Hababam Rock

8,00

( 6 kişi yorum yaptı )

Hababam Rock

(The School of Rock)

Sinema Filmi

2003

No Vacancy adlı rock grubunda gitarist olarak çalışan Dewey Finn (Jack Black), çok çabaladığı halde bir baltaya sap olamamış uyumsuz bir müzisyendir. Rock´n´roll müziğinin gücüne tapar. Büyük sahnelere çıkıp 20 dakikalık uzun sololar atma özlemiyle yanıp tutuşan Dewey, üyesi olduğu rock grubunu "Gruplar Yarışıyor" adlı yarışmada zafere taşımaya kesin kararlıdır. Ancak grup arkadaşları aynı fikirde olmayınca kendisini hiç beklemediği bir anda kapının önünde bulur.

Dağ gibi yığılmış borçlarıyla başbaşa kalan ve kirasını dahi ödeyemeyecek noktaya varan Dewey, çaresizlik içinde oda arkadaşı Ned´e (Mike White) telefon açar. Sonunda gönülsüzce de olsa Horace Green İlköğretim Okulunda kadrosuz öğretmenlik yapmayı kabul etmek zorunda kalır.

Ancak orada da şanssızlıklar yakasını bırakmaz. Oku lun sinirli ve tutucu müdiresi Rosalie Mullins´in (Joan Cusack) şahin gibi keskin bakışlarını her an üzerinde hisseder. Üstelik öğretmenlik konusunda da oldukça beceriksizdir. Beşinci sınıf öğrencilerine neyi nasıl öğretmesi gerektiğini bir türlü kestiremez.

Bir gün rastlantı sonucu okul orkestrasının çalışma yaptığı odanın önünden geçerken müzik seslerine istemeden kulak misafiri olur. O anda aklına parlak bir fikir gelir. Bu genç müzisyenleri eğiterek yüksek voltajlı bir rock grubu kurmaya karar vermiştir. Ancak bunu çocukların ailelerinden ve okul müdiresinden gizli yapmak zorundadır. "Gruplar Savaşıyor" adlı müzik yarışmasına hazırlıkların başlamasıyla birlikte hem onların hem de Dewey´in yaşamı sonsuza kadar değişecektir.

Paramount Pictures´ın sunduğu "The School of Rock"ın yönetmenliğini Richard Linklater üstlendi. Senaryosunu Mike White´ın yazdığı filmin yapımcılığını Scott Rudin gerçekleştirdi. Görüntü yönetmenliğini Rogier Stoffers; prodüksiyon tasarımlarını Jeremy Conway; kurgusunu Sandra Adair; kostüm tasarımlarını Karen Patch hazırladı. Başrollerde Jack Black, Joan Cusack, Mike White ve Sarah Silverman kamera karşısına geçti.Oynayanlar

Jack Black Jack Black Dewey Finn
Adam Pascal Adam Pascal Theo
Lucas Papaelias Lucas Papaelias Neil
Sarah Silverman Sarah Silverman Patty Di Marco
Mike White Mike White Ned Schneebly
Lucas Babin Lucas Babin Spider
Joan Cusack Joan Cusack Rosalie Mullins

Firmalar

UIP (Dağıtımcı)

Son Yorumlar (6)

engin yüksel avatar engin yüksel 29 Kasım 2011 09:44:11

5

puanına aldanmamak lazım vasatı aşamayacak bir film 5/10

ceyhun_mr avatar ceyhun_mr 31 Mayıs 2009 02:06:05

8

çok güzel bir müzikal-komedi.Rock müziğini sevdirecek kadar içten ve samimi.Çocuk oyuncular da dahil son derece iyi bir performans olmuş.Ancak başroldeki Jack Black'e ayrı bir parantez açmak lazım.Senaryosu da gayet güzel.Biraz gerçeküstü ancak umut verici.Sinemanın bu tarz müzikal şölen içeren,sıcak filmlere gerçekten de ihtiyacı var. 

capone avatar capone 08 Mart 2009 20:31:03

9

Çok güzel bir komedi filmi.Jack Black çok başarılı.Ona eşlik eden çocuk oyuncular çok sevimli.Bu film Jack Black'e komedi-müzikal dalında bir altın küre adaylığı getirmişti

tdran avatar tdran 04 Ağustos 2008 12:58:08

rock müzik tarihinede geçmiş mükemmel bir yapıt.jack blacksiz bu film düşünülemez.

f_ebru_b avatar f_ebru_b 23 Haziran 2008 23:13:06

10

mükemmeldi tek bir dakikasında bile sıkılmadım.jack black mükemmeldi.filmdeki baterist arkadaşa bayıldım yalnız:)gerçekten çok güzeldi.yaşasın jimi hendrix:):)

zuhtuural avatar zuhtuural 21 Mart 2008 21:28:03

6

eğlenceliydi

Yandex.Metrica