Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Dünyanın Uzak Ucu (Master and Commander: The Far Side of the World)

Dünyanın Uzak Ucu

7,31

(6 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 28 Kasım 2003 2 Saat 18 Dk Aksiyon Macera Dram Savaş Aksiyon, Macera, Dram, Savaş
IMDb puanı: 7.7

Yönetmen: Peter Weir Peter Weir

Ülke: ABD

Oyuncular: Lee Ingleby, Chris Larkin, Edward Woodall, James D'Arcy, Paul Bettany, Russell Crowe, Billy Boyd, Günyol Bakoğlu, Günyol Bakoğlu, John Desantis Devamını Gör...

Ödüller: En İyi Görüntü Yönetmeni

Konusu : Napoleon Savaşları sırasında İngiliz Deniz Kuvvetleri'nde bir yüzbaşı olan Kaptan “Lucky” Jack Aubrey, geminin doktoru Stephen Maturin ve gemileri, Surprise... Kendilerinden daha güçlü bir düşman tarafından saldırıya uğrarlar. HMS Surprise oldukça büyük hasar almış adamlarının çoğu yaralanmıştır . Aubrey arkadaşlık ve görev arasında bir ikilem yaşamaktadır. İki okyanus arasında düşmanının ve ganimetin peşine düşmüştür. Bu görev ya onun ünü ve şöhretini arttıracak ya da onu ve tayfalarını yok edecektir. MASTER AND COMMANDER 'ın yönetmenliğini Peter Weir senayosunu ise Weir & John Collee, Patrick O’Brian'ın “Aubrey/Maturin” romanlarından adapte edilmiştir. The NewYork Times'ın yazarı Richard Snow'un kitaplarını "bu güne dek yazılmış en iyi tarihi romanlar " olarak adlandırırken, David Mamet, Times'da O’Brian'ı son 30 yılda İngilizce yazan en iyi yazar ilan etmiştir. O’Brian’ın yarattığı Kaptan Jack Aubrey, Times' da daha sonra duyurduğu gibi Russell Crowe'un canlandırması için yaratılmış bir karakterdi.Samet_ogün

29 Mart 2015 00:33

Çok sıradan bir film olmuş savaş yok gibi birşey filmde zayıf kurgulu ve boşuna Uzatılmış

Cevap Yaz

engin yüksel

30 Kasım 2011 08:30

bazı sahneleriyle sıksa da izlenebilir 7/10

Cevap Yaz

casusbellı44

10 Ocak 2009 19:08

konu iyi,fena değil ama dakikalarca süren gereksiz diyaloglar filmi bir yerden sonra oldukça sıkıcı hale getiriyor.

Cevap Yaz

tdran

13 Ağustos 2008 16:08

kurmacanın içine birazda belgesel katılarak galapagos adası hakkında da bilgi aldık.russell crowe liderliği çok iyi yakıştırmış.doktorun perfonmansına diyecek yok.

Cevap Yaz

leon_red

7 Mart 2008 19:49

İYİ BİR FİLM ÖZELLİKLE İKİNÇİ BÖLÜMÜ NEFES KESİCİ SONDERECE İNANDIRICI VE SÜRÜKLEYİCİ RUSSELL CROW HAYRANLARI MUTLAKA GÖRMELİ.

Cevap Yaz

filmkurdu

19 Şubat 2004 15:48

hala gösterimde olması zaten yorum yapmaya gerek olmadığını gösterio ama yapıcam yiine de..:p russel crowe zeki ve ilkeli bir kaptanı başarıylA canlandırıyor,kesinlikle izlenmeli.filmin sadece 5-10 dakikası karada geçtiği için (ona da kara denilebilirse tabi) gereksiz yere sıkılanları duydım ama deniz tutmayan herkesin görmesi gereken iyi bir hikaye..

Cevap Yaz
Yandex.Metrica