Hayalet Sesler

7,00

( 3 kişi yorum yaptı )

Hayalet Sesler

(White Noise)

Sinema Filmi

2005

Sinema tarihinde Batman kostümünü iki kere giyen tek aktör olan Michael Keaton, bu kez bir gerilim filmiyle başrolde karşımıza çıkıyor. Film, öteki dünyayla iletişime geçildiği inanışı olan EVP'ye bir gönderme.

Jonathan Rivers’ın (Michael Keaton) eşi Anna bir cinayete kurban gitmiştir. EVP (Electronic Voice Phenomenon) hakkında bilgi edinen Jonathan eşiyle iletişim kurmayı dener. Sanki Anna, başka cinayetlerin önlenmesi için ona ulaşmaya çabalıyordur. Yoksa Jonathan mı öyle sanıyordur?

Jonathan EVP’nin tehlikeli dünyasında araştırma yapmaya devam ettikçe sadece katili rahatsız etmez, aynı zamanda öteki dünyadaki ölülerin de huzurunu bozar. Jonathan'ı öldürmek isteyen birden çok insan (ya da ölü) vardır. Kendini EVP'ye fazlasıyla kaptıran Jonathan'ın gerçek dünyayla olan bağı da zarar görmeye başlar. Bir kitapçı dükkanı işleten Sarah Tate (Deborah Kara Unger), onun bu araştırmasında tek yardımcısı olacaktır.

Sarah Tate ve Jonathan Rivers'ı ortak bir noktada buluşturan bir şey vardır: Sarah da çok sevdiği nişanlısını kaybetmiştir. O da umudunu EVP'ye bağlamıştır. Kaybettiği biriyle konuşmayı kim istemez ki?

Firmalar

Kenda (Dağıtımcı)

Son Yorumlar (3)

baran34 avatar baran34 02 Haziran 2014 00:34:29

6

Başrolünde Batman karakterinide oynayan Michael Keaton olması filme ayrı bir hava katıyor. Diğer yan rollerde star oyuncu yok. Senaryonun konusu gerçek yaşamdan alınmış. EVP açılımı electronic voice phenomena. Türkçeye çevirirsek elektronik ses feno meni. İslamiyette hurafe olarak nitelendirilebilecek bir olay Avrupa ve A.B.D.'de ölmüş insanların seslerinin elektronik ortama kayıt edilebilirliği yönünde. Tesla bu konuda çalışmış fakat zamane teknolojisi buna imkan vermemişti ta ki 1959 yılında İsveç'li bir belgesel film yönetmenin bu konuda bazı kayıtlar yaptığına dair iddialarına kadar. 1982 yılında sırf bu işler için kurulmuş bir araştırma kurumu dahi var. Film 10 milyon dolar bütçe ile çekildiğinde bu kadar ilgi uyandıracağı düşünülmemişti. Global gişe rakamları 90 milyon doları gösterdiğinde yapımcılar ikincisinide çektiler.
Korku filmlerine aşina olmama rağmen konusu itibarıyla insanda tırsma ve tedirgin olma gibi yanetkileri olan bir yapım. İzlerken yanınızda birilerinin olmasını tavsiye ederim.

howarda101 avatar howarda101 30 Temmuz 2011 16:54:07

9

kendi izletttiren entarasan gerilim korku filmlerinmden ben beğendim ..

psıkopat_sulo91 avatar psıkopat_sulo91 17 Ocak 2010 17:10:01

Film genelde iyiydi.Nu tür filmler amerikanın vasat filmleri olarak görünürler ama ne yazikki o kadar Türk sinemasını savunan bi insan olmama rağmen bizim bazı filmlerimiz adamların bu vasat filmlerinin düzeyine bile ulaşamıyor.Beni sıkmadığı ve izle ttiği için on üzerinden 6.

Yandex.Metrica