Zevkler Sokağı

8,50

( 0 kişi yorum yaptı )

Zevkler Sokağı

(Rue des Plaisirs)

Sinema Filmi

2002

Sinemaseverlerin karısından kurtulunca çok daha mutlu olacağını düşünen bir adamın öyküsünü anlatan “Tango” ve Vanessa Paradis'in oynadığı “Köprüdeki Kız” isimli filmleriyle hatırlayacağı Fransız yönetmen Patrice Leconte’un bu son filmi İkinci Dünya Savaşı sonrası Paris’inde geçiyor. Akıl hastalığı, cinsellik, toplumsal hiciv gibi çok farklı konulara el atan yönetmen, bu kez de kendisini bir başka insana adamayı temel alan naif bir aşkın öyküsünü anlatıyor. Filmde oyunculuğa iyice ısınan, ünlü top model Laetitia Casta'yı başrolde izleyeceğiz.

Bir genelevde çalışan Marion'un farkına bile varmadığı çok gizli bir hayranı vardır. Onu taparcasına seven bu kişi, genelevin ayak işlerine bakan Küçük Louis'ten başkası değildir.

Küçük Louis, kişiliğinde çocuksu bir masumiyet taşıyan, melanko lik bakışlarla sürekli Marion'u izleyen aseksüel bir adamdır. Düşlerinde sürekli Marion ile yaşamakta, genç ve güzel fahişenin her hizmetine gönüllü koşmaktadır.

Buna karşılık Marion, bu durumun farkında bile değildir. Kaderinde fahişelik varsa da onun romantik hayallerinde, rüyalarının prensiyle tanışmak, ünlü bir diva olmak vardır. Louis ise, sevdiği kadını onun değerini bilecek mükemmel bir erkekle tanıştırmak, bu yolla tanrıçasının hayallerini gerçek yapmak istemektedir. Ama onları trajik bir sonun beklediğinden haberdar değillerdir...

Künye

Yönetmen Patrice Leconte
Senaryo ,
Görüntü Yönetmeni Eduardo Serra
Vizyona Giriş Tarihi 30 Mayıs 2003
Süre 91 dk
Tür Dram
Ülke Almanya Fransa
Etiketler 1940'lar, Erkek kadın İlişkisi, Fahişe, Genelev, Kart Oyunu,

Son Yorumlar

Yandex.Metrica