İki Yabancı

7,94

( 0 kişi yorum yaptı )

İki Yabancı

(Décalage horaire - Jet Lag)

Sinema Filmi

2002

Fransız sinemasının iki ünlü ve yetenekli oyuncusu Jean Reno ve Juliette Binoche, Daniele Thompson’un yönettiği bir Fransız romantik komedisinde bir araya geliyorlar. Birbirlerinden oldukça farklı dünyaların insanları olan Felix (Reno) ve Rose (Binoche) havaalanında mahsur kalan iki yabancının tesadüflerle başlayan ilişkilerinin aşka dönüşmesini konu ediniyor.

Jet Lag, insanın hayatındaki ender kabus gecelerinden biriyle açılıyor: Paris Havaalanı, okul tatili nedeniyle çok kalabalıktır. Pilotlar grevde, bilgisayarlar çökmüş, hava berbat ve insanlar mahsur kalmış durumdadır. Rose ve Felix de bu mağdurlardan biridir.

Hiçbir ortak noktaları yoktur. Fakat ne olacağını kim bilebilir ki? İkili tanışırlar ve ikisi de yalanların ötesindeki güzelliği bu yolculukta birlikte keşfedecekle rdir.

Binoche, Rose adlı makyaj ve kozmetik ürünlerine takıntı düzeyinde meraklı, sığı görünümlü ve bencil bir kadını oynuyor. Reno ise, Felix adlı donmuş yiyecek kralı yalnız bir iş adamını canlandırıyor. Rose, küfürbaz eski aşkı (Sergio-Sergi Lopez) uzakta, New Meksika’da yeni bir yaşam arıyor. Rose ve Felix’in aileleriyle ilişkileri pek de iyi gitmemektedir.

Rose ve Felix önce Charles De Gaulle havaalanında daha sonra da bir havaalanı otelinde sıkışıp kalırlar. Sanki kader onları birlikte olmaya zorlamaktadır. Bu zoraki birliktelik onları, birbirleri hakkında bilmedikleri gerçekleri öğrenmeye yönlendirmektedir. Ve elbette henüz tahmin edemedikleri bir geleceğe.

Ekip

Yapım Ekibi Eren Murathan (Set Asistanı)
Sanat Ekibi Volkan Cefakar (Kostüm Asistanı)

Son Yorumlar

Yandex.Metrica