Herkes Kendi Yoluna

7,31

( 1 kişi yorum yaptı )

Herkes Kendi Yoluna

(Bon voyage)

Sinema Filmi

2003

“Herkes Kendi Yolunda” izleycileri 1940 yılının Haziran ayı Fransası’na götürüyor ve savaşın kaybedilmekte olduğu bu kritik günlerde, bir şekilde kesişen hayatlara ait hikayeler anlatıyor.

Bordeaux’daki Splendide Otel, bakanlar, gazeteciler, burjuvalar, kibar fahişeler ve ajanlarla doludur. Genç adam, ünlü bir aktris, coşkulu bir öğrenci, siyasetçiler ve serseriler, tasasızlık ve yetişkinlik arasında seçim yapmak zorundadırlar.

Pek çok farklı zevke sahip insanın hoşuna gidebilecek “ Herkes Kendi Yolunda”da romantizm, aksiyon, politik entrikalar ve seksi yıldızlar bir arada. Filmin yönetmeni Jean-Paul Rappeneau bu farklı unsurları ustalıkla biraraya getirmiş. Filmde Isabelle Adjani ‘Viviane’, Gérard Depardieu ‘Beaufort’ (Bakan), Virginie Ledoyen ‘Camille’ (Öğrenci), Yvan Attal ‘Raoul’ (Serseri), Grégori Derangere ‘Frédérick’ (Yazar), Peter Coyote ‘Alex Winkler’ (Gazeteci), Jean-Marc Stehlé Kolopski (Profesör), Aurore Clément ‘Jackqueline de Lusse’ (Sosyetik kadın), Xavier de Guillebon ‘Brémond’ (özel kalem müdürü), Edith Scob ‘Madame Arbesault’ (pansiyoncu kadın) ve Michel Vuillermoz da ‘Mösyö Girard’ ( şoför) olarak kamera karşısına geçmişler. Senaryoyu Jean-Paul Rappenau ve Patrick Modiano birlikte kaleme almış.

Yönetmen Rappeneau kişisel bir film olarak nitelendirdiği “Herkes Kendi Yolunda”ya dair, “Bu filmdeki herkes benimle konuşuyor gibi ve her şeyin özel bir anlamı var. Her şey ya ailemin ya çocukluğumun tarihiyle ya da yıllar boyunca bana biçim vermiş olanlarla bağlantılı: Kitap merakım, tiyatro -Amerikan ve Fransız sinemasına olan aşkım, tarih tutkum ve bana özel daha pek çokları... Filmdeki hiçbir şey tesadüfi değil. Uzun yıllardır bir filmde toplamak istediğim çok şey vardı ve sonunda onları bu filmin içine yerleştirebildim.” sözcüklerini kullanıyor.


Künye

Yönetmen Jean-Paul Rappeneau
Senaryo ,
Müzik Gabriel Yared
Görüntü Yönetmeni Thierry Arbogast
Vizyona Giriş Tarihi 19 Eylül 2003
Süre 114 dk
Tür Dram, Komedi, Savaş
Özellikler Renkli
Ülke Fransa
Etiketler 1940'lar, 2. Dünya Savaşı, Aktris, Alman İşgali, Alman Subayı, Daha Fazlası

Oynayanlar

Isabelle Adjani Isabelle Adjani Viviane Denvers
Gérard Depardieu Gérard Depardieu Jean- Etienne Beaufort
Virginie Ledoyen Virginie Ledoyen Camille
Yvan Attal Yvan Attal Raoul
Grégori Derangère Grégori Derangère Frédéric Auger
Peter Coyote Peter Coyote Alex Winckler
Jean-Marc Stehlé Jean-Marc Stehlé Professeur Kopolski
Aurore Clément Aurore Clément Jacqueline de Lusse
Xavier De Guillebon Xavier De Guillebon Brémond
Edith Scob Edith Scob Mme Arbesault

Firmalar

Warner Bros (Dağıtımcı)
Hasılat 113.601,0 TL
Toplam İzleyici 17.567
Vizyonda Kaldığı Hafta 19 Hafta

Son Yorumlar (1)

zuhtuural avatar zuhtuural 15 Şubat 2008 12:45:02

6

�Herkes Kendi Yolunda� izleycileri 1940 yılının Haziran ayı Fransası�na götürüyor ve savaşın kaybedilmekte olduğu bu kritik günlerde, bir şekilde kesişen hayatlara ait hikayeler anlatıyor. Bordeaux�daki Splendide Otel, ba kanlar, gazeteciler, burjuvalar, kibar fahişeler ve ajanlarla doludur. Genç adam, ünlü bir aktris, coşkulu bir öğrenci, siyasetçiler ve serseriler, tasasızlık ve yetişkinlik arasında seçim yapmak zorundadırlar

Yandex.Metrica