Freddy Jason a Karşı

8,24

( 3 kişi yorum yaptı )

Freddy Jason a Karşı

(Freddy vs. Jason)

Sinema Filmi

2003

Korku sinemasının emektar kahramanları Freddy Krueger ve Jason Voorhees “Elm Sokağı’nda Kabus” ve “13. Cuma” serilerinin buluşma noktası olan “Freddy vs. Jason”da güçlerini birleştiriyor. Film, Freddy ve Jason’un yaşamlarının, öldürme güdülerinin ve zayıf yönlerinin izleyicilere hatırlatılmasıyla başlıyor.

Dehşet verici şeytanlar yüzünden Freddy Krueger cehennemde mahsur kalmıştır. Elm Sokağı’nın yeni çocuklarının kendisini tanımadıklarının, bu sebeple de kabuslarında onları ölümle tehdit edemeyeceğinin farkındadır. Bu yüzden de, kendisine yardımcı olarak cani ölüm makinesi Jason’u seçer. İkili kısa sürede yeniden yeryüzünde gençlerin kabusu olmaya başlar. Ama kötülerin dayanışması uzun ömürlü olmayacak, Freddy ve Jason çok geçmeden karşı karşıya gelecektir.

Korku sineması hayranlar ının merakla beklediği “Freddy vs. Jason” türün efsaneleşen iki ismini aynı filmde buluşturuyor. Senaryosunu Wes Craven ve Victor Miller’ın birlikte kaleme aldıkları filmin yönetmenliğini Ronny Yu üstlenmiş. Filmde Freddy Krueger rolünde Robert Englund’u, Jason Voorhees rolünde ise Ken Kirzinger’i izleyeceksiniz. Oyunculara eşlik eden isimler arasında Monica Keena, Kelly Rowland, Jason Ritter, Chris Marquette ve Katharine Isabelle bulunuyor.


Ekip

Post-Prodüksiyon Çetin Yaman (Altyazı)

Firmalar

New Films (Dağıtımcı)

Son Yorumlar (3)

ulaş34 avatar ulaş34 12 Ocak 2009 01:54:01

7

İki korku filmlerinin kahramanları karsı karsıya.İkiside birbirinden dehşet.Hem gençleri öldürüyorlar hemde en son filmin sonuna doğru ikisi kapısıyo en son jasanın elinde fredinin kafasını götürülken görüyoruz.Eee tabi filimin saçma taraflarıda var. Ama yinede izlenir çünkü iki korku filminin kahramanı aynı filmde.

tech 12 Eylül 2007 03:19:09

1

rezalet bi filmm berbat sacma komik :@ basrolde ki kiz ruyasindan freddy i cikarip jason ile birbirini kirdirio zaman kaybi ya izlemeyin bosuna..

Yandex.Metrica