Acemi Askerler

8,14

( 1 kişi yorum yaptı )

Acemi Askerler

(Buffalo Soldiers)

Sinema Filmi

2001

Robert O’Connor’un çok satan romanından uyarlanan Buffalo Soldiers, Two Hands adlı filmiyle Avustralya Akademi Ödüllerini silip süpüren yönetmen Gregory Jordan’ın ikinci uzun metrajlı filmi. Filmde Haluk Bilginer'i de Türk mafya lideri olarak izleyeceğiz.

Yıl 1989. Berlin Duvarı yıkılmak üzere ve dünya yeni bir dünya düzeninin eşiğinde...

Batı Almanya’da Stuttgart’ın dışında Theodore Roosevelt askeri üssünde, 317. levazım taburundan Uzman Ray Elwood (Joaquin Phoenix) kendi soğuk savaşını sıcak bir savaşa çevirmek üzeredir. Elwood, kişisel hırsından çok, can sıkıntısından kurtulmak için orduyla yaşadığı kulluk ilişkisini bir karaborsa şebekesine taşımak üzeredir.

Resmi günlük görevi, beceriksiz ancak iyi niyetli tabur komutanı Wallace Berman (Ed Har ris)’ın sekreterliğini yapmaktır. Diğer görevleri ise her türlü çalıntı malı üs dışında satmak ve üssün acımasız Askeri Polis komutanı Çavuş Saad’a eroin satmaktır.

Üssü bütün olumsuzluklardan temizlemek niyetiyle yeni bir baş çavuş (Scott Glenn) atanır. Ancak, hayatta üstesinden gelemeyeceği hiçbir şey olmadığına inanan Elwood, gözünü baş çavuşun isyankar kızı Robyn’e (Anna Paquin) çevirir.Fakat, kısa bir süre sonra, kucağına, Berman’ın kıskanç karısı, çılgın bir Türk uyuşturucu satıcısı ve 5 milyon dolarlık çalıntı silah düşüverir. Bütün bunların sonucu elbette, şehvet, ihanet ve cinayet olur.

Oynayanlar

Joaquin Phoenix Joaquin Phoenix Ray Elwood
Ed Harris Ed Harris Colonel Berman
Scott Glenn Scott Glenn Çavuş Lee
Anna Paquin Anna Paquin Robyn Lee
Elizabeth McGovern Elizabeth McGovern Bayan Berman
Michael Peña Michael Peña Garcia
Leon Leon Stoney
Gabriel Mann (1) Gabriel Mann (1) Knoll
Dean Stockwell Dean Stockwell General Lancaster
Brian Delate Brian Delate Çavuş Marshall
Haluk Bilginer Haluk Bilginer Türk
Yandex.Metrica