Johnny English

(Johnny English)

Sinema Filmi

2003

Belirsizliklerin kol gezdiği bir dünyada İngiliz Gizli Servisi kadar güvenilir kuruluş sayısı çok azdır. Ajanlarının dünyaca ünlü kalitesi, kullanılan teknoloji harikası silahları ve uluslararası istihbarat ağıyla “gerçeğin” savunucuları tarafından yönetilen son kalelerden birisidir.

Ülkenin en sevilen kraliyet mücevherlerinin akla hayale gelmeyecek bir plan sonucunda çalınması, Gizli Servis’i harekete geçirir ve kurumun 1 numaralı ajanının göreve getirilmesi kaçınılmaz olur. Ancak ajan, kısa süre sonra öldürülür. Cenaze töreni sırasında atılan bir bombayla da İngiltere’nin en önemli ajanları katledilir.

Bunun üzerine kurumun başarısızlık timsali alt düzey ajanı Johnny English’e gün doğar. Londra Kulesi’nden çalınan mücevherleri bulup İngiltere’yi ulusal krizden kurtarma işi onun ü zerine kalmıştır. Önünde ağır sorumluluk gerektiren görevler vardır. Gizli Servis’in en kıymetli ajanlarının saf dışı edilmesinin intikamını alacak; bir zamanların görkemli Britanya imparatorluğundan geriye kalan son sembol kabul edilen kraliyet mücevherleriyle ilgili sır perdesini aralayacaktır.

Mücevherlerin çalınması olayı sonucunda dünya güvenliği tehdit altına girmiştir. Johnny English, tecrübesiz ama hevesli bir ajandır. Kendisine en yeni istihbarat araç gereçleriyle donatılmış çok özel bir araba verilir. Kurumun en gizli bilgilerine ulaşması için yetkilerle donatılır. Artık tüm İngiltere’nin ve tabii ki dünyanın umudu Johnny English’in başarısına kalmıştır.

O kurumdaki en iyi ajan değil, elde kalan tek ajandır...

Ekip

Diğer James Embree (Dublör)

Son Yorumlar (3)

fahri.07 avatar fahri.07 09 Aralık 2016 17:21:39

5

klasik bi komedi filmi olmuş.bazı sahneler komik olsada bence vasat bi film boş vakit geçirmek için izlenebilir.10/5

ceyhun_mr avatar ceyhun_mr 14 Nisan 2010 19:34:04

6

klasik ''avanak ajan'' filmi,tek fark o ajan rowan atkinson ve bu nedenle izlenebilecek kadar komik.

canatan avatar canatan 24 Nisan 2008 15:45:04

10

Filimlerinin hepsi güzel.bıkmadan seyredilir.

Yandex.Metrica