Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kelebek Etkisi (The Butterfly Effect)

Kelebek Etkisi

8,55

(30 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 9 Nisan 2004 1 Saat 53 Dk Fantastik Gerilim Dram Bilim Kurgu Fantastik, Gerilim, Dram, Bilim Kurgu
IMDb puanı: 7.1

Yönetmen: Eric Bress J. Mackye Gruber Eric Bress, J. Mackye Gruber

Ülke: ABD

Oyuncular: Melora Walters, Amy Smart, Ashton Kutcher, William Lee Scott, Jesse James, Elden Henson, Irene Gorovaia, John Patrick Amedori, Kevin Schmidt, Logan Lerman Devamını Gör...

Konusu : Çocukluğunda yaşadıklarının olumsuz etkilerinden yıllar boyu kurtulmayı başaramayan genç Evan Treborn, kendisine rahatsızlık veren bu geçmişi değiştirmek üzere zamanın içinde bir yolculuğa çıkar. Ama geçmişinde yapacağı en ufak değişikliğin bile bugününü ve geleceğini tahmin edilemez boyutlarda değiştirebileceğini hesaba katmamıştır… Yönetmenliğini Eric Bress ve J. Mackye Gruber’in birlikte üstlendikleri bilim-kurgu, gerilim filmi “The Butterfly Effect”in başrolünde Ashton Kutcher’ı izleyeceksiniz. Filmde Kutcher’a eşlik eden oyuncular arasında Melora Walters, Amy Smart, Elden Henson ve William Lee Scott bulunuyor. Senaryosunu J. Mackye Gruber ve Eric Bress’in kaleme aldığı filmin görüntü yönetmeni Matthew F. Leonetti…T@RIK

20 Nisan 2017 19:04

izlediğim en güzel filmlerden. film sonu ve şarkı adamı koparıyor.

Cevap Yaz

mansurx

21 Ekim 2016 13:29

Film baştan sona keyifle izleniliyor ama donnie darko ile aynı finali kullanması donnie darko filminin değerini artırmaktan başka bir şey yapmadı o filme göre temposu daha yüksek bu yüzden donnie darko dan daha çok sevildi ama donnie darko kadar sanatsal etkili değil daha çok popüler gişe filmi havasında bir film ashton kutcher baş rolde fena oynamamış belkide en iyi performanslarından biri zaten fazlada iyi performansı yok herşeye rağmen fena film değil kısaca bilim kurgu türünü sevenlerin izleyebileceği düzeyde iyi bir film.

Cevap Yaz

arifyilmaz

31 Mayıs 2014 04:10

Senaryo, Konusu Ve İşleniş İtibariyle En Başarılı Ve En Farklı Filmlerden Biri. Seri Olarak Pek Başarılı Olmasa da Bu Film Bir Harika, Muhteşem, Olağanüstü. Ben 3 Kez İzledim Ve İzlemeyenlere Bu Yorumu Okuduktan Sonra Vakit Kaybetmeden İzlemelerini Öneririm :)

Cevap Yaz

iremtoprak

28 Mayıs 2013 21:38

En sevdiğim filmler arasında üst üste izlesemde sıkılmam :)

Cevap Yaz

tst

15 Ekim 2012 18:36

Hayatımda izlerken en çok etkilendiğim film diyebilirim. Zaten zamanda yolculuk temalı filmler favorimdir. Örnek verecek olursam: Geleceğe Dönüş, Tetikçiler, Keşke 30 olsam, Zaman Makinası, Maymunlar Cehennemi, The Jacket, The Devil's Arithmetic, Frekans, Deja Vu, Men in Black 3, Azınlık Raporu, Prince of Persia, The Time Traveler's Wife, Clockstoppers, Timeline, Moonwalker, Bill & Ted's Excellent Adventures gibi... Eğer böyle zamanda yolculuk temalı tavsiye edebileceğiniz başka filmler varsa bana ismini verin, filmi alıp izleyeyim. Ama "Kelebek Etkisi"nin 2.si ilki kadar iyi değildi.

Cevap Yaz

engin yüksel

29 Kasım 2011 08:37

bu kadar güzel bir kurgu güzel bir senaryo 9/10

Cevap Yaz

ozkaracam

9 Haziran 2011 23:44

Bilimkurgu romanları ve filmleri eğer kaliteli iseler ve giderek bir başyapıt niteliği taşıyorsalar (örn. Stanley Kubrick'in 2001'i) bu türün iki önemli bileşenini, yani bilim ile kurguyu dengeli bir biçimde bir araya getirirler. Bunun dışındaki yapıtlarda ise kurgunun dozu mutlaka daha fazla olur. Bence bu film, ikinci kategoriye giriyor. Paralel evrenler görüşü, kaos teorisinin değil, kuantum teorisinin ortaya koyduğu görüşlerden biridir. Buna göre atomaltı dünyadaki olasılık dalgaları çeşitli biçimlerde çökerek paralel evrenlerde alternatif sonuçlar yaratır. Kaos teorisi ise tamamen deterministtir, kaotik sistemler "başlangıç koşullarına hassas bir biçimde duyarlıdır." Filmin kahramanı Evan'ın farklı "başlangıç koşulları"na yaptığı seyahatler işin bilim değil, fantezi boyutunu oluşturuyor. Hollywood sineması, eski dönemlerin başyapıtlarından sonra ya bu film gibi veya Matrix serisi gibi garabetler üretiyor, ya da Maymunlar Cehennemi, Solaris gibi klasiklerin yanına bile yaklaşamayacak ikinci çevrimlerini yapıyor. Çok yazık.    

Cevap Yaz

stormkadir

27 Temmuz 2009 00:16

senaryo hakkaten etkileyiciydi.

Cevap Yaz

raskolnikov19@hotmai

21 Haziran 2009 00:17

MÜKEMMEL BİR FİLM.TARZI,KONUSU ,HİKAYENİN İŞLENİŞ BİÇİMİ VE İSMİ İLE BAMBAŞKA BİR FİLM OLMUŞ TABİİİ BU TARZLARI YENİ İZLEYEN BİRİ OLARAK SÖYLÜYORUM.

Cevap Yaz

melisrenan

31 Mayıs 2009 01:32

bence ismi film ile çok uyumlu olmuş, hatta kelebek etkisinin anlamını öğrenince filmin adının da neden böyle olduğunu öğrendim sağol:)

Cevap Yaz
Yandex.Metrica