Seksten Daha Güzel

6,82

( 1 kişi yorum yaptı )

Seksten Daha Güzel

(Better Than Sex)

Sinema Filmi

2000

Bir partide tanışan Josh ve Cin, birbirlerinden etkilenerek geceyi birlikte geçirmeye karar verirler… İkisi de tek gecelik bir ilişki peşindedir, herşey buna uygun görünmektedir ve daha sonra birbirlerini görmeleri için bir sebep yoktur. Birlikte güzel bir gece geçirirler, fakat sabah olduğunda birbirlerinden ayrılamazlar. Hatta bir sonraki gün de… Olay kontrollerinden çıkmış gibidir. Bu kısacık süreçte birbirlerine aşık olmuşlarsa da, bunu dile getirmek istemezler. Ne var ki, üçüncü günün sonunda Josh’un işi için Londra’ya dönmesi gerekir. Cin’den ayrılarak bir taksiyle havaalanına doğru yola koyulur, ama araç trafiğe takılınca uçağını kaçırır. Oysa Josh’tan ayrılma düşüncesine katlanamayan Cin, çoktan havaalanına varmıştır ve Josh’un yerini alarak Londra’ya uçar. Ardından Josh da Londra’ ya varır. Aralarındaki bağ, tek gecelik bir ilişkiden çok ötelere gitmiştir.

Avustralyalı yönetmen Jonathan Teplitzky'nin ilk yönetmenlik denemesi olan “Seksten Daha Güzel”in başrollerinde David Wenham ve Susie Porter kamera karşısına geçmişler. Oyunculara filmde Catherine McClements, Kris McQuade, Simon Bossell ve Imelda Corcoran eşlik ediyor. Filmin senaryosu da Jonathan Teplitzky’ye ait.

Birbirine yabancı iki genç yalnız insanın yakınlaşması ve korkuları üzerine keyifli bir romantik komedi filmi olan “Seksten Daha Güzel”, alışılageldik tek gecelik ilişki teması ile başlayıp süpriz bir aşk ile sona eriyor… Rob Lowe ve Demi Moore’un “About Last Nigth” ya da Richard Linklater'ın “Before Sunrise” filmlerini akla getiren filmde Wenham ve Porter arasındaki uyum dikkat çekici.


Künye

Yönetmen Jonathan Teplitzky
Senaryo
Müzik David Hirschfelder
Görüntü Yönetmeni Garry Phillips
Vizyona Giriş Tarihi 04 Temmuz 2003
Süre 95 dk
Tür Duygusal, Komedi
Ülke Avustralya Fransa
Etiketler Çıplak Kadın, Seks, Sidney Daha Fazlası

Son Yorumlar (1)

emre84 avatar emre84 27 Mart 2009 17:21:03

Başarılı bir film

Yandex.Metrica