Kirli Tatlı Şeyler

7,95

( 2 kişi yorum yaptı )

Kirli Tatlı Şeyler

(Dirty Pretty Things)

Sinema Filmi

2002

Londra’nın ‘her şeyin mübah olduğu’ mahallelerinde geçen “Kirli Tatlı Şeyler”, aynı otelde çalışan Türk kızı Şenay ile Nijeryalı Okwe’nin hikayesini beyazperdeye yansıtıyor.

Nijeryalı bell-boy Okwe, çalıştığı lüks West End otelinde cinayete kurban giden bir ölüyü tesadüfen bulur ve Çinli bir eskort kız ile, aynı otelde oda hizmetlerinde çalışan bir Şenay’ın yardımları ile cinayeti çözmek üzere işe koyulur. Okwe ve Şenay, bu olay sonrasında birbirlerini daha yakından tanıma imkanı bulurlar. Ama olayı ne otelin patronuna anlatabilir, ne de polise gidebilirler. Hayatta kalmalarıysa, mucizelere bağlıdır.

“The Grifters”, “Dangerous Liaisons” ve “High Fidelity” filmlerinin Oscar adayı yönetmeni Stephen Frears’in yeni filmi “Dirty Pretty Things”in başrollerinde Audrey Tautou (Şenay), Chiwet el Ejiofor (Okwe), Sergi Lopez (Juan), Sophie Okonedo (Juliette) ve Benedict Wong (Guo Yi) kamera karşısına geçmişler. Toronto Film Festivali’nin favorilerinden olan “Dirty Pretty Things”, 21. yüzyıl Londrası’nın çarpıcı bir portresini gözler önüne seriyor.
Oynayanlar

Chiwetel Ejiofor Chiwetel Ejiofor Okwe
Kriss Dosanjh Kriss Dosanjh Asyalı İşadamı
Israel Aduramo Israel Aduramo Mini Cab Sürücü
Yemi Ajibade Yemi Ajibade Mini Cab Sürücü
Nizwar Karanj Nizwar Karanj Mini Cab Sürücü
Deobia Oparei Deobia Oparei Mini Cab Sürücü
Jeffery Kissoon Jeffery Kissoon Kabin Denetleyici
Audrey Tautou Audrey Tautou Senay Gelik
Sophie Okonedo Sophie Okonedo Juliette

Firmalar

A&P Filmcilik (Dağıtımcı)

Son Yorumlar (2)

DEMIR CAN avatar DEMIR CAN 23 Mart 2009 11:27:03

7

Filmdeki kız bir Türk'ten çok İranlı bir kız imajı çiziyor.İkisi birbirine çok benziyormuş gibi görünse de, kendi başına kalkıp İngiltere'ye giden bir Türk kızı bu kadar bekarete  önem vermez, daha modern, daha kendi ayakları üzerinde duran bir kız o lur.Bekarete önem veren bir Türk kızı ancak ailesi ile oraya göç etmiş, hala ailesi ile birlikte yaşayan, geleneksel yapısı bozulmamış, töreye inanan bir kız olur.Biraz daha araştırıp iyi analiz etselerdi daha iyi sonuç verebilecek bir filmdi.

nalanbicakci 22 Kasım 2006 03:48:11

8

:) kadere inandım ben bu filmle:) kaderin önüne geçilebileceğini de..

Yandex.Metrica