Garez

7,28

( 12 kişi yorum yaptı )

Garez

(The Grudge)

Sinema Filmi

2004

Tokyo’da dışarıdan mütevazi ve sıradan görünen bir ev, içine giren herkesin yaşamını yerle bir eden, şiddet içeren gizli bir terör barındırır. ‘Garez’ olarak bilinen bu lanet, kurbanlarının güçlü bir öfkenin pençesinde ölmelerine neden olmaktadır. Lanet yüzünden acı içinde kıvranarak ölen insanların ardından her defasında yeni bir lanet doğar. Böylece bu olay eve giren her kimseye virüs gibi bulaşarak sonsuza doğru büyüyen bir dehşet zincirine dönüşür.

Japonya’da sosyal görev eğitimi alan değişim programı öğrencisi Karen, her şeyden habersiz olarak o gün işe gelmeyen hemşirenin yerine söz konusu eve gider. İçeri girince, yaşlı Emma’nın karmakarışık evde hiç kıpırdamadan oturduğunu görür. Panik içindeki yaralı kadının yanına yaklaşırken üst kattan tuhaf sesl er duyar.

Neler olduğunu anlamaya çalışan Karen’in araştırmaları, onu hayal edemeyeceği kadar korkunç bir doğa üstü kabusla karşılaştırır. Bu terör zincirinin nedeni, evde yıllar önce doğan korkunç bir uğursuzluktur. Daha fazla insan öldükçe, Karen bu dehşet döngüsünün içine çekilerek intikamcı lanetin sırrını öğrenecektir...

Firmalar

Warner Bros (Dağıtımcı)

Son Yorumlar (12)

black_eagle_09 avatar black_eagle_09 29 Eylül 2013 13:21:06

3

Bundan sonraki serilerini hiç izlemedim. Çok sıkıcı bir filmdi. Seriyi devam ettirmeseler iyi olurmuş.

benSTILLER avatar benSTILLER 24 Ocak 2010 14:34:01

7

Gerilim açısından çok güzeldi,kimse bir hata bulmasın şimdi :)

Loverman avatar Loverman 25 Eylül 2009 22:09:09

4

halka nın alternatifi olarak yapılmıştı. daha izlemeden iyi olmayacağını düşünmüştüm. halka yla kıyaslanması bile yanlış. korku adına birşey bulamadım. hatta güldüm. kadroda görünmeyen korkutucu figür kayako kireçli beyaz yüzüyle, çıkardığı komik ses leriyle ve çarpılmış gibi el kol hareketleriyle beni çok güldürdü. tövbe tövbe siz çocukmu kandırıyorsunuz.))))) 

narsist avatar narsist 09 Mayıs 2009 21:15:05

birbirinden çok kopuk sahneler vardı olaylar bağlantılı değildi bazı sorular cevapsız kaldı kısacası kötü bir filmdi

rasim78 avatar rasim78 02 Mart 2009 16:51:03

7

Konu itibarı ile yine 5 para etmeyecek Japon filmlerinden. Ancak ciddi şekilde tırsacağınız sahneler var, eğer gece izlerseniz ve yanlızsanız ve ışıklar kapalıysa... Adamlar gerilimi arttırmak için abarttıkça abartmışlar..Günışığında 5 para etmez :))  

lostmsty avatar lostmsty 27 Ekim 2008 22:27:10

8

japon uyarlaması güzel bi film.. ikincisinde daha bi bağlıolar filmi

Yandex.Metrica