Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Tutku (Possession)

Tutku

7,35

(1 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 4 Ekim 2002 1 Saat 42 Dk Macera Gizem Dram Duygusal Macera, Gizem, Dram, Duygusal
IMDb puanı: 6.5

Yönetmen: Neil LaBute Neil LaBute

Ülke: ingiltere, ABD

Oyuncular: Gwyneth Paltrow, Aaron Eckhart, Jeremy Northam, Jennifer Ehle, Lena Headey, Holly Aird, Toby Stephens, Lee Pace, Shelley Conn Devamını Gör...

Konusu : Başarılı bir akademisyen olan Maud Bailey (Gwyneth Paltrow), Christabel LaMotte (Jennifer Ehle) adlı bir Viktorya dönemi şairinin hayatını ve çalışmalarını araştırmaktadır.

Roland Michell (Aaron Eckhart) ise İngiltere'de ünlü şair Randolph Henry Ash (Jeremy Northam) hakkında araştırma yapmakta olan bir Amerikalı öğrencidir.

Bir gün Maud ve Roland, Ash'ten LaMotte'ye yazılmış bir dizi aşk mektubu bulurlar. İkili izleri takip ettiğinde, aşık şairlerin bir asır önce avrupada yaşadığı büyük aşkın etkisine girerler.

Hem günümüz hem de Viktorya dönemi İngiltere'sinde geçen film, A.S. Byatt'ın aynı adlı kitabından yönetmen Neil LaBute tarafından beyazperdeye aktarılmış.baran34

25 Mayıs 2015 22:27

Şiir tutkunlarının tutku ile izleyecekleri türden bir yapım. Yönetmen Neil LaBute tuhaf filmlerinin ardından ilk defa dişe dokunur bir yapım izlettirdi. Vazgeçilmez oyuncusu Aaron Eckhart'da filmde ustalığını konuşturmuş. Film; İngiltere'nin en iyi 50 modern yazarı içerisinde bulunan A.S.Byatt'ın "Possession:a romance" adlı ödüllü kitabının beyazperdeye aktarılması ile yapıldı. Gywneth Paltrow'u açıkçası çok soğuk bir yüz ifadesi yüzünden itici buluyorum. Şiire merakı olmayanlar için çok sıkıcı bir film olacağı açık. Fakat final kısmı filmin duygusallığının en can alıcı bölümü.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica