Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Afacanlar Yuvada (Daddy Day Care)

Afacanlar Yuvada

7,28

(3 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 8 Ağustos 2003 1 Saat 32 Dk Komedi Aile Komedi, Aile
IMDb puanı: 5.6

Yönetmen: Steve Carr Steve Carr

Ülke: ABD

Oyuncular: Eddie Murphy, Lacey Chabert, Steve Zahn, Regina King, Jeff Garlin, Kevin Nealon, Jonathan Katz, Laura Kightlinger, Lisa Edelstein, Siobhan Fallon Devamını Gör...

Konusu : Sorumluluk babalarda. Ve çocuklar gayet iyiler.

Charlie (Eddie Murphy) ve Phil (Jeff Garlin) büyük çaplı reklam işleriyle o kadar meşguldürler ki bir türlü babalığın tadını çıkaramazlar. Ama harika aile komedisi “Daddy Day Care/Afacanlar Yuvada”da, iki adam çocuklarından çocuk yetiştirme konusunda, curcunalı ve insanın içini ısıtan hızlandırılmış dersler alırlar.

Sebzeli mısır gevreği konusunda kamuyu heyecanlandırmakta başarısız olan Charlie ve Phil işten kovulurlar. Bunun anlamı, artık gündüzleri oğullarına sert müdire Gwyneth Harridan (Anjelica Huston) tarafından yönetilen Chapman Akademisi’nde pahalı bakım sağlayamayacaklarıdır.

Sonuçsuz bir şekilde iş arayarak ve karısı Kim’in (Regina King) işte olduğu saatlerde 4 yaşındaki oğlu Ben’e (Khamani Griffin) bakarak vakit geçiren Charlie’nin aklına bir fikir gelir: Eğer kendisi ve Phil iki çocuğa bakabiliyorlarsa, on çocuğa bakmak ne kadar zor olabilir?

Tahminlerinden çok daha zor elbette. Her bir çocuk farklıdır ve her biri başlı başına komik mi komik bir mücadele nedenidir; kimi zaman şeker yeme krizine girerler, kimi zaman bir süper kahraman olma hayalleri kurarlar, kimi zaman da göz önündeki her şeyi yok ederler. Charlie ve Phil kısa sürede boylarından büyük bir işe kalkıştıklarını anlarlar. Boylarından çok büyük bir işe.

Ama yavaş yavaş işin altından kalkmaya başlarlar ve “Babalar Yuvası” girişimlerinde başarıya doğru yol alarak, ağırbaşlı Chapman okulundaki çocukları kendi yuvalarına çekmeye başlarlar. Çocuk sayısı arttığı için, işe üçüncü bir bakıcı alırlar. Marvin (Steve Zahn) adındaki bu şahıs, muhtemelen kendisi de yetişkin bir çocuk olduğu için, çocukların dilinden anlar gibi görünür. Hep birlikte, çocuklara okumayı, oyun oynamayı, iletişimi ve aynı zamanda da eğlenmeyi öğretirler.

Charlie ve Phil’in çocuklarıyla aralarında yavaş yavaş bir bağ oluşur ve böylece babalığın paha biçilemeyen keyfine tam anlamıyla varmaya başlarlar. Ne var ki, “Babalar Yuvası”nın durumu iyiye gittikçe, Gwyneth Harridan’ın duyduğu rahatsızlık artar ve bu çekişme sonunda büyük bir olay patlak verir.

Şimdi babalar, annelerin en kötüsüyle karşı karşıyadırlar.

Revolution Studios, Columbia Pictures’dan çıkan, Davis Entertainment yapımı “Daddy Day Care/Afacanlar Yuvada”yı sunar. Eddie Murphy, Jeff Garlin, Steve Zahn, Regina King ve Anjelica Huston’ın başrollerini paylaştığı filmin yönetmeni Steve Carr (Dr. Dolittle 2). Senaryosu Geoff Rodkey’ye ait olan filmin yardımcı yapımcıları Joe Roth, Dan Kolsrud ve Heidi Santelli, yapımcıları ise John Davis, Matt Berenson ve Wyck Godfrey. Steven Poster ASC’nin görüntü yönetmeni olarak imza attığı filmin, yapım tasarımı Garreth Stover, kurgusu Christopher Greenbury A.C.E’ye, kostümleri Ruth Carter, müziği David Newman ve müzik süpervizörlüğü de Spring Aspers tarafından gerçekleştirildi.capone

9 Mart 2008 16:53

çok koimk bir filmdi.sanırım biz de dizi olarak yayınlanan karınca yuvası nın esin kaynağı

Cevap Yaz

zzSEDAzz

8 Mart 2008 23:14

harika derecede komik bi filmdi ya!bu filmde eddie murphy'nin performansı çok iyiydi.

Cevap Yaz

f_ebru_b

31 Ocak 2008 19:31

süper filmdi ya çok eğlenceliydi.çok beyendim.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica