İtalyan İşi

(The Italian Job)

Sinema Filmi

2003

Kusursuz bir plan yapılmış, soygun mükemmel geçmişti. Kaçış da sorunsuzdu. Usta soyguncu Charlie Croker’ın önceden kestiremediği tek tehdit, kendi ekibinin bir üyesinden gelecekti. Venedik’te çok iyi korunan bir saraydaki altınları çalmayı başarmışlardı. Ama içlerinden birisinin iki taraflı oynayamasına inanamıyorlardı. Şimdi altınları yeniden çalmak gerekiyordu! Bu noktada ekibe, sinirleri çelik gibi sağlam kasa hırsızı Stella katıldı. Birlikte yeniden işe koyuldular. Altınları yeniden çalmak için Los Angeles’ın tüm trafik lambalarını bozacak, böylelikle şehirde tarihin en büyük trafik tıkanıklığını yaratacaklardı.

Sinemalarımızda “İtalyan Usulü Soygun” adıyla gösterilen 1969 yapımı “The Italian Job”un çağdaş uyarlaması olan “İtalyan İşi”nin yönetmenliğini F. Gary Gray üstlenmiş. Filmi n başrollerinde Mark Wahlberg, Charlize Theron, Edward Norton, Seth Green, Jason Statham, Mos Def, Franky G ve Donald Sutherland kamera karşısına geçmişler.

Senaryosunu Donna Powers ve Wayne Powers birlikte yazdığı filmde, tünellerden hızla geçen, virajlardan yan yatıp dönen ve daha önce hiçbir araba ve insanın gitmediği yerlere giden “İtalyan İşi” ekibi ve onların kullandığı MINI Cooper’lar, başarılı takip sahneleriyle “para peşinde koşma” kavramına yepyeni anlamlar yüklüyor.

“The Italian Job”un güncellenmiş versiyonunda ilk filme sadık kalınmış olmakla beraber, hiçbir aşamada onu tekrarlama yoluna gidilmemiş. Yönetmen F. Gary Gray ve yapımcı Donal De Line, sinemaseverlerin, tamamen yepyeni ve zekice dönüşümlerle dopdolu olan bu filmden büyük keyif alacağını düşünüyorlar.


Oynayanlar

Mark Wahlberg Mark Wahlberg Charlie Croker
Charlize Theron Charlize Theron Stella Bridger
Donald Sutherland Donald Sutherland John Bridger
Jason Statham Jason Statham Yakışıklı Rob
Seth Green Seth Green Lyle
Mos Def Mos Def Seth Green
Edward Norton Edward Norton Steve
Murat Şen Murat Şen Türkçe Seslendirme
Nilüfer Bıyıklı Nilüfer Bıyıklı Türkçe Seslendirme
George Innes George Innes

Firmalar

UIP (Dağıtımcı)

Son Yorumlar (16)

fahri.07 avatar fahri.07 12 Haziran 2014 17:22:16

8

ne diyebilirimki oyunculuk harika,kadro harika ve senaryo harika.tek kelimeyle harika bir film olmuş.10/8

Alın yazısı avatar Alın yazısı 08 Eylül 2011 18:43:09

8

Aksiyon,zeka,Güç ve duygusallık bunların karışımını yaparak ortaya çok güzel bir yapım çıkarmışlar..italyan işi filmi bir kaç işinin ehli olan profesyonel hırsızları konu ediyor.Değeri çok büyük olan bir soygunda kendilerine kazık atan Steeve isminde ki arkadadaşa karşı..bir yıl sonra süper bir planla..yapılan ihanetin intikamını alıyorlar.İzlenmeli

ozowski 08 Temmuz 2010 11:05:07

10

Harika bir fim.İzlemenizi şiddetle öneririm 

grübchen avatar grübchen 06 Temmuz 2010 17:28:07

8

filmde kafalarını iyi çalıştırıyorlar.zekice kurgusu insanı keyiflendiriyor

raskolnikov19@hotmai 27 Eylül 2009 23:30:09

7

iyi bir aksiyon filmi.jason statham çok başarılıydı...izlenmeye değer!

green_gleen 09 Mart 2009 22:35:03

9

süper bir adrenalin filmi...türünün güzel bir örneği ve charlize gibi çok sade bir güzellliğin oyunculuğuyla mark wahlbergle donald sutherlandın usta oyunculuğuna jason statham ve edward nortonu ekleyin... hakilkaten güzel bir ekip ve güzel bir hikay e... 

Yandex.Metrica