Sevgi Herşeydir

7,31

( 1 kişi yorum yaptı )

Sevgi Herşeydir

(What a Girl Wants)

Sinema Filmi

2003

Daphne Reynolds (AMANDA BYNES) bir kızın istediği her şeye sahiptir; ya da öyle görünmektedir. Bu hareketli genç Amerikan kızının kendine özgü eşsiz bir stili, bohem ruhlu annesi Libby’yle (KELLY PRESTON) alışılmışın dışında bir ilişkisi ve önünde olanaklarla dolu bir gelecek bulunmaktadır. Ne var ki, dikkat çekici potansiyeline karşın, Daphne kendini yetersiz hissetmektedir. Hiç tanımadığı babasıyla bir gün karşılaşma hayalleri kurmaktadır. Libby, kızının babasıyla 17 yıl önce çalkantılı bir aşk yaşamış, ama sevgilisinin aristokratik ailesinin kendisini oğullarına layık bulmaması yüzünden bu ilişkiyi geride bırakmıştır.
Daphne, hayatında yer almayan babasıyla romanlardaki gibi bir ilişki yaşama düşünü gerçekleştirmek için, kendini Londra’ya giden ilk uçağa atar ve buraya varır varmaz b abasının ünlü politikacı Lord Henry Dashwood (COLIN FIRTH) olduğunu öğrenir.
Henry’nin varlığından bile haberdar olmadığı kızını hayatına ve sosyal çevresine sokması ile Daphne’nin yüksek sosyetede boy göstermesi politik kariyerini tehdit edici bir çalkantıya neden olur. Babasının yaklaşmakta olan seçimler için yürüttüğü kampanyayı tehlikeye sokmak istemeyen Daphne, doğasında var olan canlı kişiliğini bastırır, sosyeteye uygun bir genç kız olmak için kendine çeki düzen verir ve ağırbaşlı İngilizler’in rağbet ettiği faaliyetlere yönelir. Ama babası Henry’nin desteğine karşın, sinsi nişanlısı (ANNA CHANCELLOR) ve onun kıskanç kızı (CHRISTINA COLE) Daphne’ye yardımcı olmak bir yana, her adımında ona köstek olmaya kararlıdırlar.

Oynayanlar

Amanda Bynes Amanda Bynes Daphne Reynolds
Colin Firth Colin Firth Henry Dashwood
Kelly Preston Kelly Preston Libby Reynolds
Eileen Atkins Eileen Atkins Jocelyn Dashwood
Anna Chancellor Anna Chancellor Glynnis Payne
Jonathan Pryce Jonathan Pryce Alistair Payne
Sylvia Syms Sylvia Syms Prenses Charlotte
Oliver James Oliver James Ian Wallace
David Gyasi David Gyasi Ian's Band Member

Firmalar

Warner Bros (Dağıtımcı)

Son Yorumlar (1)

emre84 avatar emre84 01 Aralık 2008 10:40:12

Filmin türkçe çevirisi yine rezalet ama film kesinlikle çok güzel

Yandex.Metrica