Gazap Ateşi

8,81

( 13 kişi yorum yaptı )

Gazap Ateşi

(Man on Fire)

Sinema Filmi

2004

Meksika son zamanlarda çocuk kaçırılma olayları ile sarsılmaktadır. Tüm anne ve babalar özellikle de varlıklı olanları bu konuda büyük endşe duymaktadır. Zira kaçırılan çocuklar istenen fidye ödense de geri verilmemekte ve çoğunlukla da olaya polisin karışması ile öldürülmektedir. Altı günlük bir periyod içinde toplam 24 çocuk ailelerinden zorla alınınca bir çok gücü yeten aile en değerli varlıklarını koruyabilmek için kiralık korumalar tutmaya başlarlar.

John Creasy (DENZEL WASHINGTON) işte böyle bir dünyaya koruma görevi ile girer.Hayattan ve yaşamaktan vazgeçmiş eski bir CIA ajanıdır. En yakın arkadaşlarından biri olan Rayburn (CHRISTOPHER WALKEN) onu Meksika'ya zengin bir sanayici Samuel Ramos (MARC ANTHONY)'un dokuz yaşındaki kızı Pita Ramos (DAKOTA FANNING) ve karısı Lisa (RADHA M ITCHELL)'ı koruması için getirir. Creasy bodyguard olmakla ilgilenmemektedir. Özellikle de bir çocuğa göz kulak olmak pek de ona göre bir iş değildir... Fakat yapacak daha iyi bir şey yoktur ve anlaşmayı kabul eder.

Creasy ilk günler bu büyümüş de küçülmüş çocuğun hayatı ve kendisi hakkındaki sorularına zor tahammül etmektedir. Fakat yavaş yavaş küçük kız bu iri yarı adamın etrafına ördüğü duvarı geçerek ona yakınlaşır.

Creasy’nin hayatının amacı olan bu küçük kızın korunması Pita'nın kaçırılması ile darmadağın olur. Kaçırılma olayı sırasında ölümcül yaralar alan Creasyçocuğa giden yolda önüne kim çıkarsa yok etmeye kararlıdır.Ve hiç kimse onu durduramaz...

Firmalar

Özen Film (Dağıtımcı)

Son Yorumlar (13)

Jedi İsmet avatar Jedi İsmet 18 Şubat 2015 12:06:46

gerçek bir film

YSHN avatar YSHN 12 Ekim 2012 16:40:53

8

aksiyonu bol heyecanı bol bi film kesinlikle izleyin derim ben beğendim sizde beğenirsiniz

rhegno avatar rhegno 29 Eylül 2012 12:54:45

9

şahane buldugum filmlerden biri

engin yüksel avatar engin yüksel 25 Mart 2012 19:58:03

7

izlenebilen heyecanlı bir film 7/10

ceyhun_mr avatar ceyhun_mr 07 Haziran 2009 18:51:06

9

kesinlikle Denzel washington'un en iyi filmi.Fidye-bodyguard-suç-polisiye tarzında en iyi filmlerden birisi aynı zamanda.Senaryo güzel ve bu güzel senaryo berbat edilmeden işlenilmiş.Temposu iyi ayarlanmış,oyunculuklar da başarılı.Cheasy-Pita arasınd aki ilişki ''Leon''daki Mathilda-Leon arasındakine çok benziyor.Fedakarlık ve benzer bir sonla da bitiyor film.Aksiyon sevenlerin tereddüt etmeden izleyebileceği bir film.

Rinnnanay_Rinnarinna avatar Rinnnanay_Rinnarinna 08 Mart 2009 17:49:03

Denzel'e iste bu film ile hayran oldum.O'nun belkide en iyi filmi. Film hakkinda: Süper bir hikaye, süper heyecan, acayip sürükleyici bir yapim olmus

Yandex.Metrica