Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Halka (The Ring)

Halka

8,20

(18 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 28 Şubat 2003 1 Saat 55 Dk Gizem Gerilim Dram Korku Gizem, Gerilim, Dram, Korku
IMDb puanı: 7.5

Yönetmen: Gore Verbinski Gore Verbinski

Ülke: japonya, ABD

Oyuncular: Jane Alexander, Naomi Watts, Martin Henderson, David Dorfman, Brian Cox, Lindsay Frost, Amber Tamblyn, Rachael Bella, Daveigh Chase, Shannon Cochran Devamını Gör...

Konusu : Herşey yerel bir efsanedeki gibi gelişmektedir. Ortada kabus gibi görüntülerle dolu olan bir video kaset vardır. Kasedi izleyen herkese esrarengiz bir telefon gelmekte ve yedi gün içinde öleceği bildirilmektedir. Konuya kuşkuyla yaklaşan genç gazeteci Rachel Keller’ın düşüncesi, kasedi izleyen dört gencin esrarengiz bir şekilde ölmesiyle değişmeye başlar. Araştırmacı gazetecilik tutkusuna yenik düşerek kasedi elen geçirip izleyen Rachel, böylelikle yaşamını tehlikeye atmış olur. Üstelik sadece kendisinin değil, oğlunun da yaşamı tehlikededir. Arkadaşı Noah’dan yardım isteyen Rachel’in kasedin sırrını çözmek için sadece yedi günü vardır. “The Ring”in yönetimini, “The Mexican” ve “Mouse Hunt” filmlerine imzasını atan Gore Verbinski üstlenmiş. 1998 yapımı aynı adlı Japon filminden uyarlanan “The Ring”de Rachel Keller karakterini “Mullholland Drive” filminden hatırlayacağımız Naomi Watts canlandırıyor. Filmde Watts’a eşlik eden oyuncular arasında Martin Henderson, David Dorfman, Richard Lineback, Daveigh Chase ve Lindsay Frost bulunuyor. Filmin senaryosunu, Koji Suzuki’nin kitabından yola çıkarak Ehren Kruger yazmış. Koji’nin yazdığı “Ringu”, “Ringu 2” ve “Ringu 0” adlı kitabın gördüğü büyük ilgi üzerine, üç kitap da aynı isimlerle beyazperdeye uyarlanmıştı. 60 milyon dolarlık bütçeye sahip olan “The Ring”in çekimlerine 1 Kasım 2001 tarihinde başlanmış. Çekimlerin önemli bir bölümü Los Angeles ve çevresinde gerçekleştirilmiş. Filmin bir bölümü ise, soğuk iklimiyle daha fazla korku ve heyecan dolu bir atmosfer yaratacağı düşünülen Washington eyaletinde çekilmiş. Yurtdışı hasılatı ile “en çok izlenen filmler” sıralamasında ilk sıralara yerleşmeye aday olan filmin gerilim dozu bir hayli yüksek.Sinemakralı1

23 Mart 2020 14:31

Bu film ringu adlı 1998 yapımı japon filmin in başarılı uyarlaması ama film korkudan çok gerilim ve gizem filmi havasında.

Cevap Yaz

Ali_Alamuti

24 Haziran 2019 13:25

Gerilim filmlerinden çok hoşlanmasam da, bu filmin hakkını vermek lazım. Evet, ürpertici bir film, hikayesi de sıradışı.

Cevap Yaz

enginyuksel1982

11 Kasım 2014 09:42

devam filmiyle daha anlaşılır hale gelen bir film 7/10

Cevap Yaz

black_eagle_47

24 Eylül 2013 00:52

Finalinden hiçbir şey anlamadığım, "Samara" karakterinin baş rollerden daha fazla hatırlandığı film bana göre. İkinci filmi yapmaları ilk filmdeki düğümü çözmüştür.

Cevap Yaz

Loverman

28 Eylül 2009 22:11

gerçek anlamda korku filmi olarak yapılmış en son filmdir. bir arkadaşımda izlemiştim. izlemeyeli 6 sene kadar oluyor. tam olarak hatırlamıyorum karıncalı tv görüntüsü gibi birşeyler vardı ani ses ve hareketler vardı. korkunçtu kısacası. şimdi böyle filmler yok. mesela eskiden trt nin tehlikeli antikalar dizisi, operadaki hayalet, el, perili ev, kanlı sevgili, tenis kortu, elm sokağı kabusu, cadı oyunu, dracula. bu saydıklarım çok iyi korku-gerilim filmleriydi. dahası da vardı. cuma günlerini iple çekerdik. şimdi ise korkunç adı altında yapılan filmler gerilim psikolojiye dönüştü. o zamandan bu zamana kadar yapılanların hepsi fiyasko.

Cevap Yaz

ceyhun_mr

17 Mayıs 2009 04:07

en etkili korku-gerilim filmlerinden birisi,belki de birincisidir.Televizyonun içinden çıkan korkunç kızı bugün bile çoğu kişi hatırlar.

Cevap Yaz

ulaş34

24 Mart 2009 00:52

Halka filmi gerilim-psikolojik türünde olan bir film.Testere serisi-tepenin gözleri-otel serisi gibi onlar kadar iyi olmasada korku-gerilim türü alanında benim için yinede zaman geçirilmesi için izlenir cinsten.

Cevap Yaz

rasim78

25 Şubat 2009 08:14

sinemada filmi izleyenlerin nasıl kendini kaybettiğini hala hatırlıyorum.

Korku - gerilim türünün bence en üst seviyesi. Mükemmel ötesi.

Cevap Yaz

lostmsty

27 Ekim 2008 22:33

serinin ilk filmi sayılır. japon versiyonunda ring zero die film daha var bu olayların nası başladığını anlatan onu ilk izlemek daha mantıklı.

görüntü ve ses kalitesi bakımından japon versiyonuna göre kat kat iyi

Cevap Yaz

osman_srln

22 Haziran 2008 11:36

filmde benzer konuların olmaması süper olmuş film ise söylenecek tek bişey var mükkemmel film

Cevap Yaz
Yandex.Metrica