker, Hakkı Haktan, Kazım Kartal da oynamışlar.
Bizde “Beşik Kertemsi” olarak bilinen doğuştan birbirlerine sözleri kesilmiş olan iki gencin dramatik öyküsü konu edilmekte.

Kyn: "Aşk Üzerine Söylenmiş Herşey" isimli çalışmamdan

Yandex.Metrica