Matrix  Revolutions

7,55

( 10 kişi yorum yaptı )

Matrix Revolutions

(The Matrix Revolutions)

Sinema Filmi

2003

Matrix Reloded filminin sonunda, gerçeği aradığı macerasında Neo (Keanu Reeves), Matrix ile gerçek dünya arasında gidip gelmekteydi. Bu dünyalar arası yolculuklar Neo’nun güçlerinden yoksun düşmesine ve iki dünya arasında bilinmeyen bir yerde kalmasına neden olmuştu.

Bu sırada Trinity (Carrie-Ann Moss) Neo’nun komadaki vücudunun başında nöbet tutmaktadır. Morpheus (Lawrence Fishburn) hayatı boyunca tüm inancını üzerine kurduğu ‘Seçilmiş’ mucizesinin de aslında Matrix’i dizayn edenler tarafından yaratılmış olduğu gerçeği karşısında küçük bir şok geçirmektedir.

Matrix-Revolutions’da insanın makinaya karşı savaşı muhteşem bir patlama yaparak sona eriyor. Zion ordusu kendilerine katılan gönüllü sivil savaşçılar Zee (Nona Gaye) ve Kid ile, sentinel ordularına karşı son savaşa tutuşuyorl ar. Kaybeden ırkın tamamen silinmesi anlamına gelen bu savaşta, insanoğlu yanlız kendi hayatı için değil, tüm insanlığın geleceği için savaşıyor.

Ancak makinelerin tarafında da sıkıntılar yaşanıyor; Ajan programı Smith (Hugo Weaving) kontrolden çıkmış, uçuş filosundan Bane (Ian Bliss)’i kaçırmıştır. Smith, yanlız insanoğlunun değil, makinelerin de geleceğini etkileyecek kadar büyük bir kuvvet haline gelmiştir.Gerçek dünya kadar Matrix’te tehlike altındadır. Öğütleriyle Neo’ya yol gösteren Kahin (Mary Alice) son nasihatını vererek ‘Bugüne kadar verdiğim nasihatlar da aynı tasarımın içindeyseler, söylediklerime inanmamanı tavsiye ediyorum’ der.

Niobe ( Jada Pinkett Smith)’nin yardımıyla Trinity ve Neo hiç bir insanın cesaret edemeyeceği bir yolculuğa çıkarlar. Gerçek dünyaya, toprağın üzerine çıkarak, makine dünyasının en büyük gücüyle – the Deus Ex Machina- karşı karşıya gelirler ve sadece ölmekte olan bir dünyanın isteyeceği bir anlaşma yaparlar.

Savaş bu akşam bitiyor, Neo’nun kaderi ile bağlantılı olan iki medeniyetin gelecekleri, Smith ile karşılaşma ile sona eriyor.

Oynayanlar

Keanu Reeves Keanu Reeves Neo
David Roberts David Roberts
Hugo Weaving Hugo Weaving Ajan Smith
Helmut Bakaitis Helmut Bakaitis Mimar
Laurence Fishburne Laurence Fishburne Morpheus
Carrie-Anne Moss Carrie-Anne Moss Trinity
Kate Beahan Kate Beahan
Francine Bell Francine Bell
Monica Bellucci Monica Bellucci Persephone
Rachel Blackman Rachel Blackman Charra
Henry Blasingame Henry Blasingame
Ian Bliss Ian Bliss Bane
David Bowers David Bowers Q-Ball çete üyesi 1
Mary Alice Mary Alice
Tanveer K. Atwal Tanveer K. Atwal Sati
Erhan Abir Erhan Abir Türkçe Seslendirme
Faruk Akgören Faruk Akgören Türkçe Seslendirme
Tarkan Koç Tarkan Koç Türkçe Seslendirme
Hakan Akın Hakan Akın Türkçe Seslendirme
Volkan Severcan Volkan Severcan Türkçe Seslendirme
Ayhan Kahya Ayhan Kahya Türkçe Seslendirme
Ali Ekber Diribaş Ali Ekber Diribaş Türkçe Seslendirme
Zeynep Özden Ayyıldız Zeynep Özden Ayyıldız Türkçe Seslendirme
Murat Şen Murat Şen Türkçe Seslendirme
Beyti Engin Beyti Engin Türkçe Seslendirme

