Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Milyonluk Bebek (Million Dollar Baby)

Milyonluk Bebek

8,33

(23 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 25 Şubat 2005 2 Saat 17 Dk Dram Spor Dram, Spor
IMDb puanı: 8.2

Yönetmen: Clint Eastwood Clint Eastwood

Ülke: ABD

Oyuncular: Margo Martindale, Anthony Mackie, Brian F. O'Byrne, Lucia Rijker, Jay Baruchel, Morgan Freeman, Hilary Swank, Clint Eastwood, Michael Peña, Benito Martinez Devamını Gör...

Ödüller: En İyi Yardımcı Erkek OyuncuEn İyi YönetmenEn İyi Kadın OyuncuEn İyi FilmEn İyi Kadın OyuncuEn İyi Yönetmen

Konusu : “Bir savaşa tahammül edebilmek için bir büyü varsa, bu büyü sizden başka hiç kimsenin görmediği bir hayal uğruna herşeyi riske atabilmenizdir.” Frankie Dunn (CLINT EASTWOOD) ringlerde yaşadığı yıllar boyunca müthiş dövüşçüler yetiştirmiştir. Öğrencisi olan boksörlere öğrettiği en önemli ders ise kendi hayatı için de destur edindiği¸ herşeyin üzerinde kendini korumaktır. Onu kızından soğutan ve uzak tutan acılı deneyimi yüzünden uzun zamandır hiç kimse ile yakın olmamaya çalışmaktadır. Tek arkadaşı Scrap (MORGAN FREEMAN), onun spor salonuna göz kulak olmakta ve kaba dış görünümünün altında 23 yıldır yakasını bırakmayan bir affedilme beklentisi olduğunu bilmektedir ve bir gün Maggie Fitzgerald (HILARY SWANK) spor salonuna gelir. Maggie’nin çok fazla bir özelliği yoktur. Yalnızca boks dünyasında pek az insanın sahip olduğu bir yeteneğe sahiptir. Ne istediğini çok iyi bilmektedir ve elde etmek için ne gerekiyorsa yapmaya hazırdır. Maggie’nin değiştirilemez savaşı, yetersiz yeteneği ve durdurulamaz isteğinin dışında en çok ihtiyacı olan ise birilerinin ona inanmasıdır. Fakat Frankie’nin son ihtiyacı olan böylesine bir sorumluktur. Maggie’ye bunu açıkça söylemiştir... Yaşı spora başlamak için çok büyüktür ve Frankie kızları asla çalıştırmamıştır. Fakat “Hayır” fazla şansı olmayan biri için çok fazla bir şey ifade etmemektedir. Hayatının tek amacından asla vazgeçmeye niyetli olmayan Maggie her gün spor salonuna gelip çalışmaya devam eder... Ve onu tek destekleyen Scrap olur. Sonunda genç kızın sarsılmayan azmine yenik düşen Frankie istemeden de olsa onu çalıştırmayı kabul eder. Hayallerini bir arada yaşamayan başlayan yaşlı adam ve genç sporcu yıllar önce kaybettikleri ailelerini de birbirlerinde bulmuş ve ortak bir ruh edinmişlerdir... Farkında olmadıkları ise her ikisinin de karşılaşacakları savaşta o güne kadar hiç bilmedikleri bir güç ve cesaretle karşı koymaları gerektiğidir.black_eagle_09

17 Ekim 2013 18:43

"Denemeden ölme" konusunu işleyen iyi bir dram filmi. Senaryosu alışılmış olmasına rağmen oyuncu kadrosuyla fark oluşturan yapım olmuş.

Cevap Yaz

engin yüksel

28 Kasım 2011 22:16

izlerken keyif alacağınız aldığı puanı ve ödülleri sonuna dek hakeden güzel bir film 8/10

Cevap Yaz

jeniferdeniz

24 Nisan 2010 20:59

hilary swank'ın oyunculuk performansına hayran kaldığım aslında senaryo açısından olağanüstü veya sıradışı etkileyici bir etkisi olmadığı halde kurgu yönetmen ve kesinlikle oyunculukların performansıyla inanılmaz etkileyici hale gelmiş bir film... sonu alışıldığın aksine biraz buruk ama gerçekten çok etkileyici bir film hilary swank'in oyunculuğuna hayran kalıcaksınız...

Cevap Yaz

19.Makinist

4 Haziran 2009 19:32

Gerçek anlamda, bir kurgu olmadan olağan bir hayatı anlatmış gibi geliyor başlarda..

Film, "gerçekten başarma hırsı olan insanların başaramayacağı bişey yok" demek istiyor..

Ama..

Bir yerden sonrada "Kaderin başkasının ellerinde" deedirtiyor izleyene.. 

Cevap Yaz

ntosun

9 Mart 2009 21:28

cok güzel bir filmdi. filmin gidisati beni cok sasirtti. bende katiliyorum, hilary swank oscar'i gercekten hak etti. özellikle annesi ile gecen sahneler cok süperdi: böyle insanlar varmi gercekten diye düsündüm, ama maalesef var.

Cevap Yaz

casusbellı44

12 Aralık 2008 22:11

clint eastwood ve morgan freeman gibi iki usta oyuncuyu bir araya getiren değerli bir film.sonlara doğru maggie'nin felç olup yatalak hale geldiği ve acı çektiği sahneler fazla uzatılmasaydı film daha da iyi olurdu. 

Cevap Yaz

leon_red

8 Haziran 2008 02:21

çok çok başarılı  bir yapım  oyuncular ve oyunculuklar ders niteliğinde özellikle hilary swank aldığı oscarı sonuna kadar hak ediyor.

Cevap Yaz

Alphaville

10 Mayıs 2008 18:15

Klasik bir boks filminin çok ötesinde bir yapım. İnsanı şok edecek şekilde filmin seyri birden değişiyor. Duygusal yönden insanı derinden etkileyebilecek birçok sahne var ve bu sahneler usta oyuncularla inanılmaz bir seviyeye çıkıyor. Sinemaseverler mutlaka izlemeli.

Cevap Yaz

prestige

8 Nisan 2008 19:35

yarım yamalak izleme fırsatı bulabilmiştim ama izlediğim kadarıyla harika bir filmdi.önce kendim izleyim tamamını sonra tavsiye edecem.

Cevap Yaz

capone

31 Mart 2008 12:43

tek kelimeyle adeta vuruldum.o kadar özel bir film benim için milyonluk bebek.insan azminin önemini vurgulayan insanın istediği zaman herşeyi yapabileceğinin anlatan modern klasik.clint eastwood,morgan freeman ama özellikle de hillary swank muhteşemler mutlaka izleyin

Cevap Yaz
Yandex.Metrica