Kuraldışı

8,08

( 2 kişi yorum yaptı )

Kuraldışı

(Basic)

Sinema Filmi

2003

Aksiyon filmlerinin başarılı yöntmeni John McTiernan (Die Hard, The Hunt for Red October, Predator) ve senarist James Vanderbilt askeri bir gerilim filmi olan Basic ile karşımızdalar.Filmin başrollerinde John Travolta, Connie Nielsen ve Samuel L. Jackson'ın yanında günümüz gözde genç oyuncularından Giovanni Ribisi, Brian Van Holt, Taye Diggs, Cristian De La Fuente, Dash Mihok ve Roselyn Sanchez gibi isimler de filme diğer rolleri paylaşıyorlar .

Tom Hardy, DEA ajanı olarak görev yapan eski bir askerdir. Ve son zamanlarda orduda gittikçe yayılan bir söylentiyi araştırmakla görevlendirilir. Aslında olaylar bir söylentiden daha ötedir... Çavuş Nathan West'in emrinde özel birlik olarak eğitilen bir grup asker ortadan yok olmuştur. Çavuş West etrafındaki askerleri tarafından nefret edilen fa kat aynı zamanda da korkulan bir eğitimcidir. Eğitim yaptıkları bölge ise Panama'nın derinlerindeki ormanlardır.

Yalnızca iki asker canlı olarak geri dönebilmişlerdir. Dunbar (Brian Van Holt), ve ağır yaralı olarak kurtulan ve bir asker oğlu olan Kendall (Giovanni Ribisi). Fakat her ikisi de Fort Clayton’ın askeri polislerine ve Yüzbaşı Julia Osborne'a(Connie Nielsen) yardımcı olmaya yanaşmamaktadırlar. Albay Bill Styles (Tim Daly) eski bir arkadaşı ve ikna edici bir tarza sahip bir polis olan Hardy'i konuyu incelemesi için yardıma çağırır.

Osborne Hardy'nin geçmişindeki rüşvet söylentileri yüzünden onun bu görev için uygun olmadığını düşünmektedir. Zaman geçmekte Hardy ve Osborne mecburi bir ateşkes ilan ederek olayı çözmeye çalışmaktadırlar.Her iki askerin de sorguda anlattıkları başka başka hikayelerdir ve tüm askerlere ne olduğu bilinmemektedir. En önemlisi de bunca askerin Panama'da ne işi vardır...

Hikaye çözüldükçe bambaşka yalanlar bambaşka itiraflar ortaya çıkar...

Künye

Yönetmen John Mctiernan
Senaryo
Yapımcı Louis Phillips
Müzik Klaus Badelt
Görüntü Yönetmeni Steve Mason
Vizyona Giriş Tarihi 14 Kasım 2003
Süre 98 dk
Tür Aksiyon, Dram, Gerilim, Gizem
Özellikler Renkli
Ülke Almanya ABD
Etiketler Açıklama, Ağır Yağmur, Arkadan Vurma, Askerlik, Cinayet, Daha Fazlası

Firmalar

Özen Film (Dağıtımcı)

Son Yorumlar (2)

fahri.07 avatar fahri.07 17 Mayıs 2014 17:09:13

6

filmi john travolta için izledim.gerçekten ilginç konusu ile değişik bir film olmuş özellikle sonunu çok beğendim.travolta ile jacksonı uzun bir aradan sonra tekrar birlikte görmek ayrı bir güzellikti benim için.10/6

travolta avatar travolta 13 Ocak 2008 20:24:01

kötü

Yandex.Metrica