Düzenbaz Roger

7,21

( 2 kişi yorum yaptı )

Düzenbaz Roger

(Roger Dodger)

Sinema Filmi

2002

Manhattan'ın parlak ışıklarıyla kıyaslanan, Artisan Enterntainment'ın izleyiciyle buluşturduğu Roger Dodger (Düzenbaz Roger), bekarlar cephesinde geçen savaştaki modern erkek egosuna komik, entelektüel bir bakış sunuyor. Campbell Scott'ın canlandırdığı Roger Swanson, 16 yaşındaki toy yeğeni stratejilerini sınamak için şehre gelene kadar, baştan çıkarma sanatında usta olduğuna inanan, kibirli, sosyetik bir adamdır. Dylan Kidd'in yazıp yönettiği, esprili ve zarif bir film olan Roger Dodger'da ayrıca, Isabella Rosselini, Jennifer Beals, Elizabeth Berkley ve yetenekli yeni oyuncu Jesse Eisenberg rol alıyor.

Komik biçimde kavrayan ve beklenmedik şekilde etkileyen Roger Dodger, erkeklerin kadınlarla olan ilişkilerindeki fazla yanlış yönlendirici yöntemlere zekice bir bakış sergiliyor. Campbe ll Scott hoş adam imajını, kafasında çapkın, kendi amacına göre kullanma yeteneği olan Roger haline getirerek, zeki ama duygusal bir alaycı tipin dinamik bir betimlemesini yapıyor. Televizyon ve Broadway'in tecrübeli oyuncusu Jesse Eisenberg de, olağanüstü bilge Nick karakteriyle, ilk kez başrol oynadığı bu filmde, bir o kadar şaşırtıcı performans sergiliyor. Kusursuz yardımcı oyuncu kadrosuyla desteklenen ve, kabına sığmayan ama yine de değeri fazla anlaşılmamış Dylan Kidd'in yönettiği Roger Dodger, Manhattan gece hayatının aldatıcı görünümünü güzelce yakalıyor. Eğlenceli olduğu kadar ne olacağı da önceden bilinemeyen Roger Dodger, hangi yaşta olursanız olun, büyümenin acılarını anlatan ödüllü bir komedi filmi.

Firmalar

Warner Bros (Dağıtımcı)

Son Yorumlar (2)

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 26 Temmuz 2015 10:23:45

6

Temposu düşük bir film komedi ve dram pek iyi harmanlanamamış daha çok drama duygusallığa kayan bir film dram ve duygusallıkta başarılı ama komedisi zayıf campbell scott in ve jesse eisenberg performansı iyi ortalama bir filmden öte değiil yinede izl enebilecek bir film.

ulaş34 avatar ulaş34 17 Şubat 2009 18:14:02

7

Dram-duygusal-komedi türünde bir yapım.Güzel bir filmdi izlenebilcek filmlerden biri bence.

Yandex.Metrica