Cesaretin Var mı Aşka?

7,88

( 16 kişi yorum yaptı )

Cesaretin Var mı Aşka?

(Love Me If You Dare - Jeux d'enfants)

Sinema Filmi

2003

“Cesaretin Var mı Aşka?” Amelie’nin büyülü dünyasından fırlamış, görkemli bir aşk hikayesi. Hikayenin kahramanları, Julien ve Sophie birbirleri için yaratılmış iki küçük çocuk. Julien’in annesi kanser, ölmek üzere. Sophie ise göçmenliğin zorluğu ile başa çıkmaya çalışıyor. Sophie ve Julien cesaret üzerine kurulu bir oyunla arkadaş olmak üzereler. Oyunun kuralı çok basit; sırasıyla her biri, ötekine cesaret gerektiren zorlu görevler veriyor. Bu görevler arasında sınava sütyenle gitmek de var, okulun en sert çocuğunu tokatlamak da. Julien ve Sophie bu kışkırtıcı oyunu zamanla hayatın ta kendisi haline getiriyorlar. Aradan geçen zaman, ikilinin arasına giren insanlar, kızgınlıklar ve hayal kırıklıkları hepsi oyunun aşılması gereken engellerine dönüşüyor. Julien ve Soph ie’nin aralarında hayalgücünün sınırlarını zorlayan bir aşk yaratan bu oyun, maalesef aynı zamanada ikilinin birbirlerine kavuşmalarını da engelliyor. Şimdi bu iki genç aşığın önündeki son ve en zorlu görev, aşklarını yaratan bu yıkıcı oyunla başa çıkarak bir arada olmayı öğrenmek...

“Cesaretin Var mı Aşka?” perdeden dışarı, seyirciyi tam kalbinden yakalayan masalsı bir romantizm yayıyor. Yann Samuell’in nefes kesen görüntüleri ile süslenmiş bu çarpıcı sevgi masalı karşısında heyecan duymamak imkansız.

Oynayanlar

Guillaume Canet Guillaume Canet Julien Janvier
Marion Cotillard Marion Cotillard Sophie Kowalsky
Thibault Verhaeghe Thibault Verhaeghe Julien
Joséphine Lebas-Joly Joséphine Lebas-Joly Sophie
Gérard Watkins Gérard Watkins Julien
Gilles Lellouche Gilles Lellouche Sergei Nimov Nimovitch
Elodie Navarre Elodie Navarre Aurélie Miller
İlham Erdoğan İlham Erdoğan Türkçe Seslendirme
Uğur Taşdemir Uğur Taşdemir Türkçe Seslendirme
Barış Özgenç Barış Özgenç Guillaume Canet Seslendirmesi

Ekip

Post-Prodüksiyon Ulaş Cihan Şimşek (Kurgu Yönetmeni)

Firmalar

Bir Film (Dağıtımcı)
Vizyonda Kaldığı Hafta 32 Hafta

Son Yorumlar (16)

vitruvian avatar vitruvian 28 Şubat 2015 13:05:00

4

Yıllardan beri bu filmin afişini görmediğim cafe, bar, sokak satıcısı kalmamıştır herhalde. Buna rağmen filmi bir türlü izleyememiştim. Genellikle ''Amelie'' filminin yapısında bir film olduğu söyleniyordu izleyenler tarafından. Gerçekten de o filme yakın bir sinema üslubu var filmin. Ancak ''Amelie'' çok daha iyi bir film hakkını teslim etmek lazım. Filme gelirsek ayakları yere basan, gerçekçi bir film izleyeceğim diye filmin başına geçerseniz büyük hayal kırıklığı yaşarsınız. Film adeta uçuyor. Gerçek hayatla pek bir ilgisi yok. Yönetmen kendi zihninde bir dünya oluşturmuş, onu da filme yansıtmış. Zor zamanlar yaşayan iki küçük çocuğun arkadaşlığını, oyunlarını ve aşık olmalarını oldukça farklı ve abartılı bir şekilde anlatmaya başladı film. Buraya kadar kabul edilebilecek düzeydeyken ne zaman büyümeye başladılar ki o zaman film tamamen saçmalamaya büyük mantık hataları yapmaya ve aşkı olabilecek en saçma şekilde anlatmaya başladı.. Filmin ilk başlarında bende kendi kendime ''bu nasıl film ya?'' dedim çokça. Sonra ''filmin tercihleri bu yönde galiba'' deyip filme kendimi ancak kaptırdım dakikalar içerisinde. Yani ayakları yere basmayan üslubunu kabul etmelisiniz filmin. Diğer türlü filmi beğenmeniz pek mümkün gözükmüyor. Ayrıca bu filmi bu kadar keyifli kılan başrol oyuncularının uyumu ve iyi oyunculukları olduğunu düşünüyorum. Perdede o kadar sevimli bir çift meydana çıkartmış ki yönetmen senaryo çokta ahım şahım olmadığı halde bile filmi keyifli kılıyor. Bu filmi beğenen insanların nasıl bir aşk hayatları var yada aşktan ne bekliyorlar gerçekten merak ediyorum.

burçinnn 20 Mayıs 2012 23:56:05

10

benim şu zamana kadar izlediğim en güzel ve en saplantılı aşk hikayesi kesinlikle izlerken erkeklerin dahi sıkılamayacağı bir aşk film ama:)

bilgen_ avatar bilgen_ 10 Mayıs 2011 01:36:05

10

aşkın psikopat boyutu.. ne var ki aynı tarzda bir film daha yok... eşsiz ve kesinlikle izlenmesi gereken bir film.. "en" filmlerden biri olmaya aday.. müthiş, müthiş, müthiş... !

capone avatar capone 21 Şubat 2010 22:21:02

8

Birbirlerini çocukluklarından beri tanıyan Julien ve Sophie'nin öyküsü.İzlemeye değer güzel bir film

benSTILLER avatar benSTILLER 07 Şubat 2010 23:41:02

9

Sıradışı,izlemeye değer...

raskolnikov19@hotmai 13 Kasım 2009 06:31:11

6

alışılagelmişin dışında bir üslubu vardı..izlenmeye değer.

Yandex.Metrica