Güneşin Gözyaşları

7,66

( 7 kişi yorum yaptı )

Güneşin Gözyaşları

(Tears of the Sun)

Sinema Filmi

2003

Oscar ödüllü çalışması “Training Day/İlk Gün” ile bizleri Los Angeles’ın kargaşa dolu sokaklarında sıkı ve gerçekçi bir yolculuğa çıkartan yönetmen Antoine Fuqua, Revolution Studios’dan çıkan ve başrolünü Burce Willis’in üstlendiği yeni filmi “Tears of the Sun/Güneşin Gözyaşları”nda, başarı şansı çok düşük bir konumda gösterilen olağanüstü bir kahramanlığın öyküsünü anlatıyor.

Deniz komandosu Yüzbaşı A.K. Waters (Bruce Willis) ve seçkin taktik uzmanlarından oluşan ekibi, görevleriyle insaniyetleri arasında bir seçim yapmaya zorlanırlar: Ya çevrelerinde yaşanan kargaşayı gözardı edip emirlere uyacaklardır, ya da vicdanlarının sesini dinleyerek bir grup masum mülteciyi kurtarma cesaretini göstereceklerdir.

Demokratik Nijerya hükümeti düşürülmüş ve idare acımasız bir askeri diktatörün eline geçmiştir. Son derece sadık ve katı biri olan tecrübeli komando Waters’a rutin bir kurtarma görevi verilir: Doktor Lena Kendricks’i (Monica Bellucci) ülkeden çıkarması gerekmektedir.

Evlenerek Amerikan vatandaşlığına geçmiş olan Dr. Kendricks, uzak bir kasabada yer alan Katolik misyonu çalışanlarıyla birlikte, süregiden iç savaş kurbanlarını tedavi etmektedir. Ancak, Waters geldiğinde, Dr. Kendricks kendisiyle gitmeyi reddeder. Bir şartı vardır: Waters kasabalıları en yakındaki sınıra götürerek iltica etmelerini sağlayacağına söz vermelidir. Çünkü orada bırakılırlarsa, isyancı güçlerin insafına kalacaklardır.

Waters ise kumandanı Albay Bill Rhodes’dan (Tom Skerritt) çatışmaların dışında kalmaları konusunda kesin talimat almıştır. Fakat kendisi ve ekibi, isyancı güçlerin acımasızlıklarına bizzat tanık olunca, Dr. Kendricks’in davasına katılırlar ve hayatları pahasına da olsa, sık ormanın içinden geçen tehlikeli güzergahta mültecilere eşlik etmeye karar verirler...

Oynayanlar

Bruce Willis Bruce Willis Teğmen A.K. Waters
Monica Bellucci Monica Bellucci Dr. Lena Fiore Kendricks
Cole Hauser Cole Hauser James Atkins
Eamonn Walker Eamonn Walker Zee
Johnny Messner Johnny Messner Kelly Lake
Nick Chinlund Nick Chinlund Michael Slowenski
Jimmy Jean-louis Jimmy Jean-louis Gideon
Paul Francis Paul Francis Danny Kelley
Tom Skerritt Tom Skerritt Kaptan Bill Rhodes
Uğur Aslanoğlu Uğur Aslanoğlu Bruce Willis Türkçe Seslendirme
Şenay Gürler Şenay Gürler Monica Bellucci Türkçe Seslendirme
Harry Van Gorkum Harry Van Gorkum Carrier Reporter
Allison Dean Allison Dean Rape Victim
Rodney Charles Rodney Charles Christopher Marwa
Pierrino Mascarino Pierrino Mascarino Gianni'nin babası
Peter Mensah Peter Mensah Terwase
Sammi Rotibi Sammi Rotibi Arthur Azuka

Firmalar

Warner Bros (Dağıtımcı)

Son Yorumlar (7)

balabangür avatar balabangür 19 Haziran 2017 16:48:15

5

Güzel çatışma sahneleri arasında Vıcık vıcık amerikan ve hristiyanlık propagandası her yere bulaşıyor, insanı tiksindiriyor. Hiç inandırıcı değil. Eğer amerikan propagandası filmi izlemek istesem zor ölüm, rambo gibi filmleri seçerdim.

fahri.07 avatar fahri.07 14 Haziran 2014 19:03:25

7

bence bu bir film değil yaşanmış gerçek bir öykü.dünyada neler olup bittiğini apaçık gösteriyor insana.bu arada amerikada yine kendi gücünü gösteriyor güya.zaten çoğu amerikan filmlerinde bunu görebiliyoruz..bu arada bruce willis'in oyunculuğu harika .10/7

alimuratakbas avatar alimuratakbas 28 Haziran 2012 20:37:06

2

Çok klasik bir ABD filmi.. izlememeniz size hiçbirşey kaybettirmez.. zaten günlük yaşantımızda sık sık ABD propagandaları ile karşılaşıyoruz..

engin yüksel avatar engin yüksel 29 Kasım 2011 11:09:11

6

yine ABD ordusu yine zafer yine masumları kurtaran idealist askerler!!!!! propagandif yönü gelişkin salt emperyalist hedeflerine perde çeken bir yapıt daha 6/10

emre84 avatar emre84 15 Ağustos 2009 17:43:08

Süper bir film senaryo mükemmel cast da öyle ayrıca Bruce Willis yine döktürmüş performansıyla mükemmel ve muhteşem

osman_srln avatar osman_srln 20 Aralık 2008 13:36:12

9

gerçekten harika bi film olmuş filmde iki dev oyuncuda var daha ne olsun

Yandex.Metrica