Hesaplaşma

7,35

( 2 kişi yorum yaptı )

Hesaplaşma

(Dark Blue)

Sinema Filmi

2002

Kanunu korumakla görevli polis teşkilatı içinde görevi kötüye kullanan memurlar başgösterirse ne olur? Los Angeles Polis Departmanı’nda geçen “Dark Blue”, sinemaseverleri 1990’lı yılların başındaki Rodney King davası günlerine götürüyor… Film, siyah motorcu Rodney King’i döven 4 beyaz polis memurunun, haksız olmalarına rağmen beraat etmelerinden hemen önceki süreçte başlayıp, beraatin ardından yaşanan ayaklanma olayları beyazperdeye yansıtıyor.

Yılların polisi Eldon Perry, güvenlik açısından dünyanın ne zorlu şehirlerinden Los Angeles’da “Özel Araştırma Bölümü”nde görevlidir. İşini kendi kurallarına göre yapan, çetin ceviz Perry, karmaşık bir cinayeti çözmek için Bobby Keough isimli, kurallara aşırı önem veren bir polisle birlikte görevlendirilir. Perry bir süre sonra bu görevlendirmen in cinayeti çözmenin ötesinde anlamları olduğunun ayırdına varacaktır. Sokaklarda tehlikenin izini süren polisler bir yandan da birbirlerine karşı dikkat etmek ve Los Angeles polis departmanının çürümüşlüğüyle mücadele etmek durumundadırlar.

L.A. Confidential’ın ünlü yazarı James Ellroy’un hikayesinden David Ayer tarafından senaryolaştırılan “Dark Blue”nun yönetmenliğini spor filmleriyle aşina olduğumuz Ron Shelton üstlenmiş. Filmin başrolleriden Kurt Russell (Eldon Perry), Scott Speedman (Bobby Keough), Michael Michele (Beth Williamson), Brendan Gleeson (Jack Van Meter) ve Ving Rhames (Arthur Holland) kamera karşısına geçmişler… Irkçılık konusunu ele alan dramatik gerilim filmi “Dark Blue”da Russell başarılı bir performans ortaya koyuyor. Filmin müzikleri Terence Blanchard’a ait.

Oynayanlar

Kurt Russell Kurt Russell Eldon Perry
Scott Speedman Scott Speedman Bobby Keough
Michael Michele Michael Michele Beth Williamson
Brendan Gleeson Brendan Gleeson Jack Van Meter
Ving Rhames Ving Rhames Arthur Holland
Kurupt Kurupt Darryl Orchard
Dash Mihok Dash Mihok Gary Sidwell
Jonathan Banks Jonathan Banks James Barcomb
Lolita Davidovich Lolita Davidovich Sally Perry
Khandi Alexander Khandi Alexander Janelle Holland
Jamison Jones Jamison Jones Frank

Son Yorumlar (2)

fahri.07 avatar fahri.07 17 Mayıs 2018 18:18:03

3

Filmi Kurt Russell için izledim onun oyunculuğu tartışılmaz.ama ben filmi beğenmedim.belkide beklentimi yüksek tuttuğum için oldu.açıkçası ben kurt russell'dan müthiş bi aksiyon bekliyodum tıpkı cehennem silahı'ndaki mel gibson gibi.ama beklediğimi b ulamadım filmde.özellikle finalini hiç beğenmedim uzun süresi ve sıkıcı yerleride cabası.kısacası vakit kaybı.10/3 (russell için)

mansurx avatar mansurx 20 Ağustos 2016 09:35:59

6

Film klişe bir konuya sahip tek olumlu tarafı tarafsız bir bakış açısına sahip olması amerika da zencilerin yaşadığı ırkçılık sorunu ve çete savaşları film de ön plan da sinema filminden çok video film havasın da bir film ortalama bir başarısı olan b ir film oyuncuları sayesinde sıkılmadan izleniliyor kurt russell,ving rhames ve michael michele rollerinde fena değil kısaca zaman geçirmek için uygun bir film.

Yandex.Metrica