Aşka İki Hafta

7,00

( 3 kişi yorum yaptı )

Aşka İki Hafta

(Two Weeks Notice)

Sinema Filmi

2002

New York’un önde gelen emlak firması Wade Corporation’un karizmatik patronu George Wade’in başarısız ama çekici avukatları işe alıp onlarla yatmak gibi kötü bir huyu vardır. Bu avukatlar pahalıya mal olan hatalar yaptıklarında ise, George’un tutucu kardeşi ve şirketin asıl beyni Howard tarafından işten çıkarılırlar. Sonunda Howard, George’a, işten anlayan bir danışman bulmazsa mal varlığına veda etmesi gerektiğini söyleyince George, sıkı çevreci Lucy Kelson’la bir görüşme yapar. Harvard mezunu, sosyal bilinç sahibi parlak avukat Lucy’nin niyeti, Wade Corporation’ın planlarına hizmet etmek değil, aksine, George ve şirketini, oturduğu yerin yakınındaki Halk Merkezi’ni yıkıp toplu konut inşa etmekten alıkoymaktır. George’dan Halk Merkezi’nin yıkılmayacağına dair bir söz alan Lucy, istemeden d e olsa işi kabul eder ve yardım fonu sorumlusu olarak uykusuz gecelere ve yeni başgösteren ülserine karşın olağanüstü bir iş çıkarır. Onu yıpratan şey işi değil, sorumsuz ve benmerkezci George’un kendisine şahsi asistanı gibi davranması, onun yardımı olmaksızın bir kravat dahi seçememesidir. Aylar süren stresten sonra istifasını veren Lucy’nin yerine alınan avukat ise, George’da gözü olan June Carter olur. George’dan sonraki yaşamını değerlendiren Lucy, June’u George’un yeni başdanışmanı olarak görünce, eski patronuna karşı birşeyler hissettiğinin farkına varır. George da, Lucy’yi yitirmenin getirdiği boşluk duygusuyla baş etmeye çalışmaktadır. Acaba birbirlerine “Seni seviyorum” demek için çok mu geç kalmışlardır?

“Güzel Dedektif” filminden tanıdığımız Mark Lawrence tarafından yazılıp yönetilen romantik komedi filmi “Aşka İki Hafta”nın başrollerinde Sandra Bullock, Hugh Grant, Alicia Witt, Dana Ivey, Robert Klein, Heather Burns, David Haig ve Dorian Missick yer alıyor. “Bu projenin hayata geçmesi ve bana hayran olduğum iki erkekle, Marc ve Hugh’la birlikte çalışma fırsatı vermesi çok sevindirici” diyen Sandra Bullock, Hugh Grant’le ilk kez birlikte kamera karşısına geçmiş. Aktris, Marc Lawrence’la ise daha önce “Güzel Dedektif” ve “Fırtınalı Aşk” filmlerinde birlikte çalışmıştı. Filmin çekimlerine 2002 Şubatında Manhattan’ın finans bölgesinde başlanmış. “New York’a bir aşk mektubu” olarak düşünülen filmde mümkün olduğunca çok New York manzarasına ve bu şehre özgü binalara yer verilmesine ve bu öğelerin daha önce yapılmamış bir şekilde tasvir edilmesine çalışılmış. George’un göz kamaştırıcı çatı katı, Sky Stüdyoları’ndaki 3 katlı Greenwich tarzı havuzlu ve bahçeli bir evde, Lucy’nin daha mütevazi evi ise, Larkin ve Brighton Beach’teki bir dairede çekilmiş.


Künye

Yönetmen Marc Lawrence
Senaryo
Yapımcı Bruce Berman
Müzik John Powell
Görüntü Yönetmeni László Kovács
Vizyona Giriş Tarihi 28 Şubat 2003
Süre 101 dk
Tür Duygusal, Komedi
Ülke Avustralya ABD
Etiketler Aşk, Avukat, Başlıkta Sayı, Boşanma, Düğün, Daha Fazlası

Oynayanlar

Sandra Bullock Sandra Bullock Lucy Kelson
Hugh Grant Hugh Grant George Wade
Alicia Witt Alicia Witt June Carver
Dana Ivey Dana Ivey Ruth Kelson
Robert Klein Robert Klein Larry Kelson
Heather Burns Heather Burns Meryl Brooks
David Haig David Haig Howard Wade
Dorian Missick Dorian Missick Tony
Joseph Badalucco Jr. Joseph Badalucco Jr. İnşaat Formeni
Jonathan Dokuchitz Jonathan Dokuchitz Tom
Rocco Musacchia Rocco Musacchia Fisherman

Son Yorumlar (3)

engin yüksel avatar engin yüksel 30 Kasım 2011 08:37:11

4

 izlerken epey sıkılacağınız bir film 4/10

FISTIK KAFA 17 Mart 2009 17:33:03

Romantizm beklentisi olanlar izlemeli bence gayet sevimli bir film.

zuhtuural avatar zuhtuural 29 Mart 2008 18:52:03

6

emlak firması patronu wade başarısız  ve ünlü olmayan avukatları alıp bunları biraz sanki yıldız yapmak gibi pis huyu vardır. ama bu avukatlar hata yapmaya başladığında şirketteki kardeşi tarafında bi şekilde işten çıkarılır eğer bir danışman bulamaz sa mal varlığının kaybolması durumunda kalabileceği söylenmiştir sonrada olaylar çorap söküğü gibi gelişecektir seyretmenizi tavsiye ederim.....

Yandex.Metrica