İpler

8,86

( 2 kişi yorum yaptı )

İpler

(Strings)

Sinema Filmi

2004

Yönetmenliğini Anders Ronnow Klarlund'un yaptığı İpler-Strings, kimilerine göre politik bir eleştiri niteliği taşıyor kimilerine göre ise bin yıllık mistik konuları çağrıştırıyor. Yönetmeni ise filmiyle ilgili olarak "Öyle bir savaşa giriyorsunuz ki sonunda arayıp da bulduğunuz tek kötünün ve düşmanın kendi içinizde olduğunu fark ediyorsunuz" diyor. Hayatın cennetten dünyaya sarkan iplerden aktığı büyülü bir evrende, iki ırkın arasında mazisi asırlara dayanan bir savaş sürmektedir. İki halk birbirine köklü bir nefretle düğümlenmiştir. Hebalonya kralı Kharo'nun Zerith'liler tarafından öldürülmesinin ardından, Hebalonya Prensi Hal amcasının da kışkırtması ile Zerith'leri yok etmek üzere yemin eder. Ancak Hal'in bilmediği bir şey vardır. Gökyüzünde tüm kuklaların ipleri birbirine değmektedir. Kehanete göre hem kendine hem de halkına yabancı birisi, cennetten binlerce ipin kopmasına neden olan ve gökyüzünü ateşe boğan bu amansız savaşa son verecektir. Nefret ile düğümlenmiş iki halk sevgi ile bağlanmalıdır.

Künye

Yönetmen Anders Rønnow Klarlund
Senaryo ,
Müzik Jørgen Lauritsen
Görüntü Yönetmeni Kim Hattesen
Vizyona Giriş Tarihi 04 Mart 2005
Süre 88 dk
Tür Bilim Kurgu, Dram, Fantastik
Özellikler Renkli
Ülke Danimarka Ingiltere Norveç Isveç
Etiketler Avant Garde, Kral, Kukla, Öç, Sürrealizm Daha Fazlası

Oynayanlar

James McAvoy James McAvoy Hal (Seslendirme)
Catherine Mccormack Catherine Mccormack Zita (Seslendirme)
Julian Glover Julian Glover Kahro (Seslendirme)
Derek Jacobi Derek Jacobi Nezo (Seslendirme)
Ian Hart Ian Hart Ghrak (Seslendirme)
Claire Skinner Claire Skinner Jhinna (Seslendirme)
David Harewood David Harewood Erito (Seslendirme)
Samantha Bond Samantha Bond Eike (Seslendirme)
Iben Hjejle Iben Hjejle Zita (Seslendirme)
Umut Tabak Umut Tabak Türkçe Seslendirme

Firmalar

Bir Film (Dağıtımcı)

Son Yorumlar (2)

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 16 Ağustos 2015 08:53:25

7

Temposu düşük bir animasyon ama hikayesi ile kendini izleten bir film karanlık bir atmosferi var tadında 88 dakikada bitmesi filmi sıkıcı olmaktan kurtarmış farklı başarılı bir animasyon kısaca izlenebilecek iyi bir animasyon.

badem ağacı avatar badem ağacı 24 Ocak 2008 15:14:01

10

iplerle hayat bulan kuklalar ve yine iplerle birlikte ölüme sürükleniyorlar. gökyüzünden gelen ipler, insanların damarları gibi hayati öneme sahip hatta tüm hayatları onlara bağlı. film genel itibariyle karanlık bir atmosfere sahip hatta mevzu da pek iç açıcı değil. fakat tamamen insani duygularla oynatılan kuklalar hiç ağızları kımıldamamasına rağmen, film boyunca dramatik bir ortamla bizi etkileyebiliyorlar. özellikler en etkileyici olduğunu düşündüğüm nokta kuklaların doğumunu ve ölümünü içeren sahneler ve onların gökyüzündeki bağlantısı. insana; ilahi bir gücün, kuklalarında insanlar gibi hayatlarında önemli olduğunu vuguluyor. kısacası insani tüm özelikler başarılı bir şekilde kuklara aktarılmış ve bu film bildiğimiz insani filmlerden farksız gibi hatta daha da etkileyici olabilir.

Yandex.Metrica