Firmalar

Warner Bros (Dağıtımcı)
Toplam İzleyici 912.178

Son Yorumlar (10)

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 18 Haziran 2015 14:22:23

6

Serinin son ve hayal kırıklığı olan devam filmi yüksek temposu ile keyifle izleniyor ama ilk iki filme göre zayıf bir film en fazla orta karar bir film seriyi tamamlamak için izlenebilinir.

fahri.07 avatar fahri.07 12 Haziran 2014 19:46:23

9

.matrixin bu 3. serisi daha çok aksiyon,savaş ve görsel efect olarak karşımıza çıkıyor.bence bu 3. filmin sonun da neo bilgisayarının başında uyanmalıydı ve 'oh herşey bir rüyaymış' demeliydi.bence daha güzel olurdu böylesi.yani hikaye gibi...herneys e matrix ve serileri,tüm zamanların en iyi bilim kurgu aksiyon filmi ama şimdilik...10/9

baran34 avatar baran34 31 Mayıs 2014 01:47:56

6

Reloaded ve Revolutions aslında bir bütünün iki ayrı parçası gibi çekilmiş. Bunların arasına Anımatrix animasyonunu da ekleyerek seyretmek bütünü anlama açısından biraz daha yardımcı olur. Yapımcı seriden çuvalla para kazanmıştır. Bence sadece ilk f ilmle yetinselerdi efsane olarak anılırlardı. Bu bölümün en klas oyuncusu Hugo Weaving'ti. Yüz mimiklerini çok iyi kullanıyor. Morpheus karakteri her bölümde dahada cılızlaştı. Bu son bölümde sıradan bir figüran rolündeydi sanki. Trinity her zamanki gibi cool rolü ile harikalar yarattı. Filmin finali de çok anlamsız oldu.

engin yüksel avatar engin yüksel 08 Nisan 2012 17:38:04

9

süper kesinlikle izlenmesi gereken bir seri filmin devamı 9/10

osman_srln avatar osman_srln 20 Aralık 2008 15:26:12

9

ilk iki filmi gibi bu filmde süperdi

ceddinaga 01 Kasım 2008 13:27:11

Matrix , onun için çok şeyler yazıldı çok şeyler söylendi. Ama genelinde hep olumsuz eleştirilere maruz kaldı nedeni ise

basitti matrix'in baştan aşağı bi felsefi yönü olmasıydı ağır bi içeriği vardı ve her daimi kapsıyordu bu yönüyle üzerinde

sınırı olmayan bi yorum potansiyeli mevcuttu.

Ama filmin üçleme bölümüne gelirsek başlangıçta ki yani 1999 ki yapım inanılmaz bi filmdi benim için , matrix'in hep bi 2.

si gelicek hayali vardı 6 yıl sonra o da oldu ama 2. film tarz ve tutulma bakımından ilk seriyi asla yakalayamadı ve en büyük

hata çok kısa bi süre sonra 3. ve son halkayı çıkartmalarıydı. Bu artık tam fiyaskoydu bana göre, çünkü son filmde

açıklanması gereken bir çok şey üstü kapalı bi biçimde geçiştirilip bi anda herşey rafa kaldırılmışcasına sonlandırılmıştı,

belki amaçları bu soru işaretleriydi ama seyirci büyük bi boşlukta bırakılmıştı

Sonuç olarak matrix'i ne kadar anlatmaya çalışırsanız çalışın bi yerde kelimeler tükenir o yüzden matrix anlatılmaz

yaşanır(izlenir)... 

Yandex.Metrica