Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Makinist (The Machinist)

Makinist

8,00

(16 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 4 Mart 2005 1 Saat 42 Dk Aksiyon Gizem Gerilim Dram Korku Aksiyon, Gizem, Gerilim, Dram, Korku
IMDb puanı: 7.6

Yönetmen: Brad Anderson Brad Anderson

Ülke: ispanya

Oyuncular: Anna Massey, Reg E. Cathey, Larry Gilliard Jr., Michael Ironside, John Sharian, Aitana Sánchez-Gijón, Jennifer Jason Leigh, Christian Bale, Robert Long Devamını Gör...

Konusu : Trevor Reznik adlı bir makine operatörü uyuma yeteneğini kaybeder. Fakat bu sıradan bir uykusuzluk sendromu değildir. Aşırı yorgunluk ve uykusuzluk yüzünden fiziksel sağlığı ve akli dengesi bozulmaya başlar. Yanında çalışanlar en başta görünüşündeki tuhaflıktan ötürü ondan ürkmeye başlarlar ancak dükkanda onun da karıştığı bir kaza sonucu adamlardan biri kolunu kaybedince adamları karşısına almış olur. Kaza yüzünden Trevor’ı suçlarlar. Artık hem kendisi hem de diğerleri için bir engel haline gelmiştir ve adamların tek isteği Trevor’ın gitmesidir. Çalışanların onun işten atılması için komplo kurmaya başlamalarını anlayınca Trevor’ın suçluluk duygusu zamanla şüphe ve paranoyaya dönüşür, acaba daha kötüsünü mü beklemelidir? Önce evinde gizli notlar bulur. Tüm bu gizemler, Trevor’ı delirtmek için kurulmuş bir entrikanın parçaları mıdır? Yoksa her şeyin sebebi aşırı uykusuzluk ve yorgunluk mudur? Olup bitenleri anlayabilmek için meydana gelen tuhaf olayları araştırmaya başlayan Trevor’ın hayatı uykusuz bir kabusa dönmeye başlar. Daha fazla öğrendikçe aslında daha azını bilmiş olmayı tercih eder.mansuryıldırım

9 Haziran 2015 06:26

Gerilim ve gizemin iyi harmanlandığı gerçekçi havasıyla etkiliyici bir film temposu biraz düşük olsada hikayesi çok iyi olduğundan göze batmıyor christian bale çok iyi oynamış kısaca izlemeye değer iyi bir film.

Cevap Yaz

enginyuksel1982

11 Kasım 2014 16:35

vasatın üstüne geçemeyecek bir film 6/10

Cevap Yaz

portiangel

21 Şubat 2013 10:49

Tanrımmm....bu filmi birçok kişiden duydum ama hala izlemek kısmet olmadı.sanırım bu kadar başarılı bir filmi koca dünyada izlemeyen üç - beş kişiden biriyim :))))) en kısa zamanda izleyeceğim...

Cevap Yaz

Haqan

8 Şubat 2013 23:27

Christian Bale çok iyi oynaması ve yönetmenin de iyi iş çıkarması sayesinde senaryonun klişeliğini ve bu yüzden geriden gelmesini seyirciye hissettirmemişler. Yaşadığı bir olay yüzünden 1 yıldır uyumayarak kendini kendi vicdanına hapsederek çıldırma noktasına gelince polise teslim olmasını konu alıyor... 1 yıldır uyku uyuyamayan Trevor içsel olarak iyi biri oldugu için halüsinasyonları da aslında ona yol gösterici türden. Filmin sonunda teslim olur olmaz uykuya dalmak istemesi filmin anlamını da noktasını da koyuyor.

Cevap Yaz

stormkadir

29 Ocak 2013 17:35

C.Bale rolu için aylar öncesinden zayıflamaya başlamış ve günde sadece 1 elma ve 1 kutu tonbalığı yemiştir. Zaten filmde zayıflığı hep ön planda. gerek ayna karşısında kendine bakarken gerekse filmde - biraz daha zayıflarsan uçacaksın... repliği bi kaç defa tekrar ediliyor. Konusu biraz klişe de olsa izleyecinin zekasını zorlamayı başar bir film.

Cevap Yaz

howarda101

9 Temmuz 2011 02:09

bence şizofreniyi en iyi anlatan son dönemlerin en iyi filmlerinden bale nin ve kurgusuyla senaristiyle görüntüsüyle müzikleriyle on numara bir film bir tek eleştrdiğim yanı makinistin kimliğini yani diğer kimliğini oynayan vatandaşın performansını beğenmedim daha böyle deişik bir kişi seçilebiliridi daha sıradan doğal akıl oyunlarında ki gibi..yada idenity kimlikteki yada dövüş klübünde ki gibi vs vs vs..

Cevap Yaz

aragorn_bjk

21 Haziran 2009 21:36

kurgusuyla izleyiciyi şaşırtan çok güzel bir filmdi c bale in performansı da gerçekten süper

Cevap Yaz

19.Makinist

3 Haziran 2009 20:18

Arşivimdeki ve hayatımdaki en ulaşılmaz yükseklikteki film..

Asıl filmle ilgili söyleyeceğim, Bale film için çok fazla kilo vermiş olması..

Teşekkürler sayın Bale.. 

Cevap Yaz

orda olmayan adam

16 Aralık 2008 11:11

fight club veya memento değil de daha çok haneke'nin cache'sini hatırlattı bana bu film. bale'in performansı görülmeye değer diye düşünüyorum.

Cevap Yaz

hytsym

19 Temmuz 2008 17:23

ALLAH kımseyı vıcdanıyla basbasa bırakmasın / gusel bı fılmdı....

 

Cevap Yaz
Yandex.Metrica