Kimlik

8,04

( 17 kişi yorum yaptı )

Kimlik

(Identity)

Sinema Filmi

2003

Ya yaptığımız bütün tercihler bizim adımıza yapılmışsa? Ya hayatta gerçekten tesadüf diye bir şey yoksa ve yazgımız önceden belirlenmişse?

“Cop Land” ve “Girl, Interrupted” ın yazar-yönetmeni James Mangold ve “Scream” serisinin yapımcısı Cathy Konrad, şok edici derecede orijinal, rahatsız edici dönüm noktaları olan, zihinleri alt üst edecek gerilim filmi “Identity/Kimlik”te buluşuyorlar.

Şiddetli bir fırtına, sırları olan on yabancıyı bir araya getirir: Bir limuzin şoförü (John Cusack), 80’li yılların bir televizyon yıldızı (Rebecca DeMornay), bir katili (Jake Busey) nakleden bir polis (Ray Liotta), bir tele kız (Amanda Peet), yeni evli bir çift (Clea DuVall ve William Lee Scott) ve kriz içinde olan bir aile (John C. McGinley, Leila Kenzle, Bret Loehr) sinirli bir gece müdürü (John H awkes) tarafından idare edilen ıssız bir motele sığınırlar.

Sığınak bulmadan kaynaklanan rahatlama kısa sürede yerini korkuya bırakır; çünkü yolcular birer birer ölmeye başlar. Fazla geçmeden anlarlar ki, yaşamak istiyorlarsa, onları bir araya getiren sırrı çözmeleri gerekmektedir.

Columbia Pictures, bir Konrad Pictures yapımı olan “Identity/Kimlik”i sunar. Başrollerini John Cusack, Ray Liotta, Amanda Peet, John Hawkes, Alfred Molina, Clea DuVall, John C. McGinley, William Lee Scott, Jake Busey, Pruitt Taylor Vince ve Rebecca DeMornay’in üstlendiği filmin yönetmeni James Mangold. Filmin yazarı Michael Cooney. Cathy Konrad’ın yapımcılığını üstlendiği filmin, yardımcı yapımcısı Stuart Besser, görüntü yönetmeni Phedon Papamichael ASC, yapım tasarımcısı ise Mark Friedberg. Filmin kurgusu David Brenner A.C.E., müziği Alan Silvestri’nin, kostümleri ise Arianne Phillips’in imzasını taşıyor.

Son Yorumlar (17)

fahri.07 avatar fahri.07 06 Nisan 2018 18:36:28

7

Baştan sonuna kadar izleyiciyi koltuğuna kilitlemeyi başaran,izleyicide hep bi merak uyandıran ve finalde de ters köşe yaparak şaşırtan gizemli bi film.oyunculuklarda harika.mutlaka izleyin.10/7

vitruvian avatar vitruvian 28 Şubat 2015 16:21:05

8

Identity / Kimlik 2003 “Merdivenden çıkarken, Orada olmayan biriyle karşılaştım. Bugün de orada değildi. Keşke, keşke gitseydi dedim…” İnanılmaz kurgusu, zeka kokan senaryosu ve oyuncu performansları.. Türüne göre çok güçlü oyuncu kadrosu olan, ilk s aniyesinde insanı yakalayan devamlı beyin jimlastiği yaptığınız ama sonunda ters köşeye öyle bir yatıran çok iyi bir film.. hatta türünün başyapıtlarından. Kanıtıda eğer John Carpenter gibi bir korku üstadı 10 yıl sonra dönüş filminde Kimlik filmini taklit ediyor hatta ucuz bir kopyasını çekiyorsa (Bazıları sivri zekalar için çok iyi olan hatta özgün diye nitelendirdikleri kötü bir taklitten öteye gidemeyen Ward) kimlik bir başyapıttır. Ani sahneler, geri dönüşler çok zekice düşünülüp kurgulanmış. Bu konuda yönetmeni tebrik etmek lazım. Filmin konusu ise ilgi çekici.. Film de kesinlikle ilerde ne olacağını tahmin etmek imkansız, bu konuda hiç bilgi vermiyor. Sonunu anlamak güç , anlayınca da gerçekten şaşırtıcı.. Baştan sona insanı epey geriyor ve şaşırtıyor film sonunda da öldürücü darbeyi vurup işi bitiriyor.

black_eagle_47 avatar black_eagle_47 25 Eylül 2013 00:30:24

8

Katilin bölünmüş on kişiliği sırayla öldürülüyor. Ancak filmin son 15 dakikasında bu anlaşılabiliyor. Gerçekten güzel bir film.

portiangel avatar portiangel 15 Nisan 2013 11:01:52

6

bu filmi anlayan bir arkadaşım varsa lütfen beni aydınlatsın bana yazsın.Zira izlerken ve son anına kadar anlamak için kendimi o kadar yordum ki şöyle keyifle bi gerilemedim bile.acil yardım bekliyorum dostlarrr...

dogankoseoglu avatar dogankoseoglu 08 Ağustos 2012 14:29:17

türünün en iyi filmlerinden. çok beğendim.

demagoji 06 Aralık 2009 13:27:12

10

ilk yarısına hakim olan "seri üretim holywood gerilim filmi tandansı" yüzünden oflatan puflatan, ama ikinci yarısında tüm bu klişeliğin sebebini gösterip bambaşka bir noktaya varan sağ gösterip sol vuran filmlerden.. anlasılması biraz zor t abii o yuzden gözünüzü ayırmadan cok dikkatli izlemeniz lazım...

Yandex.Metrica