Yeni Yıl

7,88

( 1 kişi yorum yaptı )

Yeni Yıl

(Noel)

Sinema Filmi

2004

“Noel”, hayattan bezmiş şekilde yaşayıp giden ve mucize arayışında olan beş New Yorklu’nun bir Noel arifesinde kesişen ve Noel'in büyüsüyle hareketlenen yaşamları çevresinde gelişen, sevgi, bağışlama, umut ve mucizeler üzerine bir film.

Manhattan’lı bu beş kişi, birbirlerinden aldıkları küçük destekler sayesinde Noel’in gerçek anlamını kavrarlar. Jules, nihayet geçmişini geride bırakma cesaretini bulurken, Artie’nin trajik hikayesi Mike’a kıskançlığın ne gibi sonuçlar doğurabileceğini gösterecek ve onun Nina ile olan ilişkisini yeni bir gözle değerlendirmesini sağlayacaktır. Rose ise tesadüfen karşısına çıkan Charlie sayesinde Noel’de hiç kimsenin gerçekten yalnız olmadığını anlayacaktır.
Chazz Palminetri’nin yönettiği filmin başrollerinde Marcus Thomas (Jules), Alan Arkin (Artie), Pa ul Walker (Mike), Penelope Cruz (Nina) ve Susan Sarandon (Rose) kamera karşısına geçmiş. Oyunculara eşlik eden isimler arasında Chazz Palminetri, Robin Williams ve Marcia Bennett da bulunuyor. Senaryosunu David Hubbard’ın kaleme aldığı filmin müzikleri Alan Menken imzası taşıyor.

Oynayanlar

Penélope Cruz Penélope Cruz Nina Vasquez
Susan Sarandon Susan Sarandon Rose Collins
Paul Walker Paul Walker Mike Riley
Alan Arkin Alan Arkin Artie Venzuela
Marcus Thomas Marcus Thomas Jules Calvert
Chazz Palminteri Chazz Palminteri Arizona
Rachelle Lefevre Rachelle Lefevre Holly
Carmen Ejogo Carmen Ejogo Dr. Matthew Batiste

Son Yorumlar (1)

ayshecik avatar ayshecik 01 Ocak 2009 19:52:01

Kadrosu gayet iyi olan,sakin bir kurguyla ilerleyen sıcak bir film..

Yandex.Metrica