Kalbim Başka Yerde

7,67

( 0 kişi yorum yaptı )

Kalbim Başka Yerde

(Il Cuore Altrove)

Sinema Filmi

2003

1920'lerin Roma ve Bologna'sında geçen kesin çizgili ve göz kamaştırıcı bu komedide, kendini akademik kariyerine adamış, 35 yaşında utangaç ve sakar Nello Balochi’nin hikayesi anlatılıyor.

Babası tarafından Bologna'da bir lisede öğretmenlik yapmak üzere gönderilen Nello, böylece serbest bir ortamda kendine bir eş bularak aileye heyecanla beklenen varisi kazandırma umudunu taşımaktadır.

Bologna’ya vardığında Arabella’nın işlettiği bir pansiyona yerleşir ve orada odasını paylaştığı berber sayesinde karşı cinsi yavaş yavaş tanımaya başlar. Öğretmenlik konusunda çok yetenekli olduğunu keşfederken ruh eşini bulma konusundaki başarısızlığını da anlar. Kör kadınlar evindeki bir dans partisine şans eseri veya tanrının takdiriyle gittiği güne kadar. Orada Nello, hayatını altüst edecek tüm B ologna'nın en açık fikirli ve en güzel kadını Angela Gardini'yle tanışır. Bu içten ve deneyimsiz bir adamla gözlerini kazada kaybetmiş muhteşem bir kadın arasındaki sıra dışı bir ilişkinin başlangıcıdır. Bu önceden tahmin edilemeyen iki “yabancı” arasındaki aşk hikayesidir...

Künye

Yönetmen Pupi Avati
Senaryo
Müzik Riz Ortolani
Görüntü Yönetmeni Pasquale Rachini
Vizyona Giriş Tarihi 11 Haziran 2004
Süre 107 dk
Tür Dram, Duygusal, Komedi
Ülke Italya
Etiketler 1920ler, Baba-Oğul İlişkisi, Bekar, Erkek kadın İlişkisi, Kör Kadın, Daha Fazlası

Firmalar

EPS (Dağıtımcı)

Son Yorumlar

Yandex.Metrica