Acemi Prenses 2: Kraliyet Nişanı

8,20

( 6 kişi yorum yaptı )

Acemi Prenses 2: Kraliyet Nişanı

(The Princess Diaries 2: Royal Engagement)

Sinema Filmi

2004

"Sevgili Günlük. Son dönemde hayatımda kadar çok şey oldu ki. Üniversiteyi bitirdim! Siyasal Bilgiler okuduğum Princeton´dan mezun oldum. Şimdi Genovia´ya gidiyorum! Bu benim hayatımdaki en yeni ve en heyecan verici değişiklik. Son birkaç yılda yaşadığım en büyük değişiklik." Prenses Mia

"The Princess Diaries - Acemi Prenses"te anlatılan öykünün üzerinden beş yıl geçmiştir. Aradan geçen bu zaman diliminde Mia Thermopolis (Anne Hathaway) artık büyüyüp olgunlaşmış, çok güzel bir genç kadın olmuştur. Artık Genovia prensesi olmaya hazırdır.

Ancak çok sevgili büyükannesi Kraliçe Clarisse (Julie Andrews) ile birlikte Kraliyet Sarayına taşındığında ülkenin prensesi olarak önünde sayılı günleri kaldığını öğrenir. Tacını kaybetmek üzeredir ve bir an önce bunu geri almak zorundadır. Genovia yasala rına göre prenseslerin taç giymeden önce mutlaka evlenmiş olması gerekmektedir. Hayatının sürprizlerini yaşayan Mia artık ülkenin kralı olmak isteyecek damat adayları arasından kendi tercihini yapacaktır.

Walt Disney Pictures´ın sunduğu "Acemi Prenses: Kraliyet Nişanı"nın (The Princess Diaries 2: Royal Engagement) yönetmenliğini, ilk filmde olduğu gibi yine Garry Marshall üstlendi. Yapımcılığını Debra Martin Chase, Whitney Houston ve Mario Iscovich gerçekleştirdi. Senaryosunu Shonda Rhimes yazdı. Başrollerinde Anne Hathaway, Julie Andrews, Heather Matarazzo, Chris Pine, Callum Blue, Raven, Hector Elizondo, John Rhys-Davies, Kathleen Marshall, Tom Poston ve Caroline Goodall oynadı.

Künye

Yönetmen Garry Marshall
Senaryo ,
Müzik John Debney
Görüntü Yönetmeni Charles Minsky
Vizyona Giriş Tarihi 10 Aralık 2004
Süre 115 dk
Tür Aile, Duygusal, Komedi
Ülke ABD
Etiketler Aşk, Çocuklar ve Aile, Eğlence, Erkek kadın İlişkisi, Etiket, Daha Fazlası

Firmalar

UIP (Dağıtımcı)

Son Yorumlar (6)

sibelcumaozarslan avatar sibelcumaozarslan 09 Şubat 2015 20:11:43

acemi prenses 2 yi nereden bulabilirim

opium 13 Nisan 2009 21:48:04

ilki gibi devamı da güzeldi

capone avatar capone 13 Haziran 2008 19:01:06

8

çok güzel bir devam filmi.prenses mia nın kraliçeliği tehlikeye girse desonunda kraliçe gene ondan başkası değildir.mutlaka izleyin

zuhtuural avatar zuhtuural 21 Mart 2008 22:25:03

8

iyi hemde çok iyi

arkeolog avatar arkeolog 25 Şubat 2007 15:32:02

10

çok güsell ve çok romantik bi film dvd arşivimde yer aldı bile

Yandex.Metrica