Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Aşka Özlem (Too Much Flesh)

Aşka Özlem
2012-07-31 16:31:59 12 Temmuz 2002 1 Saat 49 Dk Dram Dram
IMDb puanı: 5.4

Yönetmen: Pascal Arnold Jean-Marc Barr Pascal Arnold, Jean-Marc Barr

Ülke: fransa

Oyuncular: Rosanna Arquette, Élodie Bouchez, Jean-Marc Barr, Ian Brennan, Hutton Cobb Devamını Gör...

Konusu : İllionis'te yaşayan 35 yaşındaki evli bir kadının seks arzularını yeni tanıştığı bir yabancı ortaya çıkarır. Yaşadıkları bağnaz ve ikiyüzlü topluluk ve kurallara bağlı yaşayan bu küçük şehir onların aşkta ve seksteki özgür fikirlerini yaşamalarına engel olmaktadır. Duygusal bir karmaşa yaşamaktadırlar...

Too Much Flesh, Freetriology'nin LOVERS'dan sonraki ikinci filmidir. Yönetmen, senarist ve oyuncu Jean -Marc Barr'ın yönettiği ve senaryosunu yazdığı filmde seyirciye cevaplandırması gereken sorular sorarak kendilerini yargılamalarını sağlayabilecekleri sahnelerin yanı sıra, seksin doğal bir dürtüden öte kişiliğin temel taşlarından biri olduğu üzerinde duruluyor.

İlk filmde aşkın özgürlüğünü anlatırken bu kez sekste özgürlüğü görsel olarak tartışıyor yapımcılar. Bu günün nosyonu fiziksel mutluluğu seksteki olağan dışı ya da aşırı davranışlar olarak algılarken, filmde bu tamamen masum bir karakterin aşkı ve seksteki mutluluğu başkaları ile paylaşması ve yüceltmesi olarak anlatılıyor.

Hikaye bizi bir çok sorular sormamızı ve bu sorulara açık yürekli cevaplar vermemizi sağlıyor...

Bir insanın seksüel istekleri onu bulunduğu toplumdan ayırabilir mi?
Sosyal olgular ve dini yapı yüzünden insan kendini uçlu duruma düşürebilir mi?
Arzularımız toplum kuralları ile mi belirlenir?
Seks ve aşk birbirine bağlı mıdır?
Neden toplum seksi korku ve reddedişle bir silah haline getirmektedir?
Toplum içinde bulunduğu üyelerin arzularını normlarına uymuyorsa değişikliğe uğratabilir mi?

Özgürlüğümüzün sınırları sadece bizleri ilgilendirir, ta ki her birimizin özgürlüğü bir diğerimizinkini etkileyene kadar.

Başrollerini Rosanna Arquette, Elodie Bouchez ve Jean-Marc Barr'ın paylaştığı filmin yönetmenliğini ve senaryosunu ise Jean-Marc Barr ve Pascal Arnold üstleniyorYandex.Metrica