Kötü Kızlar

7,81

( 7 kişi yorum yaptı )

Kötü Kızlar

(Mean Girls)

Sinema Filmi

2004

15 yaşında bir genç kız olan Cady Heron´un (Lindsay Lohan) çocukluk yılları Afrika´nın ücra köşelerinde geçmiştir. Yaşadığı yerlerde okul olmadığı için eğitimini zoolog olan anne-babasından ev ortamında almıştır. Lise çağına geldiğinde ailesinin Amerikaya dönme kararı alması üzerine Cady kendisini Illionis eyaletindeki bir lisede bulur. Bu okulda o güne kadar hiç görmediği çok çeşitli öğrenci tiplemeleriyle karşı karşıya gelmenin şaşkınlığı içindedir.

Lisenin kendine özgü ortamında Cady´e ilk sahip çıkanlar, Janis ile Damien olur. Daha sonra Regina George (Rachel McAdams) adlı kızın başını çektiği The Plastics adlı üç kişilik kızlar çetesinin üyeleri onunla ilgilenir. Bunlar okulun en zengin ve en popüler kızlarıdır. Cady başlangıçta onlara minnet duyar .Bir süre sonra bu kızlar tarafın dan manipüle edildiğinin farkına varır. The Plastics adlı kızlar çetesinin üyeleri okulda adeta terör estirmekte ve kendi koydukları yasalara göre davranarak şiddet uygulamaktadır.

Çok geçmeden Cady de bu şiddet ortamından nasibini alacaktır. Regina ile arasının bozulmasını ateşleyen olay ise, okuldaki erkek öğrenciler arasında beğendiği Aaron adlı gençle (Jonathan Bennett) çıkmaya başlaması olur. Bu genç Regina´nın eski erkek arkadaşı olduğu için Regina ve çetesinin Cady´e savaş ilan etmesi uzun sürmez. O andan itibaren Cady´nin Afrika ormanlarında bile karşılaşmadığı çok şiddetli bir intikam eylemine maruz kalması kaçınılmaz olacaktır.

Paramount Pictures´ın sunduğu "Mean Girls - Kötü Kızlar"ın yönetmenliğini Mark Waters üstlendi. Senaryosunu, Rosalind Wiseman´ın yazdığı "Queen Bees and Wannabes" adlı kitaptan yola çıkarak Tina Fey yazdı. Yapımcılığını Lorne Michaels´ın gerçekleştirdiği filmin baş rollerinde Lindsay Lohan, Rachel McAdams, Tim Meadows, Amy Poehler, Ana Gasteyer ve Tina Fey kamera karşısına geçti.

Firmalar

UIP (Dağıtımcı)

Son Yorumlar (7)

Lalegül34 avatar Lalegül34 16 Kasım 2013 15:23:12

lindsay lohan çok başarılı klasik amerika tarzı bir film

ezgiikaradag avatar ezgiikaradag 15 Kasım 2013 20:22:27

10

Çok terbiyesiz sahneleri var ama genel olarak beğendim

iremtoprak avatar iremtoprak 31 Ağustos 2013 14:28:13

8

Pek beğenmedim

emre84 avatar emre84 07 Temmuz 2009 20:06:07

Çok başarılı bir film senaryo ve cast mükemmel

capone avatar capone 29 Ekim 2008 19:02:10

7

Lise çağındaki gençlerin arasındaki komik çekişmeleri anlatan eğlenceli bir film

MİNİ COOPER avatar MİNİ COOPER 11 Eylül 2007 19:43:09

1

fazla pornografik bir film ahlak bozucu cinsten

Yandex.Metrica