Ölümle Yaşam Arasında

8,14

( 3 kişi yorum yaptı )

Ölümle Yaşam Arasında

(The Life of David Gale)

Sinema Filmi

2003

Ölüm cezasına karşı olan ve kaldırılması için aktif çaba harcayan Texas Üniversitesi profesörlerinden David Gale, kaderin kötü bir cilvesiyle, tecavüz edildikten sonra feci şekilde öldürülen meslektaşı Constance Harraway’in cinayet zanlısı olarak yargılanır ve aklanamayarak ölüm cezasına çarptırılır. İnfazdan üç gün önce Gale, bir süredir kendisiyle röportaj yapmaya çalışan Pulitzer Ödülü peşindeki gazeteci Bitsey Bloom’la konuşmayı kabul eder. Çok geçmeden genç kadın, üzerine düşen sorumluluğun sıradan bir röportajdan çok öte olduğunu ve Gale’in yaşamasının kendisine bağlı olduğunu farkeder ve kendi güvenliğini tehlikeye sokmak pahasına da olsa, Constance’ın ölümünü çevreleyen sis perdesini aralamak için hızla işe koyulur…

“Mississippi Burning” filminin başarılı yönetmeni Alan Parker’ı n yönettiği “The Life of David Gale”de David Gale’i Kevin Spacey, Bitsey Bloom’u Kate Winslet, Constance Harraway’i ise Laura Linney canlandırıyor. Oyunculara Gabriel Mann, Rhona Mitra, Leon Rippy, Matt Craven, Melissa McCarthy, Jim Beaver ve Elizabeth Gast eşlik ediyor. Nicholas Cage’in yapımcılığını üstlendiği filmin müzikleri Parker's oğulları Jake ve Alex Parker tarafından hazırlanmış.

Oynayanlar

Kate Winslet Kate Winslet Bitsey Bloom
Cleo King Cleo King Barbara Kreuster
Constance Jones Constance Jones
Kevin Spacey Kevin Spacey David Gale
Laura Linney Laura Linney Constance Harraway
Lee Ritchey Lee Ritchey
Gabriel Mann (1) Gabriel Mann (1) Zack Stemmons
Matt Craven Matt Craven Dusty Wright
Brandy Little Brandy Little
Ali Ekber Diribaş Ali Ekber Diribaş Türkçe Seslendirme

Firmalar

New Films (Dağıtımcı)

Son Yorumlar (3)

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 27 Temmuz 2015 08:26:34

6

Sanki 2003 yılında değilde 80 li yıllarda çevrilmiş filmler gibi çekiliş tarzı öyle kevin spacey iyi oynamış filmi izlenilir kılmış ama düşük tempolu bir film kısaca ünlü oyuncuları için izlenebilinir ama ortalama bir filmden öte değil.

izmirmania 14 Aralık 2008 21:22:12

10

Tek kelimeyle muhteşem!!

toçim avatar toçim 27 Ağustos 2008 23:13:08

mükemmel bi film bence. kevin spacey'e boşuna hayran olmamışım:)

Yandex.Metrica