Akrep Yuvası

Yorumlar

erhaab avatar erhaab 09 Ocak 2018 14:27:25

9

Puan konusunda cimri olan birisi olarak gerçekten beğendim ve 9 verdim filme. Cüneyt'in dublörsüz sahneleri, herkesin harika oyunculuğu, aksiyon sahneleri, güzel konusu ve geniş cast ile bu film hak ettiği yerde değil. ''Katiller de Ağlar'' filmiyle de benzerlik gösteren yerleri de var.

Bir şey dikkatimi çekti, Banu Alkan bildiğimiz bıyıklı bir kadın. Filmde bu durumu o kadar belli oluyor ki.

Miro_Mardin avatar Miro_Mardin 12 Ekim 2017 15:58:31

10

Bu filmi ilk izlediğimde Natuk baytan filmi zannetmiştim.Aksiyon sahneleri,çekim tekniği ve oyuncu tercihleri beni bu düşünceye itti.Natuk baytan'ın beyaz takım elbisesiyle rol aldığı görüncede bu düşüncem pekişti.film bittikten sonra bu siteye girip melih gülgen ismini gördüm ve ne yalan söyleyeyim dumura uğradım :) Melih gülgen'in Natuk baytan'dan yardım aldığı çok belli.bunu sadece bu film için söylemiyorum aynı şeyi Cemil serilerindede gördüm.bu durum Melih gülgen'i kötü yönetmen yapmıyor.Avantür filmlerin babasından yardım alması,bir şeyler öğrenmesi ve bu sayede kendini geliştirmesi çok iyi.film ortalama üstü aksiyon sayneleriyle dolu hele bir tır takip sahnesi varki aman diyeyim Cüneyt arkın resmen ölüme meydan okumuş.

AlınYazısı avatar AlınYazısı 29 Ağustos 2017 12:16:45

10

Filmin senaryosu ve yönetmeni baya iyi. Cemil filminden sonra yapılmış, Arkın’ın Tam olgunluk yaşına denk getirilmiş iyi bir polisiye. Lakin keşke Cüneyt Arkın’ın karşısında iyi bir oyuncu daha olsaymış Yani bir polis partneri olsa hiç fena olmazdı, ve Reha yurdakul çok geri bir rolde, o role daha etkin bir aktör seçilebilirdi. Cüneyt Arkın’ın karşısına yine polis olan tanınmış bir oyuncu düşünülse film şahane olacaktı. Banu Alkan seçimide çok yanlış. Filmin kırılma noktasından biri tabiki, kapıcı Zühtü’nün artık duygusal olarak patlamak noktasına gelmesiydi. Filmde çok tehlikeli sahneler var. Ve Cüneyt Arkın gerçekten dublör kullanmadan cesaretle oynamış. Tır sahnesi, ve köprü sahnesi çok tehlikeli sahnelerdi, ayrıca İple binadan sarkma, sahneside aynı tehlikede bir sahneydi. Seslendirme konusuna gelince keşke, Abdurrahman palay olsaymış. Eşref kolçak’ta ses sırıtmamış ama, Eşref kolçak’a Sadettin Erbil de iyi giderdi diye düşündüm. Filmin restorasyonlu versiyonunda kurgu hatası var, acaba bu vhs kayıtta da öylemi? Polisiye ve drama ağırlıklı bir yapım. Alt taraftan Orhan gencebay müziği ile harmanlanmış, Kadırgalı Tahir ile Kemal’in sahneleri izleyici’nin gözlerini yaşartmaya fazlasıyla yetiyor. Ayrıca bir sahne daha var. Kadırgalı , Kardeşi Kemal’in kollarında son nefesini verirken, o alttan çalan keman estrümantali insanı bitiriyor. İşte Muazzam iki oyunculuk burda sahneye çıkıyor, biri kardeş olduklarını öğrendiği sahne ve diğeri bu kemanlı sahne. Eşref Kolçak bu filmde 50 yaşında tam yaşında ve fazlasıyla karizma. Yanılmıyorsam bu filmin bazı sahnelerini sonradan çevirmişler, Cüneyt Arkın bazı sahnelerde Takma bıyıkla seyirci önünde, bazı sahnelerde ise gerçek bıyıklarıyla oynuyor. Anne Rolünde Şükriye Atav’a diyecek yok, yine şahane bir oyunculuk. Ne demişti Polis Kemal, daha abisi olduğunu öğrenmediği Kadırgalıya;
- Bana Bak Kadırgalı, Beni şimdi iyi dinle.
- Çocuğuna para verdim diye, polisim diye bana demediğini bırakmadın. Dünya kitaplardaki gibiymiş, Zengin çocuğuymuşum ha!
- Bak sana anlatıyım, Mum ışığında ders çalışırdım. Abimin getirdiği kuru ekmeği suya banar yerdik. Annem yer görünür yemezdi. Sabah giderken, çıkınıma kordu. Geceleri bir çulun altında, abimle birbirimizin vucüt sıcaklığıyla sabahı ederdik. Ama çalmazdım, başkalarının canına kıymazdım. İşte ben böyle okudum, çalmadan, adam vurmadan. Dört yıl giydim bir çift ayakkabıyı. Yağmur suyu, kar suyu girer donardı ayaklarım. Anam nefesiyle ısıtırdı. Abim üç kuruş için hayvan gibi çalışır, geceleri ölü gibi gelirdi eve. Bir kuru ekmek için mum ışığında sabahlara kadar kese kağıdı yapardık. Anam komşuların çamaşırını yıkardı. Ama hep başkalarının hakkına saygı duydum.Hayatta tek aldığım hediye abimdendi.
- Atatürk’e ait bir kitaptı bu. Kazandığı üç kuruşla almıştı bunu bana. Geceleri hep onunla yatardım . Abim zayıf çelimsizdi. Sık sık hasta yatardı. İşine ben giderdim. Tam on iki saat sırtımda çamur içinde harç taşıdım…
- Ve Kemal’in bu feryadı sonunda Kadırgalı Tahir fazla dayanamayarak, Kemal’in abisi olduğunu anlatan o acı ile geçen hayatları’nın çocukluğundaki zorluklardan bir parçada kendisi anlatarak, kardeşi’nin gözlerinin içine bakarak ağlar. Bu muazzam sahnede alttan verilen müzik çok etkileyici. Dönem’in ülkesinde dönen yolsuzluğun, uyuşturucu’nun kaçakçılığın ve adaletsizliğin anlatıldığı, Cüneyt Arkın’ın şahane rol kabiliyeti ve Eşref kolçak’ın enfes dramatik rolüyle bir çırpıda izlenecek bir yapım. Bu filmin final kısmı, Cemil serilerindeki gibi etkili ve detaylı olmasada, tepedeki görünmeyen güce karşı savaşan Komser Kemal’ şerefiyle ve onuruyla taşıdığı mesleğine bağlı, sadakatli biri olduğunu ıspatlar.

performer avatar performer 03 Haziran 2017 23:31:42

7

eşref kolçak o role hiç uymamış. genel olarak iyi bir film (tüm kusurlarına rağmen) inanılmaz hareketli temposu olan bir film.

Mranonim avatar Mranonim 01 Mayıs 2017 18:19:39

8

Filmi beğendim. Cüneyt Arkın'a bıyık yakışmamış.

Kaptan34 avatar Kaptan34 19 Temmuz 2016 18:45:32

Banu Alkan dışında oynatılan başka oyuncu bulamadılar mı

Yandex.Metrica